K.Prunskienės piniginės vagiui gresia dveji metai nelaisvės

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas ketvirtadienį per vieną posėdį išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje daug kartų teistas Aleksandras Strelnikovas kaltinamas pavogęs 31,6 tūkst. litų iš buvusios ekspremjerės Kazimiros Prunskienės.

Prokuroras už šią vagystę įtariamajam prašo skirti pusantrų metų laisvės atėmimo bausmę. Pridėjus teismo skirtą bausmę už neseniai skirtą nusikaltimą, galutinė bausmė turėtų būti dveji metai. Teismas nuosprendį skelbs po savaitės - birželio 14 dieną.

Teismo dėl vagystės iš ekspremjerės belaukdamas A.Strelnikovas užsidirbo 19-ąjį teistumą. Prieš pusantro mėnesio vyrui nuosprendį paskelbė kitas Vilniaus teismas.

Sklaidydamas bylos dokumentus teisėjas sakė, kad nagrinėjama dar viena byla.

Pradėjus posėdį, paaiškėjo, kad neatvyko nukentėjusios K.Prunskienės įstatyminė atstovė, dukra Rasa Vaitkienė. Kaip žinia, Lietuvos liaudies partijos pirmininkės vasarį patyrė insultą, jai buvo atlikta operacija. Moteris dabar yra reabilitacijoje.

R.Vaitkienei nebuvo įteiktas šaukimas atvykti į teismo posėdį. Kurjerių tarnyba teismui pranešė, kad adresatas nerastas, butas remontuojamas.

Teismo sekretorė paskambino moteriai telefonu ir pranešė, kad reikia atvykti į posėdį. Senamiestyje gyvenanti R.Vaitkienė sutiko atvykti ir jau po pusvalandžio buvo teisme.

Prašymų moteris teismui neturėjo, tik norėjo, kad teismas vėliau suteiktų galimybę pasisakyti.

„Jis gali dirbti ir užsidirbti, keliasdešimt kartų nusižengė įstatymui, mama patyrė stresą, netrukus patyrė sunkų insultą, prašau pritaikyti griežčiausią bausmę žmogui, kuris yra nuolatinis teismų klientas. Mama buvo geranoriška, norėjo jam padėti, tikėjo, kad jis nori pakeisti gyvenimą“, - teisme kalbėjo R.Vaitkienė.

Ji mano, kad vagystė turėjo didelės įtakos motinos ligai. K.Prunskienė, pasak dukters, pamažu stiprėja, bet jai dar reikia atgauti jėgas.

Šis ikiteisminis tyrimas pradėtas sausio 24 dieną. Tą dieną apie 15 val. į Lietuvos liaudies partijos patalpas Vilniuje, K.Stulginskio gatvėje, užėjo nepažįstamas asmuo, darbuotojams paaiškino, kad atėjo pas partijos pirmininkę K.Prunskienę.

Kadangi tuo metu jos kabinete nebuvo, svečiui pasiūlyta palaukti. Pasinaudojęs, kad kurį laiką liko niekieno nestebimas, iš gulėjusios ant stalo rankinės vyras pagrobė piniginę su pinigais.

Pagrobęs piniginę, vyras paskubėjo pasišalinti iš patalpų. Kovo 15-osios rytą po surengtos tikslinės slaptos operacijos Pavilnyje sulaikytas ankščiau teistas A.Strelnikovas, gimęs 1957 metais. Paaiškėjo, kad tuojau po pinigų vagystės įtariamasis daugiau nei mėnesį gyveno viename iš Vilniaus viešbučių, pinigus leido narkotinėms priemonėms, kitoms savo reikmėms, dalijo pažįstamiems, o pasibaigus pinigams iš viešbučio išsikraustė ir apsigyveno nakvynės namuose.

Prokuroras teisme paskelbė, kad iš K.Prunskienės pavogtoje piniginėje buvo signataro pažymėjimas, 9 tūkst. litų, 6,4 tūkst. eurų, 20 JAV dolerių, 5 tūkst. rublių - iš viso 31,6 tūkst. litais. Nukentėjusioji pareiškė šiai sumai civilinį ieškinį

A.Strelnikovas teismui teigė, kad kaltę pripažįsta ir ieškinio neginčija.

„Aš ėjau į ofisą pas Prunskienę, nėjau vogti, buvau jau kelis kartus, ji du kartus davė po du šimtus. Taip viskas išėjo. Ten buvo sekretoriatas. Pasakiau, kad ponas Aleksandras atėjo. Aš likau vienas, žiūriu rankinė guli, aš ją paėmiau ir įdėjau į savo. Aš nemaniau, kad Prunskienės, aš ją gerbiu kaip žmogų, iš jos gyvenime neimčiau“, - sakė A.Strelnikovas.

Jis teigė sugundęs atvirai padėta pinigine. Beje, ji buvo brangi - 120 litų vertės.

Pradėjęs vartyti piniginę, vyras pamatė dokumentą ir suprato, kad piniginė K.Prunskienės. Grąžinti ją bijojo, nes bijojo būti sulaikytas policijos. Signataro pažymėjimą jis įmetė į pašto dėžutę.

A.Strelnikovas šiuo metu suimtas, teismo jis laukia Lukiškių tardymo izoliatoriuje.

„Kai narkotikai stovi prieš akis, apie nieką žmogus negalvoja, nei apie šeimą, nei apie nieką. Sakau, kaip yra. Turėjau darbą, biznį, du butus, dvi mašinas. Po operacijos buvau “pasodintas„ ant morfijaus ir tapau narkomanu. Aš su mielu noru ir gydytis atsigulčiau“, - teisme aiškino kaltinamasis.

Jis teigė, kad dalį pinigų išleido pragyvenimui, o 18 tūkst. iš jo kažkas pavogė.

„Jeigu ji būtų teisme, atsiprašyčiau iš karto, nėra kalbos, nenorėjau aš ją taip įžeisti“, - sakė A.Strelnikovas.

Jis pripažino, kad jam gėda ir pareiškė tvirtą norą gydytis nuo narkomanijos. Jis prašė teismo skirti gydymą nuo narkomanijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aliona

Aliona portretas
a6 i6 vis tiek pinigų niekad neturėjau...oi,oi

x

x portretas
o tai kiek gaus vagilė jurgelevičiūtė?

O PONIA

O PONIA portretas
KAIP JAUČIASI,ĮDOMU EIS RUDENĮ Į SEIMĄ...
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių