A.Anušauskas: diplomatų pokalbiai paskelbti siekiant kompromituoti Lietuvą

 • Teksto dydis:

Diplomatų pokalbiai slapta įrašyti ir paskelbti viešai siekiant kompromituoti Lietuvą, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys, praėjusią kadenciją jam vadovavęs konservatorius Arvydas Anušauskas.

A.Anušauskas taip pat tvirtino neabejojantis, kad kitų šalių specialiosios tarnybos seka visų Lietuvos dimplomatinių atstovų pokalbius. "Galit tuo net neabejot", - atsakė A.Anušauskas į BNS klausimą, ar slapta klausomasi visų Lietuvos ambasadorių.

"Akivaizdu, kad informacija paskleista ne šiaip sau, o siekiant tam tikro atgarsio. Tai buvo slaptas pokalbių įrašinėjimas iš išorės, organizuotas ne mūsų valstybės tarnybų, ir paskelbtas internete, prisidengus svetima pavarde, svetimu vardu, siekiant atgarsio ir, matyt, tam tikro Lietuvos kompromitavimo", - sakė A.Anušauskas. Anot jo, "kaimynė pademonstravo savo gebėjimą greitai pasinaudoti vieša informacine erdve ir pasiekti gal ir trumpalaikio tikslo, bet visgi sukelti tam tikrą ažiotažą".

NSGK narys pažymėjo, jog Lietuvos institucijoms reikia pasimokyti iš šio atvejo ir daugiau lėšų skirti siekiant užtikrinti informacijos saugumą. "Turime pasimokyti iš šio atvejo ir to, kad informacijos slaptumo užtikrinimui ilgą laiką tikrai nebuvo skiriamas pakankamas dėmesys. Institucijos pačios turi užtikrinti informacijos slaptumą, siekdamos tam reikalingų resursų", - kalbėjo A.Anušauskas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas sako, jog įrašyti ir paviešinti galbūt Lietuvos diplomatų pokalbiai telefonu tikriausiai nebus paskutinė ataka prieš Lietuvos pastangas vykdant ES Rytų partnerystės programą.

Jis pažymėjo, jog prieš Lietuvai pradedant pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai numatyta, kad gali būti neišvengta kibernetinių ir kitokių atakų, tokia grėsmė nurodyta ir Valstybės saugumo departamento (VSD) paskelbtoje viešoje ataskaitoje. Pasak jo, interneto svetainėje paskelbti Lietuvos diplomatų įrašai yra ataka tam tikrų jėgų, nesuinteresuotų Europos Sąjungos plėtra ir ryšiais su valstybėmis į Rytus.

Liepos 8 dieną svetainėje youtube.com paviešinti trijų pokalbių telefonu įrašai (iš viso 4 įrašų dalys), kuriuose, kaip nurodoma, figūruoja Lietuvos diplomatai: Užsienio reikalų ministerijos Rytų partnerystės politikos departamento direktoriaus pavaduotojas Zenonas Kumetaitis, Lietuvos ambasadorius Vengrijoje Renatas Juška, Lietuvos ambasadorius Azerbaidžane Artūras Žurauskas ir Lietuvos URM pareigūnas Gediminas Kasputis. Viename pokalbyje ambasadorius A.Žurauskas, kaip nurodoma, kalbasi su verslininku Kęstučiu iš Lietuvos. Visi pokalbių įrašai subtitruoti anglų kalba.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad internete paviešinti galbūt Lietuvos diplomatų pokalbių telefonu įrašai - informacinė provokacija, ministerija atlieka šio įvykio tyrimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

pamanyk

pamanyk portretas
sensacija!Jau kiek pati Lietuva susikompromitavusi per tokius anusauskus ir pan., tai cia paviešintas plebėjų pokalbis - kruopos... Ponulis kur nuotraukoj,geriau peržiūrėtų savo požiūrius į įsivežamus trečiųjų šalių emigrantus,visokius bulbašus, tadžikus, babajus...O tai niekaip nenori pastebėti grėsmių ateityje, kai tokie ,,draugeliai"suvažiuos ir įsitvirtins Lietuvoje.O gal čia naudingas finansinis požiūris?(Ta prasme,-naudingas sau?..)

Anonimas

Anonimas portretas
Apie kokius diplomatus kalbate? Tai užsienio ministerijos valdininkų broliai, dėdės tetos , vaikai ir "bičai".Kokia publika - tokie ir"diplomatai".Iš gariūnų.

JOOOO

JOOOO portretas
Nereikia kalbėti nesąmonių tuomet niekas ir neskelbs.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių