Už aukcione parduotas fotografijas – pagalba sergančioms moterims

  • Teksto dydis:

Fotomenininkė Evelina Šumilovaitė, pakvietusi į pirmąją savo autorinių darbų parodą „Femme“, ją dedikavo moterims, o už visus trylika eksponuotų portretų aukcione gautas lėšas skyrė Kauno apskrities moterų sveikatos draugijai „Alma“.

Šventėje pristatytas fotodrobes įsigijo ir ne vienas žinomas žmogus – net trijų savininke tapo verslininkė Inga Budrienė, o kūrinį „Sustingusi laike“ įsigijo plaukų stilistas Karolis Murauskas. Vienas darbas iškeliavo į švenčių vedėjo Tomo Grigaičio namus. Įsimintiną portretą, pavadintą „Ji“, įsigijo ir aukcionui vadovavęs Dainius Martinaitis. E. Šumilovaitės darbai neliko nepastebėti ir papuošalų kūrėjos Elvyros Monginienės – ji „Elvyra Design“ studijos sienas papuoš „Atokvėpiu“.

Autorinė fotografijų paroda „Femme“ – tai 5 metus fotografės E. Šumilovaitės kaupti portretai, atskleidžiantys užslėptą, dažnai pamirštą ir kiekvienoje slypintį moteriškumą, įkūnijantys moterį visiškai nauju, neretai fantastiniu personažu.

Šiandien priešais Evelinos fotoaparatą stoja tiek Lietuvos garsenybės, tiek drąsa galinčios pasigirti merginos. „Reveur fotografijos“ komandos narių dėmesys bei originalios fotosesijų idėjos – tai moters atotrūkis nuo kasdienių rūpesčių, leidžiantis kiekvienai iš naujo pažadinti nuslopintą moteriškumą, meilę sau ir pasitikėjimą savimi.

Jau 7-erius metus moteris fotografuojanti menininkė taip pat siekia prisidėti skatinant moterų veiklumą, užimtumą bei pagalbą joms.

Iš viso pardavus visus parodoje eksponuotus darbus surinkta daugiau nei 1400 eurų. Už šią sumą krūties vėžiu sergančioms moterims bus nupirktos jų savijautą pagerinsiančios priemonės. Siekiant sumažinti diskomfortą ir sugrąžinti bent dalį pasitikėjimo savimi, vėl save iš naujo pamilti ir tiesiog jaustis gražiai, draugija „Alma“ inicijuoja gaminių, skirtų dėvėti moterims po krūties operacijos, kūrimą ir tobulinimą. Specialaus dizaino maudymosi kostiumėliai – ne kiekvienai įkandama prabanga. Artėjant žiemai, jaučiamas specialių vitaminų stygius. Taip pat reikia paminėti ir higieninių priemonių, reikalingų sunkių ligonių patogumui užtikrinti, trūkumą. Reabilitacijos procedūros, kurių taip reikia moterims, gyvenančioms su krūties vėžio liga, taip pat prieinamos ne kiekvienai.

„Jau šešiolika metų mūsų šeima yra onkologinėmis ligomis sergančiųjų bendruomenės nariai. Iš arti žinome, kokia klastinga ši liga, todėl visus pirmojoje parodoje eksponuotus darbus padovanojau aukcionui“, – sakė E. Šumilovaitė.

Į renginį ji pakvietė ir tris lektores, kurių tikslas buvo paskatinti moteris net sunkiausią akimirką nenuleisti rankų bei neprarasti pasitikėjimo savimi. Tarp kalbėjusiųjų buvo menininkė Jolita Vaitkutė, mados iliustratorė Anya Dee ir verslininkė Vita Žilytė.

„Nuo vaikystės mėgau išsiskirti. Nešiojau ryškiai raudonas pėdkelnes, kurios sukeldavo įvairių reakcijų. Iki šiol ryškiausiai prisimenu, kai į mokyklą atėjau plaukus paslėpusi po žaliu peruku. Tądien net buvo pailginta ilgoji pertrauka tam, kad su manimi visi norintieji galėtų nusifotografuoti“, – su šypsena prisimena Anya Dee.

Anot jos, tai tik įrodo, kad neįprastas poelgis gali būti ne tik supeiktas, bet ir sulaukti teigiamo įvertinimo, būti laikomas drąsiu. „Ne tik madinga moteris yra laiminga. Kol visuomenė dar mokosi leisti būti savimi, reikėtų tiesiog klausyti vidinio balso. Jei norite apsivilkti keistą suknelę, taip ir padarykite!“, – sakė Anya Dee.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių