Lietuva pasmerkė smurto aktą Gruzijoje

  • Teksto dydis:

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) trečiadienį pranešė griežtai smerkianti Tbilisyje įvykdytą Gruzijos parlamento nario automobilio susprogdinimą, per kurį sužalota keletas žmonių.

„Tokie incidentai gali destabilizuoti padėtį šalyje demokratinio priešrinkiminio proceso metu“, – teigiama URM pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad URM teigiamai vertina Gruzijos vyriausybės pasiryžimą nedelsiant pradėti įvykio tyrimą, ragina vyriausybę surasti ir nubausti kaltuosius, o visas politines jėgas dėti pastangas, siekiant susilaikyti nuo prievartos ir laikytis rimties, taip užkertant kelią įvairioms provokacijoms ir užtikrinant demokratiniams rinkimams būtiną saugią aplinką.

„(...) demokratinių rinkimų standartų užtikrinimo per rinkimus tąsa – būtina sąlyga Gruzijos klestėjimui, stabilumui, europinei ir euroatlantinei integracijai. Provokacijos ir smurto incidentai neturi sukliudyti įtvirtinti jau pasiektą ženklią Gruzijos pažangą“, – sakoma pareiškime.

Gruzijos parlamento rinkimai vyks šeštadienį, spalio 8 dieną.

Antradienio vakarą Tbilisio centre susprogdintas automobilis, priklausęs opozicijos įstatymų leidėjui Giviui Targamadzei.

G.Targamadzė, vieno iš opozicinės partijos „Vieningasis nacionalinis judėjimas“ lyderių, per sprogimą buvo automobilyje, bet nenukentėjo. Tačiau šalimais buvusio maršrutinio autobuso vairuotojas sunkiai sužeistas, o dar trys asmenys lengvai nukentėjo.

Išpuolio taikiniu tapęs politikas televizijai „Rustavi 2“ sakė, kad užtaisas šalia prekybos centro „Pirimze“ susprogdintas per atstumą.

G.Targamadzę Rusija kaltina prisidėjus 2012 metais organizuojant Maskvos Bolotnajos aikštėje audringus opozicijos protestus prieš prezidentą Vladimirą Putiną. Jis kaltintas Rusijos opozicijos atstovams pasiūlęs šios valstybės teritorijoje organizuoti masines riaušes ir perdavęs 200 tūkst. JAV dolerių šiai veiklai.

2013 metais G.Targamadzė tris mėnesius praleido Lietuvoje. Tuo metu buvo paskelbta jo tarptautinė paieška per Interpolą, todėl jis negalėjo grįžti namo.

Būdamas Vilniuje Gruzijos parlamentaras pasiekė, kad Interpolas panaikintų jo paiešką, o Lietuvos generalinė prokuratūra atmetė Rusijos ekstradicijos prašymą. Šį prokurorų sprendimą patvirtino Vilniaus apygardos teismas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių