A. Butkevičius prakalbo apie šalies institucijų brandos stoką

 • Teksto dydis:

Premjeras Algirdas Butkevičius nekomentuoja savo vadovaujamos Socialdemokratų partijos pareiškimo, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės išsakyta kritika dėl Seimo vadovybėje po teismo sprendimo palikto Darbo partijos pirmininko Vytauto Gapšio yra prezidento rinkimų kampanijos dalis.

Tačiau jis teigia, kad institucijos, kritikuodamos viena kitą, elgiasi nebrandžiai.

"Aš suprantu, kad Seimas, Vyriausybė ir Prezidentūra turėtų dirbti kaip vienas kumštis, jeigu mes norime greitų permainų mūsų valstybėje. Mane, kaip ministrą pirmininką, kai kada ir jaudina tam tikri daromi pareiškimai vienos ar kitos institucijos atžvilgiu arba vieno kito asmens atžvilgiu. Aš tai laikau brandos trūkumu, ypač politiniame gyvenime ir valstybės valdyme, ir manau, kad ta kova visiškai nereikalinga", - Žinių radijo laidai "Pozicija" ketvirtadienį sakė premjeras.

Šalies vadovė D.Grybauskaitė pirmadienį pareiškė, kad Seimo vadovybėje toleruodama nuteistą Darbo partijos vadovą valdančioji centro-kairės koalicija kompromituoja save ir užtraukia gėdą valstybei.

"Į Seimo vadovybę išrinkę sunkiu nusikaltimu kaltinamą asmenį socialdemokratai prisiėmė atsakomybę už partijos ir valstybės garbę. Po teismo sprendimo Seimo vadovybėje toleruodami teistą asmenį visa valdančioji koalicija kompromituoja save ir daro gėdą valstybei", – BNS prezidentės poziciją pirmadienį perdavė jos patarėja Daiva Ulbinaitė.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) antradienį išplatintame pareiškime rašoma, kad "šalies vadovės aštrius pasisakymus galima būtų pateisinti prasidėjusia prezidentine rinkimine kampanija".

Pasak A.Butkevičiaus, partija į prezidentės žodžius sureagavo dėl to, kad buvo neteisingai įvertinta.

"Aš tikrai nenoriu kalbėti apie mūsų valstybės vadovę, tikrai man būtų visiškai nekorektiška. Šitas mūsų partijos infocentro pareiškimas padarytas dėl to, kad manoma, jog socialdemokratai, kaip partija, buvo neteisingai įvertinta", - ketvirtadienį pareiškė partijos pirmininkas.

Premjero teigimu, socialdemokratai aiškiai pabrėžia savo vertybes ir požiūrį į teismo priimtus sprendimus moraliniu požiūriu, o tolesnis darbas Seimo vicepirmininko poste "yra pono Vytauto Gapšio apsisprendimo klausimas".

"Bet nebuvo pasakyta, kad jisai gali toliau dirbti - čia jau ne mūsų kompetencijos klausimas", - ketvirtadienį aiškino A.Butkevičius.

Praėjusį penktadienį Vilniaus apygardos teismas pirmąjį Seimo vicepirmininką V.Gapšį pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir dvigubos buhalterijos tvarkymo bei skyrė 35 tūkst. litų baudą. Taip pat nuteisti Darbo partijos įkūrėjas, parlamentaras Viktoras Uspaskichas, jam skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė, bei parlamentarė Vitalija Vonžutaitė, kuria skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Valdančiojoje koalicijoje esanti Darbo partija kaltinta 2004-2006 metais neapskaičiusi daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų.NAUJAUSI KOMENTARAI

valdantieji

valdantieji portretas
su kirkilu priešakyje bando plauti savo mundurą ir nurodo krizės kaltininkus (šaltinis: Kauno diena, 2013,07,18): Kubilių, SEB bankų valdytojus N.Mačiulį ir G. Nausėdą. Betgi užsimiršo raudonieji, kad krizė atsliūkino tik kirkilo ir blinkevičiūtės dėka ir žinoma palaikant didžiajai socdemų partijai, nes jie iššvaistė biudžetą ir sodrą, nepaliko nė sudilusio skatiko. O dabar klykia, plaukus rauna ir didžiai rodosi teisingais, patys neverti to teisingumo. Amžinos darbo grupės, dirba perpetuum mobile principu, bet jokio efekto, jokios naudos, jokio gėrio tautai.

Klaikus vaizdas

Klaikus vaizdas portretas
Valdymas turi būti lankstus. Nepasisekus įvykdyti ekonominio plano, būtina keisti taktiką ir strategiją. Šiurpu.

YES

YES portretas
Premjere, čia tik kalbelės, o kur veiksmai. Pats neturi jokio nusistatymo.Nei su atomine, nei su renovacija, nei su šilumos tiekėjas, kurie pagal blogus teisės aktus tapo "karšto vandens tiekėjais" Kokius jie tiekimo veiksmus atlieka ? Keičia gyventojų butuose skaitiklius ir žaidžia su šalto vandens tiekėju "pirkimo - pardavimo ' žaidimėlį.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių