Ant politikos aukuro sudega ir šeimos laimė

Gyvenimas toli nuo šeimos. Reti susitikimai su sutuoktinėmis ir vaikais. Pamažu svetimos problemos jiems tampa arčiau širdies negu savos. Galiausiai viskas baigiasi skyrybomis. Tokia dalia ištiko toli gražu ne vieną Seimo narį.

Patys prisipažįsta

Šeimos vertybių "puoselėtojo" 54-erių Petro Gražulio santuoka jau beveik sužlugo. Neseniai sugriuvo antroji liberalo 46-erių Gintaro Steponavičiaus, o prieš kelerius metus – konservatoriaus 57-erių Antano Matulo santuokos.

Paprašytas įvardyti, kiek yra darbo Seime kaltės, kad jo šeimoje jau pakvipo skyrybomis, P.Gražulis rėžė: "70 proc." A.Matulas buvo dar griežtesnis – darbui Seime nedvejodamas suvertė net 80 proc. kaltės.

Žmona pareikalavo skyrybų

P.Gražuliui dabar tikrai ne pyragai. Skandalingai išsišokęs per homoseksualų eitynes "Už lygybę" Vilniuje ir dėl to turėjęs reikalų su policija, jis sulaukė dar vieno smūgio – žmona Raminta Gražulienė trinktelėjo ant stalo skyrybų pareiškimą.

Kaune esančioje bendrovėje "Judex" vyr. buhalterės pavaduotoja dirbanti R.Gražulienė teismo paprašė nutraukti santuoką dėl sutuoktinio kaltės. O kaltė yra tokia: jos Petras daug metų gyvena atskirai. Tačiau Petras sako: "Aš manau, kad mes galėjom gyvent. Dėl vaikų."

Gražuliai augina keturis vaikus, trys iš jų jau suaugę, o jauniausiajam sūnui – 13 metų. Savo sutuoktinei P.Gražulis negaili pagyrų: "Ji atsidavusi vaikams, jos gyvenimo džiaugsmas – vaikai."

"Mano šeima gyvena Kaune, pats – Vilniuje, o mano apygarda – Klaipėdos rajonas, ten vyksta visokių renginių. Negali išvažiuoti ryte, o grįžti vakare. Važiuoji savaitgalį – penktadienį, šeštadienį, sekmadienį,  – aiškino jau penktą kadenciją Seime dirbantis P.Gražulis. – Ir mažai to laiko lieka užsukti į Kauną, į namus."

Kaip graudų pavyzdį Seimo narys pateikė rugsėjo 1-osios šventę. "Tada galvoji, kur dalyvaut – ar savo vaikus pasirinkt, ar tuos, kurie už tave balsavo, tavimi pasitikėjo? Dažnu atveju renkiesi tuos, kurie tavimi pasitikėjo, kurie už tave balsavo, – neslėpė P.Gražulis. – O kai dabar esu valdančiojoj daugumoj, dar – frakcijos seniūnas, tai visai mažai to laisvo laiko lieka. Įvairiausi posėdžiai, renginiai."

Pašnekovas priminė, kad praėjusį savaitgalį sulaukė kvietimo net į tris renginius.

Atskirai gyvena 16 metų

"Na, vis tiek pareiga šaukia sudalyvaut, jeigu žmonės kviečia, – "mitingų" traukai neatsispiria P.Gražulis. – Dėl to labai kenčia šeima, vaikai kenčia, nemato tėvo."

Anot pašnekovo, būtų lengviau, jei jis būtų išrinktas į Seimą toje apygardoje, kur gyvena, o dabar jam – labai sunku.

"Tikrai sumažėja tų jausmų, kai ne vienus ir ne dvejus, o 16 metų gyvename atskirai, – pripažino politikas. – Kai kitų žmonių šeimoje vyksta kokia nors šventė, jie net nesupranta, kaip galima joje nedalyvauti. O mano šeimoje tai – labai dažnas atvejis."

Politikas tvirtino, kad ta tema kalbėjo ir su savo vaikais. O šie esą supranta, koks jo darbas, ir tėvą pateisina. Aišku, ir jie norėtų, kad visa šeima dažniau namie susitiktų vakarais.

Valdžia nepaleidžia

Tad kur šuo pakastas? Negi darbas Seime, negi ta politika tokia saldi, net saldesnė už medų, kad yra svarbesnė už savą šeimą? Gal politika iš tikrųjų turi magijos lyg šamanų burtai? Ne paslaptis, politikoje – ir didžiuliai pinigai, įtaka, valdžia, kuriai mirtingam žmogui sunku atsispirti.

Čia P.Gražulis sutriko: "Aš ir pats nežinau, kur ta magija." Vyras prisipažino mąstęs, kad gal reikėtų mesti politiką, jos atsisakyti.

"Kai prieš rinkimus tave labai puola, net apšildomos visos jėgos, kad tik tavęs neišrinktų į Seimą, galvoji: "Na, negi žmonės patikės visokiais gandais, apkalbom? Bandysiu. Pažiūrėsiu, ar jau praradau jų pasitikėjimą?" Ir, žiūrėk, išrenka. Ir vėl turi tą naštą nešt. Gal kiti politikai turi kitų motyvų? Aš asmeninės naudos iš politikos nesiekiau ir nesiekiu. Viskas, ką dariau, – tik dėl žmonių. Tas žmonių pasitikėjimas – pats svarbiausias dalykas. Galbūt tai labiausiai ir įkvepia politikoje. Ir turi atidirbt už tą pasitikėjimą, turi žmonėms pagelbėt. Visi tie dalykai nulemia, kad eini į politiką, – dėstė P.Gražulis. – Bet tik ne pinigai."

Manęs niekur nepamokysi

Anot pašnekovo, ir amžius daro savo. Kokie čia gali būti dideli jausmai, kai jam stuktelėjo tiek metų? Tie jausmai palengva atbuko. Jam labai įstrigo į atmintį vieno pažįstamo, kuris daug metų dirba Airijoje, žodžiai: "Parvažiavęs jis pasakė: "Žinai, visai atšalau nuo šeimos. Parvažiuoju kaip svetimas. Nei man šeima reikalinga, nei aš šeimai."

P.Gražulis pripažino, kad atskiras jo ir šeimos gyvenimas – didelė problema. Žmona jo esą klausdavo, kiek galima jo nematyti? "Aš kartais stebėdavausi tokia jos kantrybe. Kita moteris turbūt kočėlą į rankas būtų paėmusi", – atviravo vyras.

Pašnekovo nuomone, šeimoje kilus konfliktui niekada nebūna teisi viena pusė. Ir vienoje, ir kitoje pusėje yra dalis teisybės.
"O mano charakteris turbūt žinote koks – manęs nei politikoje, nei kur nors kitur nelabai pamokysi", – neslėpė audringo savo būdo Seimo narys.

Apkaltino ir darbą Seime

Konservatorius A.Matulas taip pat teigė, kad didžiąja dalimi darbas Seime kaltas dėl to, kad iširo jo santuoka su Pasvalyje gyvenančia ir gydytoja kardiologe dirbančia žmona Nijole Matuliene.

"Na, gal netiesiogiai darbas Seime, bet išsiskyrimas ir buvimas atskirai ilgą laiką daro savo", – patikslino jau ketvirtą kadenciją Seime dirbantis A.Matulas.

Matulai išsiskyrė daugiau kaip prieš trejus metus. Skyrybas, politiko teigimu, inicijavo jo žmona Nijolė. Jam skyrybos, kaip tvirtino, buvusios skausmingos. Šeima užaugino tris sūnus. Jauniausias – antro kurso studentas.

"Buvimas atskirai ilgą laiką atskiria žmones, atšaldo santykius. Visada kaltos abi pusės. Be abejo, ir aš gyvenime esu pridaręs daug klaidų. Pirmoji – per ilgai Vilniuje buvau vienas. Gal reikėjo kalbinti žmoną važiuoti į Vilnių gyventi kartu? Tai – didelė klaida.

Bet tikrai nesu tas, kuris 100 proc. kaltas dėl skyrybų, – mano A.Matulas. – Na, o jeigu nori dirbti su savo apygardos žmonėmis, penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį darbas būna dar intensyvesnis negu Seime. Tai ištisas buvimas apygardos renginiuose, o ne namie."

Ar politikas gailisi, kad teko išsiskirti? A.Matulas ilgai dėstė apie šeimos gyvenimą, pabrėžė, kad pastaraisiais metais juodu su žmona konfliktuodavo kiekvieną dieną, tačiau turtą pasidalijo esą be triukšmo. Paskui apibendrino: "Dėl to gailėtis nėra ko. Galbūt ir geresnė tokia išeitis, negu konfliktuoti kiekvieną dieną matant vaikams, paskui – gal ir anūkams."

Ir mėgsta, ir nekenčia

Vis dėlto išdėstyti, kuo politika jam tokia saldi, kad yra svarbesnė už šeimą, A.Matului buvo sunkiau nei P.Gražuliui. Esą, nėra taip, kad politika jį labai trauktų. Turi važiuoti dirbti į Vilnių, o šeima ten nesikrausto. Savaitgaliais ne visada pavykdavo su ja susitikti.
Politikas aiškino, kad, pasibaigus pirmajai jo darbo kadencijai Seime 2000 m., politika jam taip baisiai buvo atsibodusi, jog per kitus rinkimus nesibalotiravo. Grįžo į Pasvalį ir, kaip ir anksčiau, vėl dirbo rajono centrinės ligoninės vyriausiuoju gydytoju. Tačiau po kelerių metų rajoninės intrigos jam atsibodo ir vyriškis pajuto, kad jam trūksta veiklos.
"Eini žmogus į politiką galvodamas, kad išsaugosi šeimą, – sakė pašnekovas, tačiau pridūrė: – Man politika patinka. Man tas darbas patinka. Gal dėl to mane žmonės renka, kad stengiuosi visur būti? Aš politikoje nuo 1990 m. Nuo tada ja ir užsikrėčiau."

Neatmetė santuokos galimybės

Išsiskyręs, vienišas, negana to – dar ir turtingas vyras traukia moteris lyg medus muses, ar ne?

"Aš kol kas gyvenu vienas", – atsargiai sakė A.Matulas, o pagalvojęs pridūrė: – "Pats laikas ką nors susirast." Nusistebėjus, negi iki šiol nieko nesusirado ir gyvena kaip vienuolis, politikas neslėpė: "Draugę turiu." Kokios ji profesijos negalįs sakyti, gal pasikeis draugė, kas čia žino.

Galbūt su dabartine savo drauge jis artėja vedybų link? Pavyzdžiui, kaip Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas, kuris pernai liepą išsiskyrė su žmona Elena, o šių metų gegužę slaptai susituokė su ilgamete drauge Jolanta?

"Negaliu pasakyti, kaip viskas klostysis. Esant tokio amžiaus, kaip mano, kai jau viskas išbandyta, imtis iniciatyvos nėra labai didelio entuziazmo. Bet galima galvoti apie tokius dalykus", – naujos santuokos galimybės neatmetė A.Matulas.

Tačiau politikas tvirtino, kad skyryboms su žmona draugė jokios įtakos neturėjo. "Ji atsirado praėjus maždaug pusantrų metų po skyrybų", – patikslino parlamentaras.
Kai dirba Vilniuje jis gyvena Seimo bendrabutyje, o kai grįžta į Pasvalį, tai į nuosavą savo namą Kiemelių kaime. Dabar tame kaime ir atostogauja.

"Aš pats plaunu didžiulio namo grindis, pats skalbiu savo drabužius, pats juos lyginu", – buities darbus vardijo A.Matulas.

Nuotykiai su sekso eksperte

Šiurkščiausias, prakalbus šia tema, pasirodė Seimo narys G.Steponavičius.

"Nenorėčiau tos temos komentuoti, ypač dar visokių gražulių fone", –  G.Steponavičius pasidygėjo "draugyste" tame pačiame straipsnyje su Seimo kolega P.Gražuliu.

Šiemet G.Steponavičius išsiskyrė su antrąja žmona – teisininke Ugne Jasinskaite. Šaukštas deguto į jų gyvenimą buvo pikantiškas skandalas. Dviprasmiško turinio SMS žinutes G.Steponavičius neva siuntė buvusiai partijos kolegei Mildai Bartašiūnaitei, save vadinančiai sekso eksperte, o ši jas paviešino.

Ar darbas Seime, politikoje turėjo įtakos, kad sugriūtų viena, o paskui ir kita jo šeima?

"Ta tema mano, kaip viešo žmogaus, nėra nei paslaptis, nei ką. Galėčiau labai lakoniškai pakomentuoti: politikoje būna ir tokių laikotarpių, kai tenka aukoti asmeninį gyvenimą. Tu tiesiog esi paniręs į darbus ir asmeninis gyvenimas galbūt šiek tiek kenčia. Nebelieka laiko aukotis dėl vaikų, dėl kitų dalykų", – kalbėjo G.Steponavičius.

Vyras pabrėžė, kad nėra atribotas nuo savo vaikų. Dabar leidžia atostogas su abiem jais – sūnumi iš pirmosios ir dukterimi iš antrosios santuokų.NAUJAUSI KOMENTARAI

cirkas

cirkas portretas
kaip sake sustauskas: saziningi zmones i politika neina! politikas tai viskas kartu-melagis, parsidavelis,pamynes bet koias morales normas...ir tokie zmones valdo vergu minia!

TAIGI

TAIGI portretas
Kitokiais veiksmais Gražulis nebesugeba atkreipti į savę dėmesį.Dabar galės girtis, kad dėl Lietuvos žmonių paaukojo savo šeimyninę laimę.Tokių šiknių era turėtų baigtis jau šia kadencija.

manau

manau portretas
kad pirmosioms žmonoms dabar tikrai šventė - juk jos tempė ant savo pečių pirmuosius vargus, darbus, aukojosi dėl šeimų, vyrų karjerų. Bet anie paniekino savo vaikų motinas, pasisuko į kitas, gal jaunesnes, gal daugiau turtingas ar pan. Ir staiga yra ir šios santuokos. Tiesiog gražu pažiūrėti, linkiu ir trečių santuokų su "laimingomis" pabaigomis.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių