Izraelio prezidentas Sh. Peresas kartu su Lietuvos žydais giedojo himną

Po anksti ryte vykusio genocido aukų pagerbimo šalia Panerių miške esančio memorialo, Izraelio vadovas Shimonas Peresas atvyko į Vilniaus rotušę. Čia jis susitiko ir bendravo su Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) nariais. Svečiui buvo įteiktas miesto garbės piliečio apdovanojimas.

Po anksti ryte vykusio genocido aukų pagerbimo šalia Panerių miške esančio memorialo, Izraelio vadovas Shimonas Peresas atvyko į Vilniaus rotušę. Čia jis susitiko ir bendravo su Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) nariais. Svečiui buvo įteiktas miesto garbės piliečio apdovanojimas.

Į popietę prasidėjusį renginį susirinko apie 200 įvairaus amžiaus žydų kilmės žmonių. Tarp kitų atvykusių svečių buvo matyti ir kiti visuomenei gerai pažįstami asmenys – Lietuvos respublikos prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma, gerai žinomos grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, Vilniaus meras Artūras Zuokas su žmona Agne.
Iškilmėms prasidėjus, įžanginį žodį tarė Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky. Ji, kreipdamasi į Sh. Peresą, sakė, kad litvakų bendruomenei yra didelė garbė sulaukti tokio svečio.

„Lietuvos žydų bendruomenė jaučiasi ypatingai pagerbta galėdama susitikti su Izraelio prezidentu čia rotušėje. Mūsų bendruomenė nėra didelė. Tie, kuriuos čia matote, yra viskas, kas iš mūsų liko po žiauraus fašistų vykdyto holokausto.“, - pradėjo F. Kukliansky.

„Pastaruosius du dešimtmečius žydų ir lietuvių santykiai darosi vis šiltesni. Mes visi patyrėme skaudžią Sibiro tremčių lemtį. Mes didžiuojamės, kad esame žydai, išlaikę savo litvakų kultūrą, savigarbą ir paveldą. Ir mes nesame vieni – mus remia Lietuvos valstybė ir jos demokratinės jėgos“, - kalbėjo LŽB pirmininkė.

LŽB šiam susitikimui specialiai sukūrė specialią Lietuvos žydų vėliavą. Rotušėje vykusių iškilmių metu ji buvo pakabinta pirmą kartą.

Po įžanginės kalbos, ant pakylos užlipo Vilniaus savivaldybės meras Artūras Zuokas. Po trumpos prakalbos, jis žydų kalba kreipėsi į Izraelio prezidentą, kuriam paskui padėkojo ir įteikė Vilniaus miesto garbės piliečio apdovanojimą.

Pats Sh. Peresas, teigė besidžiaugiąs turintis galimybę lankytis Vilniuje ir bendrauti su čia gyvenančiais tautiečiais. Padėkojęs už šiltą priėmimą, šis sutiko atsakyti į Lietuvos žydams rūpimus klausimus, susijusius su jais ir Izrelio valstybe.

Prezidentas maloniai atsakė į kiekvieną klausimą. Paklaustas, kuo Lietuvos žydų bendruomenė gali prisidėti prie Izraelio santykių su Europa gerinimo, šis atsakė, kad šie turėtų aktyviai reikštis visuomeninėje veikloje. Prezidentas taip pat pridūrė, kad Izraelis laukia naujų prekybos ryšių su Lietuva, todėl ragino verslu užsiimančius Lietuvos žydus žvilgsnį nukreipti Izraelio link.

Atsakęs į LŽB klausimus, Sh. Peresas kartu su visais į šventę susirinkusiais žmonėmis sugiedojo Izraelio nacionalinį himną ir lydimas gausių aplodismentų paliko ceremonijų salę.
Tiesa, ne visi džiaugėsi prezidento atvykimu į Vilnių. Renginiui einant į pabaigą netoli paradinio įėjimo į rotušę stovėjo jaunuoliai, kurie laikė Palestinos vėliavą, taip išreikšdami nepasitenkinimą Izraelio vykdoma užsienio politika Artimuosiuose rytuose.

Vieno iškiliausių pasaulio politikų, Nobelio taikos premijos laureato, Izraelio prezidento Shimono Pereso valstybinis vizitas Vilniuje prasidėjo trečiadienį. Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu, jis į Lietuvą atvyko savo 90-ojo gimtadienio išvakarėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Latviai

Latviai portretas
taip ir nerado reikalo isskirti zydus is visu kitu tautu ir nemokejo jiems kompensacijos, skirtingai negu musiskiai, uz ka atsidekodami zydai periodiskai mus, o ne Latvius vis paaukleja: dabar laukite kol vasario 16 ir kovo 11 dienomis atvyks efraimas zurofas musu aukleti- ot tai idomi tauta: net ir is savo nelaimiu sugeba bizni pasidaryti.

vargšas Musolinis

vargšas Musolinis portretas
Ar Musolinio įsakymu buvo nužudytas bent vienas žydas(ypač Lietuvos) dėl tautybės? Ko čia ta Kukliansky sovietinės propagandos terminais riaugėja? Visokie nachmanai dušanskiai toli gražu lietuvių ir žydų taip pat nesuartino ir tai jau žydų gėda ir dėmė!

I

I portretas
Iškreipta informacija: "Mūsų bendruomenė nėra didelė. Tie, kuriuos čia matote, yra viskas, kas iš mūsų liko po žiauraus fašistų vykdyto holokausto.“ Holokausto metu tikrai daug buvo išžudyta, bet gerai atsimenu dar apie 1970 metus tiek Vilniuje tiek Kaune buvo daug daugiau žydų, Bet paskui dauguma jų išvyko patys.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių