D.Grybauskaitė: prasideda naujas Lietuvos ir JAV strateginio bendradarbiavimo etapas

 • Teksto dydis:

Penktadienį Vašingtone, Baltuosiuose rūmuose, vykstantis JAV ir Baltijos šalių prezidentų susitikimas pradeda naują Lietuvos ir JAV strateginio bendradarbiavimo etapą, sakoma Prezidentūros pranešime.

Lietuvos, Latvijos, Estijos prezidentai Dalia Grybauskaitė, Andrius Berzinis ir Toomas Hendrikas Ilvesa su JAV prezidentu Baracku Obama aptarė šalių strateginio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, energetinio ir kibernetinio saugumo klausimus, transatlantinius ekonominius ryšius.

D.Grybauskaitės teigimu, pasiekusi pirmojoje Partnerystės ir Bendradarbiavimo chartijoje numatytus tikslus Lietuva pereina į naują, platesnio strateginio bendradarbiavimo su JAV lygį. Tai reiškia naujas galimybes užtikrinant Lietuvos žmonių saugumą ir gerovę.

"Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas per pastaruosius metus kaip niekada sėkmingas ir rezultatyvus. Pasiekėme pagrindinius chartijos tikslus. Dabar mūsų žmonių saugumui kyla naujų iššūkių, ir reikia kitų sprendimų. Todėl Lietuva ir Baltijos šalys pereina į naują strateginio bendradarbiavimo su JAV etapą", - sakė prezidentė.

Pirmąją bendradarbiavimo chartiją 1998 metais Vašingtone pasirašė Lietuvos prezidentas Algirdas Brazauskas, Latvijos vadovas Guntis Ulmanis, Estijos prezidentas Lennartas Meris (Lenartas Meris) bei JAV prezidentas Billas Clintonas (Bilas Klintonas).

Per prezidentų susitikimą penktadienį taip pat kalbėta apie santykius su Rytų partnerystės šalimis ir Rusija, geopolitinius pokyčius ir regiono saugumui grėsmę keliančius procesus. D.Grybauskaitė pabrėžė, kad Ukrainos eurointegracija ir rezultatyvus Vilniaus viršūnių susitikimas lapkritį turi geostrateginę reikšmę.

Anot pranešimo, Baltijos šalių ir JAV prezidentų susitikime pabrėžta, kad JAV ir Europos saugumas yra neatsiejami, o Baltijos šalių nepriklausomybė, suverenumas ir teritorinis vientisumas yra nuolatinis JAV interesas.

Bendroje deklaracijoje JAV pareiškė palaikanti Lietuvos ir Baltijos šalių energetinio savarankiškumo siekį ir įsipareigoja stiprinti energetinį Baltijos regiono saugumą. Tiesioginė parama išsakyta Lietuvos vykdomam Trečiojo energetikos paketo įgyvendinimui, energetinėms jungtims su Vakarais, energijos išteklių tiekimo įvairovės užtikrinimui.

Lietuvos vadovės teigimu, prie alternatyvių energijos šaltinių gali prisidėti ir JAV, palengvindama leidimų išdavimą skalūnų dujų eksportui į NATO šalis, taip pat ir Lietuvą. JAV dujos yra keturis kartus pigesnės nei Europoje.

JAV parengtoje informacijoje apie bendradarbiavimą su Lietuva (vadinamajame "Factsheet") pabrėžiamas mūsų šalies indėlis sprendžiant viso pasauliui saugumui kritinius klausimus. Aukštai įvertinami Lietuvos pasiekimai išmaniosios gynybos srityje - aktyviai veikia NATO energetinio saugumo ir Branduolinio saugumo kompetencijos centrai, užtikrinama parama ilgalaikei NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse. Pripažįstamas profesionalus Lietuvos dalyvavimas saugumą ir stabilumą užtikrinančiose misijose Afganistane ir kituose pasaulio regionuose.

Taip pat akcentuojamas bendradarbiavimas energetikos, prekybos, Rytų partnerystės, pasaulinės interneto politikos, kibernetinio saugumo, švietimo ir mokslo srityse, lyderiu mainų programos.

Baltijos šalių ir JAV prezidentai aptarė ir padėtį Sirijoje, kuri kelia rimtą susirūpinimą visai tarptautinei bendruomenei. Lietuvos vadovė, anot pranešimo, pabrėžė, kad cheminio ginklo naudojimas yra nepateisinamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

NA NA

NA NA portretas
kažkada paklusniai vygdėm rusų nurodymus ,dabar vygdom kitų užkariautojų nurodumus , tik ar padės mums amerikiečiai ,kai musulmonai pradės cheminį karą prieš europą ,tai išpranašavo aiškiaregė vanga ,na ką , kai negali nieko pakeisti belieka rinktis ir susitaikyti,,,,,,sėkmės pasirinkime .

V.Ladas

V.Ladas portretas
Mūsų pokario "vaduotojai", paskatinę žūčiai miškuose tūkstančius geriausių sūnų ir dukrų... Praėjusiame etape dar ir "nesantis" kankinimų kalėjimas išdygo. Kuo "džiugins" naujame, "dar glaudesnio bendradarbiavimo" etape, jei ir taip jau viso pasaulio dėdė Semas klausosi ir fiksuoja? Kad dar giliau subinėn sulįsim, tiksliau valdžiažmogiai sulįs, tai aišku...

Baisi realija

Baisi realija portretas
Įtariu, kad Grybauskaitė gavo naujus JAV nurodymus. Juk jie į mus žiūri kaip į našlaičius. Tačiau su Rusija tyčia gadinami santykia, nes be muilo lendame JAV į už..... Apgilėtina p[olitika
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių