A.Butkevičius: kol vyks teisminiai ginčai, V.Gapšys neturėtų eiti Seimo vicepirmininko pareigų

 • Teksto dydis:

Valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vadovas ir premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad Seimo vicepirmininkas "darbietis" Vytautas Gapšys neturėtų eiti Seimo vicepirmininko pareigų, kol tęsis teisminiai ginčai Apeliaciniame teisme.

Tai jis pareiškė sekmadienį po LSDP valdybos posėdžio, kur buvo aptarta situacija, susidariusi po to, kai Vilniaus apygardos teismas nuteisė koalicijos partnerės Darbo partijos dabartinį ir buvusį lyderius dėl apgaulingos buhalterinės apskaitos ir sukčiavimo.

"Nutarėme, kad koalicija turi dirbti stabiliai ir toliau, Vyriausybė irgi. Manau, kad jokių kitų minčių nebus, dirbs stabiliai. Buvo pripažinta, kad tam tikrų moralinių problemų yra po teismo priimto sprendimo. Manome, kad geriausia būtų, kad Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys, kol vyks tolesni tyrimai, gal kreipsis į Apeliacinį teismą, sustabdytų savo užimimas pareigas, kol Apeliacinis teismas išnagrinės jo skundą", - žurnalistams sakė A.Butkevičius.

"Galėtų jis suspenduoti savo (pareigas - BNS) tam tikrą laikotarpį, kol vyksta teismo procesas", - pridūrė socdemų lyderis.

A.Butkevičius pažymėjo, kad valdančioji koalicija dėl trijų teismo nuteistų politikų nežlugs.

"Mes dėl trijų politikų, kur vyksta tam tikri teisminiai procesai, visa tai mes vertiname, kad moraliniu požiūriu yra negerai, bet dėl trijų politikų valstybėje negali būti chaosas arba sugriūti valdančioji dauguma", - sakė jis.

Seimo opozicijos atstovai teigė, kad po apkaltinamojo nuosprendžio Socialdemokratų partija turi peržiūrėti koalicijos sudėtį.

Penktadienį Vilniaus apygardos teismas Darbo partijos įkūrėją, parlamentarą Viktorą Uspaskichą pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir skyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, parlamentarei Vitalijai Vonžutaitei - trejų metų laisvės atėmimo bausmę, o dabartiniam partijos vadovui, pirmajam Seimo vicepirmininkui Vytautui Gapšiui skirta 35 tūkst. litų bauda.

Pati Darbo partija kaip juridinis asmuo nuo baudžiamosios atsakomybės atleista, nes po šiemet įvykdytos reorganizacijos - susijungimo su dukterine Leiboristų partija - atsirado naujas juridinis asmuo.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.

Valdančiojoje koalicijoje esanti Darbo partija kaltinta 2004-2006 metais neapskaičiusi daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų.

Centro kairės koaliciją sudaro Lietuvos socialdemokratų partija, Darbo partija, partija "Tvarka ir teisingumas" bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija.NAUJAUSI KOMENTARAI

REGIS

REGIS portretas
Gapšys dar nepriaugo iki moralės normų. Tokiam tik diržas yra suprantamas daikatas.

dr. Jonas Ramanauskas

dr. Jonas Ramanauskas portretas
Komentara tesiu. Na tai tenka vyti visa partija is valdzios. Jei yra MORALI politika. Taciau akivaizdu, kad tiek Seimas, tiek vyriausybe.... nekalbant tai vinokuro kalba apie "frigidiska sterva", yra amorali sysaliniu valdzia! Ta IRODO pilnai amorali visos valdzios laikysena po grobuonisko Klonio mergaites pagrobimo panaudojant psichine ataka, panaudojant fizine jega ir chemikalus. Klonio mergaite paimta i NELAUSVE BE KALTES ir joje laikoma! Ir cia didele dalis yra sysalines opzicijos kaltes! Tokius sysalus vel i valdzia... labai jau diskutuotinas klausimas. Kai is esmes yra elgiamasi amoraliai.... tai koks jau cia be skirtumas yra... ar tie vagys ar tie vagys, pavoge teise, sazine, morale, teisinguma. Be perstojo ir be pertraukos kiekviena minute.... lauze LR Konstitucija... ziur 99 Konstitucijos straipsni del valdziu atskyrimo. Taigi vienu du tokiu ar tai koks kirkilas, kubilius ar butkevicius... VIENA RAUDONA BOLSEVIKINE SPALVA.

dr. Jonas Ramanauskas

dr. Jonas Ramanauskas portretas
Na su pono butkeviciaus, kaip piliecio pasakymu del Gapsio, galima butu ir sutikti. Taciau Ponas Butkevicius NERA siap jau paprastas pilietis, jis yra Vyriausybes vadovas, o Gapsys yra Seimo vicepirmininkas. Kas reiskia KITOS VALDZIOS SAKOS atstovas! Todel ponui Ministrui Pirminkui NEDERETU KISTIS i kitos valdzios galias! Seimas turi padaryti ta sprendima.... ar pona nusikalteli Gapsi vis dar laikyti Seimo vicepirmininku ar vyti is Seime kuo toliau? Taigi pirma isvada: ponas Butkevicius pazeidzia Konstitucija, nes kisasi i kitos valdzios galiu ribas! Toliau citata: "A.Butkevičius pažymėjo, kad valdančioji koalicija dėl trijų teismo nuteistų politikų nežlugs." Is tokio pasakymo suprantu, kad ponas A.Butkevicius SKAICIUOTI REALIAI nemoka!!! Ponas Uspaskichas.... nera vienas, ponas Gapsys nera antras, tai buvusios ir esamos partijos vadovai, plius finansininke! O tai reiskia ne 3 partijos nariai.... tai reiskia.... mazu maziausia 95 procentai nuo visos partijos! Nebaigiu komentaro....
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių