Trakų pilyje klubinės muzikos gerbėjai siaus su olandų „Mightyfools“

 • Teksto dydis:

Olandų diskžokėjų duetas "Mightyfools" jau parodė pasauliui, kad stoję prie pulto gali surengti beprotiškai linksmus vakarėlius. Rugpjūčio 14-17 dienomis Trakų pilyje vyksiančiame festivalyje "Pure Future 2013" jie pirmą kartą iš proto ves ir daugiau kaip 3000 Lietuvos klubinės muzikos gerbėjų.

Festivalis atsidarys sausakimšu Gus Gus ir Prachute youth koncertu, sekačią dieną pilnutėlis Leon Somov ir Jazzu koncertas. Penktadienį Gjan ir Electronic I naktis. Festivalį uždarysiantys "Mightyfools" davė išskirtinį interviu Lietuvai:

- Pasirodysite festivalyje "Pure Future 2013". Ko gali tikėtis atėjusieji?

- Vakarėlis pilyje - vien tai jau yra nuostabu! Mes labai džiaugiamės galėdami pirmą kartą koncertuoti jūsų šalyje, todėl pažadame, kad tai bus ypatingas pasirodymas. Jūs tikrai galite tikėtis pašėlusiai linksmos muzikos su dideliu energijos užtaisu!

- Kas yra "Mightyfools"?

- Mes esate pakvaišę, bet stengiamės gerai atlikti savo darbą. Mūsų pavadinime užkoduotas žodis トkvailiai" (angl. fools) šiek tiek atspindi mūsų asmenybes, nes dažnai ant scenos atrodome tarsi išprotėję. Tačiau iš tiesų labai rimtai žiūrime į savo darbą ir siekiame, kad kiekvienas pasirodymas būtų geresnis už visus buvusius. Tai geriausiai mus apibūdina.

- Kaip apibūdintumėte savo muziką?

- Labai energingas, pilnas pozityvių ritmų vakarėlis. Nesame トprisirišę" prie vieno konkretaus žanro, bet dažniausiai grojame トbassline house" stiliaus muziką.

- Jūsų istorija išties įdomi. Kaip prasidėjo jūsų karjera?

- Kai pradėjome kurti ir dirbti kartu, greitai į mūsų darbus dėmesį atkreipė jau pripažinti diskžokėjai. To pasekmė - per labai trumpą laiką visiškai perpildytas mūsų grafikas. Vos po kelių pasirodymų klubuose surengėme pirmąjį savo turą Australijoje, o vėliau ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Taip, sunkiai dirbdami skynėmės kelią iš nedidelių, antraeilės svarbos scenų iki didžiųjų. Mumis pradėjo domėtis įvairūs reperiai, diskžokėjai, ėmė kviesti į festivalius. Bendradarbiaudami su įrašų kompanija "Hardwell", pristatėme vieną garsiausių savo kūrinių "Footrocker", kurį iki šiol groja daugelis diskžokėjų visame pasaulyje. Kai jau galvojome, kad mums puikiai sekasi, pradėjo sektis dar geriau! Neseniai parengėme naują singlą, jis netrukus pasirodys, bet jau sudomino žinomus diskžokėjus.

- Jūs priskiriami pasaulio diskžokėjų elitui. Kas, jūsų manymu, yra jūsų sėkmės paslaptis?

- Mūsų pasirodymai gerai žinomi, nes yra labai energingi. Scenoje mes linksminamės drauge su šėlstančia publika. Taip pat mums labai pasisekė, nes visuomet sulaukdavome kitų  diskžokėjų palaikymo. Tačiau svarbiausia yra tai, kad mums labai patinka tai, ką darome, ir niekada nenorėtume daryti nieko kito.

- Kaip nusprendžiate, kokius kūrinius atliksite? Ar tai nutariate spontaniškai, ar ilgai ir kruopščiai planuojate savo pasirodymus?

- Būna įvairiai. Didelėms scenoms, festivaliams visuomet specialiai ką nors paruošiame. Dažniausiai tai yra kas nors netikėto, dar niekur negirdėto. Kartais pasirodome spontaniškai. Tiesiog dirbame su publika, todėl matydami, kaip jie linksminasi, bandome sukurti jiems kažką ypatingo, labiausiai tinkančio ir skirto tam konkrečiam momentui. Kiekvienas vakarėlis yra ypatingas, todėl nė vieno visiškai vienodo pasirodymo niekada nepamatysite.

- Jūs rengiate puikius vakarėlius publikai, o kas jums yra beprotiškai geras vakarėlis?

- Geri ritmai, žavios merginos, kokybiškas garsas, pašėlusios šviesos, kvailiojantys ir tiesiog gerai laiką leidžiantys visi vakarėlio dalyviai.

- Jei jums reikėtų pasirinkti vieną jau klasika tapusį populiariosios muzikos garso takelį ir suremiksuoti. Kokį kūrinį pasirinktumėte?

- Tai ganėtinai sudėtingas klausimas, nes manau, kad tai, kas yra klasika, yra tobula. Pasirinkę garso takelį, mes visuomet ieškome, ką galėtume pakeisti ar padaryti, kad kūrinys skambėtų geriau. Verčiau pasirinktume blogą garso takelį, nes keisti gero kūrinio nedrįstume. Mes netgi esame atmetę keletą pasiūlymų remiksuoti kūrinius, nes manėme, jog originalas yra per geras, kad mes kaip nors jį keistume.

- Girdėjome apie gan neįprastą jūsų "Dušų topą". Ar tikrai geras dušas toks svarbus prieš pasirodymą?

- Tikrai taip! Keista, kad apie tai sužinojote. (Juokiasi.) Deja, tikrai teko apsilankyti labai prastuose dušuose. Geras dušas prieš pasirodymą labai svarbus, nes tai laikas, kai atsipalaiduojame ir apgalvojame, kokius garso takelius pasirinkti pasirodymui. Viskas aplink tarsi sulėtėja prieš tai, kai ir vėl prasideda vakarėliai. Be to, patinka maloniai kvepėti. Sunku suskaičiuoti visus festivalius, kuriuose esate dalyvavę. Ar nepavargote nuo nesibaigiančių, neprilygstamai energingų pasirodymų didelėse scenose?

- Kiekvienas vakarėlis suteikia naujų jėgų. Mums nepaprastai smagu dalyvauti įvairiuose šou. Tiesiog reikia valgyti vaisius, per daug negerti ir nuovargis nebus problema. Miegas taip pat pervertinamas.

- Esate dalyvavę visiems puikiai žinomuose festivaliuose "Sensation", "Dirty Dutch", "Webster Hall New York" ir daugelyje kitų, o kur dar nesuskaičiuojama daugybė pasirodymų įvairiausiuose pasaulio klubuose. Kurie renginiai ar festivaliai jums - didžiausias malonumas?

- Labai sunku išsirinkti vieną, nes visi jie labai žinomi ir savaip トkokybiški" renginiai. Vienuose gali tilpti didesnė minia, tačiau kituose žmonės gali kur kas geriau pasilinksminti.

Mėgstamiausio šou tikrai neturime, bet yra pora, kurių niekuomet nepamiršime. Tai pirmasis kartas, kai pasirodėme 15 tūkst. žmonių miniai, ir pirmasis kartas, kai nėrėme į publiką pirmajame tarptautiniame savo pasirodyme.

- Kur labiausiai patinka vesti publiką iš proto: namuose ar užsienio scenose?

- Visur! Kai koncertuojame namuose atsigabename pilną automobilį arba net visą autobusą draugų, kad pasilinksmintų su mumis. Mes stengiamės, kad jie šauniai praleistų laiką, nes mums tai teikia didžiulį malonumą. Kelionės aplink pasaulį taip pat teikia labai daug džiaugsmo, nes susitinkame su naujais žmonėmis, susipažįstame su kitomis kultūromis. Nesvarbu kur šėlsta minios: Las Vegase, Meksikoje, Rusijoje ar Australijoje - tai nuostabu!

- Kokia yra geriausia publika?

- Šiek tiek išprotėjusi, siautėjanti ir mėgstanti vakarėlius.

- Ar ketinate dar sugrįžti į Lietuvą?

- Žinoma! Pirmiausia labai laukiame savo pirmojo beprotiško vakarėlio Lietuvoje. Esame įsitikinę, kad mums patiks, todėl visai netrukus tikimės ir vėl sugrįžti.

Diskžokėjų duetas "Mightyfools" : Andy Samin ir Jelle Keizer
Kalbėjosi: Eimantė Juršėnaitė
Festivalis "Pure Future 2013" vyks rugpjūčio 14-17 dienomis Trakų pilyje
 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių