M. Bastys atsisakė teikti paaiškinimus apkaltos komisijai

Socialdemokratų frakcijos atstovas Mindaugas Bastys penktadienį atsisakė teikti paaiškinimus apkaltos komisijai, išvados bus formuluojamos remiantis jo ankstesniais parodymais, sako komisijos vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė.

„Jis perskaitė parašytą tekstą, padarė pareiškimą, pasakė, kad neturi ką pridurti. Pagal procedūrą aš turėjau klausti, ar jis sutinka atsakyti į klausimus, tiesiog jis pasakė, kad atsisako duoti paaiškinimus. Buvo perklausta keletą kartų, ir to buvo klausta keletą kartų, ir jis atsisakė duoti paaiškinimus prieš save. Pareiškime iš esmės buvo teiginiai, kad tai yra politinis susidorojimas ir neigimas daugelio NSGK priimtos išvados teiginių“, – BNS sakė komisijos pirmininkė.

Pasak jos, komisija baigė liudininkų apklausas ir sėda formuluoti išvados, o M.Basčio paaiškinimai bus paimti iš jo ankstesnių liudijimų Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui, Valstybės saugumo departamento (VSD) medžiagos.

„Asmenys, kuriems pradėtas apkaltos procesas, turi teisę atsisakyti duoti paaiškinimus prieš save, tai jis pasinaudojo ta teise, mes formuluosim tą išvadą be jo paaiškinimų. Bet tų paaiškinimų buvo labai daug, išsakytų NSGK, ir buvo jo apklausos VSD, mes turime nemažai medžiagos, su kuria galime dirbti“, – sakė komisijos pirmininkė.

Pasak A.Širinskienės, išvadų projektą planuojama patvirtinti paskutinę gegužės savaitę ir projektas bu teikiamas Seimui.

Seimas yra patvirtinęs tyrimą dėl M.Basčio ryšių atlikusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išvadas, kad parlamentaras veikė prieš Lietuvos interesus, o jo ryšiai su VSD medžiagoje įvardintais asmenimis kelia grėsmę šalies saugumui.

M.Bastys tokius kaltinimus neigia, o apkaltos procesą vadina politiniu susidorojimu. Šią savaitę trečiadienį, negavęs galimybės užduoti klausimų VSD vadovui Dariui Jauniškiui, M.Bastys tvirtino, kad jo teisės yra pažeistos.

Komisijos tyrimą jis tuomet vadino tendencingu ir sakė, jog tai „tiesiog suorganizuotas puikus politinis procesas, susidorojant su manimi kaip asmeniu“.

M.Bastys anksčiau siekė nušalinti visus komisijos narius „valstiečius“ ir jos pirmininkė A.Širinskienę sakydamas, kad tyrimas tendencingas, nes kritišką poziciją jo atžvilgiu yra išsakę Lietuvos vasltiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Seimo pirmininkas „valstietis“ Viktoras Pranckietis.

Išvadą, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesą M.Basčiui dėl ryšių su Rusijos naudai dirbančiais asmenimis, komisija turi patiekti iki birželio 1-osios.

Apkalta M.Basčiui inicijuota dėl VSD nurodytų jo ryšių su atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovu vadinamu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, buvusiu Kauno mafijos autoritetu įvardijamu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu.

Socialdemokratų partijos frakcijos narys M. Bastys visus kaltinimus neigia ir pabrėžia Seimo nario priesaikos nesulaužęs.


Šiame straipsnyje: Mindaugas Bastysapkalta

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jo

Jo portretas
faktiškai nei vienas, nei kitas dar nusikaltimo nepadarė, ...tik jam ruošėsi...

Povilas

Povilas portretas
Ar šis seimūnas durnių ieško ? Sakykime koks kitatikis-berazumis gaminasi namie liemenę su sprogmenimis, braižosi planus su pažymėtom vietom, kalbasi telefonu su kokiu nors iš vadovaujančiųjų teroristinės organizacijos vienu iš vadovų...ir suėmus ar apklausiant , sako jog jis ne teroristas, jis geras šalies pilietis... Greičiau mūsiškį iš seimo ir teisman , o ne žaisti , kaip dabar...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių