Aplinkos ministrui – nauji smūgiai

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

"Aplinkos ministro patarėja turi ekonomikos ir verslo administravimo bakalauro išsilavinimą, Amsterdame įgijo aplinkos ir išteklių valdymo magistro laipsnį. Prieš tai G.Krušnienė dirbo nevyriausybiniame sektoriuje klimato kaitos advokacijos specialiste (viešojoje įstaigoje "Baltijos aplinkos forumas" 2012m. – 2017m.), yra sukaupusi nemažai patirties privačiame versle vadybos, finansų analizės ir projektų valdymo srityse", – tikino M.Bajarūnas.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius patikino, kad vis dar laukia atsakymo iš Aplinkos ministerijos dėl šio projekto vykdytojų atrankos: "Prieš savaitę išsiunčiau klausimus, per 20 dienų ministerija privalo atsakyti. Komisija spręs dėl tolimesnių veiksmų, kai gausime visą medžiagą".

Komentaras

Simonas Gentvilas,

Seimo narys

Parlamentarams žinoma apie šį projektą ir tai, jog jo vykdytoja pasirinkta buvusi ministro darbovietė. Noriu akcentuoti tam tikrus principus, kurių turėtų laikytis politikai. Pavyzdžiui, Jonas Jučas, Kauno džiazo festivalio įkūrėjas, tapęs kultūros ministru, viešai deklaravo atsisakantis bet kokios ministerijos paramos festivaliui. Objektyvumas tokiose situacijose nėra įmanomas. Jei net šis konkretus projektas ir buvo ruoštas anksčiau, tas faktas, jog lėšų paskirstymo dokumentus pasirašinės ne aplinkos, o žemės ministras, manęs neįtikina. Einant į politiką, tenka pasirinkti – arba verslas ir pinigai, arba politika.

Skaičiai ir faktai

Paskaičiuota, kad "Natura 2000" tinklo palaikymas ES kasmet kainuoja apie 6 mlrd. eurų, tačiau šiose saugomose teritorijose per metus sukuriama ekosisteminių paslaugų (pvz. CO2 sugėrimas, apsauga nuo potvynių ir kitų stichinių nelaimių, vandens valymas, įvairios kultūrinės paslaugos ir kita) už maždaug 200–300 mlrd. eurų per metus arba 2–3 proc. ES BVP.

Ministras nekaltas

VTEK vakar paskelbė įvertinusi aplinkybes, susijusias su Aplinkos ministerijoje tvirtintu lėšų skyrimu buvusios ministro darbovietės – viešosios įstaigos "Baltijos aplinkos forumas" (BAF) projektui.

Ministrą nuo kaltinimų išgelbėjo tai, jog sprendimų priėmimas dėl klausimų, susijusių su jo buvusia darboviete, buvo pavestas Žemės ūkio ministrui Broniui Markauskui.

Taip pat VTEK nenustatė konkrečių faktinių duomenų, įrodančių kad K.Navickas ministerijoje būtų tiesiogiai ir akivaizdžiai pasinaudojęs savo vardu ar galia siekdamas paveikti kitų asmenų priimamus sprendimus dėl BAF.

VTEK sprendimas ministrui buvo palankus ir dėl jo vizito į Šilutės rajoną, kur jis dalyvavo savo buvusios darbovietės, BAF, iniciatyva surengtoje viešoje diskusijoje.

O štai BAF direktorius Žymantas Morkvėnas, VTEK nuomone, pažeidė įstatymą, nes laiku nedeklaravo interesų.

Jo vadovaujama įmonė gauna pajamų iš valstybės biudžeto lėšomis finansuojamų projektų, todėl Ž.Morkvėnas turėjo užpildyti ir pateikti privačių interesų deklaraciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

aš portretas
Ar ministras gali pajudinti viską, ką turi, kad užkirstų kelią vagiems vogti, išieškotų pavogtus pinigus. Kodėl jis tyli, nepaaiškina žmonėms kas vyksta?

Pensininke

Pensininke portretas
Valstybe valdo ne POLITIKAI- PROFESIONALAI, bet MILIJONIERIAI- VERSLININKAI, kuriu kisenese sedi visos ministerijos . Galimai milijonierius - Karbauskis ejo i rinkimus, kaip ir kiti milijonieriai, kuriems reikia pasiekti milijarda. Karbauskis zaidzia su tautiniais kostiumais, o galetu visas jegas deti i korupcijos naikinima ministerijose . Burbulas ispuciamas, liaudis mato, kaip Grybauskaites isgirtoji visa teisesauga "kovoja" su korupcija.

Labai slidu

Labai slidu portretas
Kiek uz tuos pinigėlius pastatyta kaimo turizmo sodybu,kiek isleista ivairioms apzvalgoms ir t,t, o kas domisi kaip tie pinigai faktiskai atsiperka- niekas.Kas domisi kaip dirba ivairiu rajonu statybos inspekcijos - niekas.Sedi ten zmogeliai atvykstantys is ivairiu rajonu,imituoja darba,o kai kreipesi i juos tai tik ziuri ir nezinai ka masto.Gauni atsakyma,net suprasti negali isvis kodel priėmė pareiskima,nes atsako kad ne ju kompetencija spresti klausima.Kontroles is ministerijos puses nėra jokios. Vienas vaziuoja is Alytaus,kitas is Sakiu,-ko cia stebetis - pavargsta kol atvyksta.Gal ne veltui statybu vadai sako,kad kontrolieriai sėdi ju kisenese. Matyt taip Lietuvoje galima.
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių