A. Butkevičiaus pozicija dėl dvikalbių lentelių stebina Lenkijos senatorių

 • Teksto dydis:

Lenkijos Senato Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Wlodzimierzas Cimoszewiczius (Vlodzimežas Cimoševičius) sako, kad jam nesuprantamas Lietuvos premjero Algirdo Butkevičiaus nepritarimas vietovardžių ir gatvių pavadinimų rašymui dviem kalbomis.

Senato komiteto pirmininkas teigė, kad dvišalius santykius bloginančių dalykų yra abiejose šalyse, nors sako juos laikantis ne itin svarbiais.

"Sunku suprasti jūsų premjero neseniai išsakytą poziciją apie dvikalbes lenteles", - BNS ketvirtadienį Vilniuje sakė jis.

Premjeras Algirdas Butkevičius prieš dvikalbes lenteles pasisakė praėjusią savaitę interviu BNS.

"Mano manymu, mes turėtume suprasti, kad esame visi Lietuvos piliečiai. Visiems Lietuvos piliečiams turi būtų vienodos sąlygos. Tai reiškia, kad tų lentelių, kurios yra dviem kalbomis rašomos, turėtų nebūti, jeigu gerbiame savo valstybę, savo Konstituciją ir savo valstybės įstatymus", - BNS sakė Vyriausybės vadovas.

W.Cimoszewiczius teigė, kad norėdamos įveikti dvišaliuose santykiuose jaučiamą įtampą valstybės turi daigiau kalbėtis.

"Kaip visi žinome, yra tam tikrų problemų. Yra tam tikrų dvišalių problemų, kurias apibūdinčiau kaip apgailėtinas. Nes jos nėra labai svarbios, bet šiek tiek erzina abi puses. Aš jaučiu tam tikrą įtampą, šiek tiek paslėptą, bet egzistuojančią, kuri nėra natūrali kaimynų - tokių artimų valstybių su ilga bendra istorija - santykiuose", - dėstė jis.

"Mano manymu, mes turime daugiau kalbėtis. Visais lygiais. Šiek tiek paradoksalu, kad kaimynų, turinčių tokią ilgą bendrą istoriją, kartu esančių tokiose tarptautinėse institucijose kaip Europos Sąjunga, tautos šiandien žino tiek mažai viena apie kitą. Esame tokie artimi, taip šalia, bet gyvename tarsi šiek tiek skirtinguose pasauliuose. Taigi visos čia gyvenančios lenkų tautinės mažumos problemos problemos dėl švietimo, oficialaus vardų rašymo, nusiskundimai dėl lietuvių sąlygų Lenkijoje nebeturi tęstis, nebeturi egzistuoti. Jos turi būti išspręstos, ne pamirštos, bet išspręstos", - kalbėjo Lenkijos Senato komiteto vadovas.

Jis taip pat sakė, kad dabartinės Lietuvos vyriausybės atėjus į valdžią išsakytas požiūris į tautinių mažumų problemas buvo daug žadantis, bet dabar Lenkija pasigenda konkrečių darbų.

"Nenoriu pasakyti, kad nėra visiškai jokių problemų Lenkijos pusėje, tikriausiais jos yra ir mes turime klausytis labai atvirai ir  būti pasiruošę daryti viską, kas įmanoma, bet, kaip sakiau, yra skirtumų - čia mes kartais matome oficialią valdžios poziciją, vadovų poziciją, kurią yra sunku priimti turint omeny teisinį reguliavimą tarp mūsų ir europinę teisę", - dėstė W.Cimoszewiczius.

Lietuvos ir Lenkijos santykiai pastaraisiais metais buvo įtempti dėl skirtingai vertinamos tautinių mažumų padėties.NAUJAUSI KOMENTARAI

arvydas damijonaitis

arvydas damijonaitis portretas
LIETUVOJE NĖRA LENKŲ, RUSŲ, ŽYDŲ „TAUTINIŲ MAŽUMŲ“ Terminas "Tautinė mažuma" Tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės" sąvoka. Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Tik žydai nevardina savęs „tautine mažuma“. Okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės “tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Rusijoje yra tik 8 valstybės išlaikomos lenkiškos mokyklos. Lenkiškų mokyklų nusikalstamas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ polonizacijos faktas, kurie kalba ne lenkiškai “po prostu“. Tuteišų polonizacija yra lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai.

dar vienas

dar vienas portretas
lenku davatku akcijos fanatas pasiklydes laike: nesupranta, kad jau nebera ne tik juozo pilsuckio su zeligovskiu, bet net ir bolseviku- gal vel koki plakata iskelti ruosiasi?

Pšekas

Pšekas portretas
Nusilenkite lenkų ponui, vargdieniai be savo kalbos.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių