N. Puteikis prašo panaikinti jo neliečiamybę: ginčą nori baigti teisme

  • Teksto dydis:

Mišrios Seimo narių grupės atstovas Naglis Puteikis prašo parlamentinės komisijos siūlyti, kad Seimas panaikintų jo neliečiamybę ir jis galėtų ginčą dėl garbės ir orumo įžeidimo baigti teisme.

Jis tvirtino nesakęs žodžių, dėl kurių buvo paduotas į teismą, ir visą situaciją vadino nesusipratimu. „Nelabai suprantu, kaip ta frazė galėjo atsirasti tame laikraštyje. Mano praktikoje yra buvę, kad davęs interviu po to rasdavau tekste tai, ko nebuvau sakęs“, – sakė N.Puteikis.

„Manau, kad būtų racionalu, jei ginčas baigtųsi teisme, todėl aš prašyčiau leisti man baigti ginčą teisme“, – pabrėžė parlamentaras.

Komisija, kuri siūlys Seimui sprendimą dėl Mišriai Seimo narių grupei priklausančio N.Puteikio neliečiamybės panaikinimo, trečiadienį susirinko į pirmą posėdį. Išvadą parlamentui ji turi pateikti iki birželio 20 dienos, bet sprendimą žada jau kitą savaitę trečiadienį.

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Sergejus Stulginskis posėdyje sakė, kad N.Puteikį šmeižtu kaltinanti pareiškėja Kristina Apanavičiūtė–Sulikienė iš parlamentaro siekia prisiteisti 15 tūkst eurų neturtinės žalos.

„Esmė ta, kad Vilniaus apygardos teisme yra inicijuotas privataus kaltinimo procesas, iniciatorė yra Kristina Apanavičiūtė–Sulikienė, kuri pateikė privataus kaltinimo skundą, kuriuo prašo pripažinti N.Puteikį kaltu padarius nusikalstamą veiką, šmeižimą arba tikrovės neatitinkančios informacijos paskelbimą per visuomenės informavimo priemones, ir skirti kaltininkui  sankcijoje numatytą bausmę bei priteisti 15 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą“, – sakė prokuroras.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis gegužę kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti N.Puteikio teisinį imunitetą, kad jis galėtų būti teisiamas dėl šmeižto privataus kaltinimo tvarka.

Pasak prokuroro, kadangi už šio nusikaltimo padarymą numatytos tokios alternatyvios bausmės kaip bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų, be Seimo sutikimo panaikinti parlamentaro neliečiamybę privataus kaltinimo skundo nagrinėjimas teisminiame posėdyje yra neįmanomas.

Konstitucijoje nustatyta, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, negali būti suimamas, kitaip suvaržoma jo laisvė.

Privataus kaltinimo tvarka skundą dėl N.Puteikio pateikusi pareiškėja Kristina Apanavičiūtė–Sulikienė nurodo, kad parlamentaras savaitraštyje „Laisvas laikraštis“ apšmeižė jos tėvą ir sumenkino jos pačios reputaciją, sudarė klaidingą įspūdį apie jos šeimą, dėl kurių nukentėjo ir ji, ir jos šeimos nariai.

Įstatymas numato, kad tokiu atveju nukentėjusysis ir nusikaltimu kaltinamas asmuo šaukiami pas teisėją sutaikinti. Jeigu suinteresuoti asmenys susitaiko, procesas dėl skundo nutraukiamas. Balandžio 15 dieną Vilniaus apygardos teisme vykusio taikomojo posėdžio metu šie asmenys nesusitaikė, todėl priimta nutartis nukentėjusiosios skundą perduoti nagrinėti teisiamajame posėdyje.

K.Apanavičiūtė–Sulikienė ją šmeižiančia informacija laiko 2012 metais leidinyje „Laisvas laikraštis“ publikuotame straipsnyje „N.Venckienė žlugdo prezidentę ir Lietuvos politinę sistemą“ išsakytus teiginius, kad pareiškėjos tėvas „apsišvietęs“ KGB agentas“; taip pat, kad laikraštis „Karštas komentaras“, kuriame ji dirbo, neva per prezidentės patarėją įtakojamas Valstybės saugumo departamento.

N.Puteikis neigia savo kaltę ir tvirtina, kad laikraštyje buvo neteisingai pacituotas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

juozas

juozas portretas
putukas

Putiovas

Putiovas portretas
Jau atsirado norinciu sudoroti ir Puteiki...Idomu kas sekantis.

Kaunas.

Kaunas. portretas
Galimai yra bijanciu Puteikio ir norime su juo susidoroti.Buvau Klaipedoj ,klaipediskiai p.Puteiki palaiko ir ji gerbia.O daugeliui manau tai nepatinka.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių