Sarkozy griežtai atmetė kaltinimus dėl nelegalaus kampanijos finansavimo

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy pirmadienį griežtai atmetė kaltinimus, kad gavo nelegalių aukų grynaisiais pinigais iš turtingiausios šalies moters, ir pareiškė, jog "Prancūzija nėra korumpuota valstybė".

N.Sarkozy taip pat išreiškė paramą darbo ministrui Ericui Woerthui, kuris buvo apkaltintas iš kosmetikos kompanijos "L'Oreal" pagrindinės akcininkės Liliane Bettencourt paėmęs 150 tūkst. eurų 2007 metų prezidento rinkimų kampanijai finansuoti.

"Prancūzija nėra korumpuota valstybė, - sakė prezidentas interviu, kurį geriausiu eterio laiku transliavo Prancūzijos televizija. - Politinė klasė, tiek kairieji, tiek dešinieji, iš esmės yra sąžiningi. Prancūzų valstybės tarnautojai yra itin skrupulingi".

Prieš tris savaites įsiplieskęs nelegalaus finansavimo skandalas susilpnino N.Sarkozy politines pozicijas ir nusmukdė jo populiarumą iki rekordiškai žemo lygio tokiu metu, kai prezidentui tenka sunkiai kovoti dėl siekio įgyvendinti svarbiausią savo politinės darbotvarkės tikslą - reformuoti pensijų sistemą.

N.Sarkozy sakė, kad gėdinga kaltinti jį, esą jis vyko į L.Bettencourt namus pasiimti nelegalių aukų, ir pareiškė, jog asmenys, kurie metė šiuos kaltinimus, dalyvauja prieš jį nukreiptoje "šmeižto kampanijoje".

"Buvau apibūdintas kaip asmuo, kuris du dešimtmečius vykdavo į ponios L.Bettencourt namus pasiimti vokų. Tai gėdinga", - sakė prezidentas.

N.Sarkozy tvirtino, kad E.Woerthas toliau eis darbo ministro pareigas, kad būtų patvirtinta pensijų sistemos reforma. Antradienį ministras rengiasi pristatyti kabinetui įstatymo projektą, kuriame numatyta vėlinti pensinį amžių nuo 60 iki 62 metų, o rugsėjį jis turėtų būti perduotas svarstyti parlamentui.

"Ericas Woerthas yra sąžiningas, kompetentingas žmogus. Aš juo visiškai pasitikiu", - pabrėžė N.Sarkozy interviu valstybinei televizijai, kuris buvo transliuojamas iš Eliziejaus rūmų sodų.

Tačiau prezidentas sakė, jog patars E.Woerthui atsisakyti valdančiosios Sąjungos už liaudies judėjimą (Union pour un Mouvement Populaire - UMP) iždininko pareigų, kad galėtų visą dėmesį skirti pensijų reformai.

Tarsi pritardamas kritikams, kurie tvirtina, jog E.Woertho pareigos partijoje ir vyriausybėje yra nesuderinamos, N.Sarkozy sakė pageidaujantis, kad iš skirtingų partijų atstovų sudaryta komisija parengtų rekomendacijas, kurios padėtų "ateityje išvengti bet kokio pobūdžio interesų konflikto".

E.Woerthas kaltinimų dėl galimo interesų konflikto sulaukė, nes jo žmona padėjo tvarkyti L.Bettencourt 17 mlrd. eurų vertės turtą tuo metu, kai jis užėmė biudžeto ministro postą ir buvo atsakingas už kovą su vengimu mokėti mokesčius.

N.Sarkozy interviu tvirtino, kad jei jį labiausiai domintų pinigai, jis nebūtų pasirinkęs "politiko karjeros ir nebūtų tarnavęs savo šaliai, "kaip elgiausi pastaruosius 35 metus".

Prezidentas šį interviu davė netrukus po to, kai policija surengė kratas septyniuose namuose ir biuruose, vienas kurių priklauso L.Bettencourt draugui. Tai padaryta vykdant kelis su šia milijardiere susijusius tyrimus, kurie buvo pradėti dėl skirtingų priežasčių, pradedant šeimyniniais nesutarimais ir baigiant kaltinimais dėl neteisėto rinkimų kampanijos finansavimo.

Finansinius nusikaltimus tiriančio policijos skyriaus pareigūnai surengė kratą fotografo ir dailininko Francois-Marie Banier prabangiame bute Paryžiuje.

L.Bettencourt dukra kaltina šį fotografą, kad jis pelnosi milijonus iš garbaus amžiaus moters, pasinaudodamas nusilpusiomis jos proto galiomis.

Visa košė užvirė birželį, kai vienas interneto portalas paskelbė pokalbius, kuriuos slapta įrašė L.Bettencourt liokajus ir kurie esą atskleidė, kad milijardierė planavo, kaip išvengti mokesčių dėl turto.

Darbo ministras E.Woerthas pirmadienį pranešė svarstantis galimybę atsisakyti N.Sarkozy valdančiosios partijos UMP vyriausiojo rinkimų kampanijos lėšų rinkėjo pareigų, kad būtų padarytas galas interesų konfliktui.

Praėjusį mėnesį paskelbtuose pokalbių įrašuose esą girdėti, kaip L.Bettencourt, kosmetikos kompanijos "L'Oreal" paveldėtoja, aptaria su savo finansų patarėju politines aukas partijai UMP.

87 metų L.Bettencourt yra turtingiausia moteris Prancūzijoje ir užima 17 vietą žurnalo "Forbes" sudarytame pasaulio turtuolių sąraše.

Ji turėjo bene daugiausiai naudos iš mokesčio lengvatos pasiturintiems gyventojams, kurią priėmė N.Sarkozy, kai 2007 metais tapo prezidentu. Ši lengvata leido L.Bettencourt teisėtai susigrąžinti 30 mln. eurų mokesčio permoką.

Prieš prezidento interviu buvo paskelbta vyriausybės atlikto vidaus tyrimo ataskaita, kurioje teigiama, jog nerasta įrodymų, esą E.Woerthas mėgino apsaugoti L.Bettencourt verslą nuo mokesčių inspektorių patikrinimo.

Tačiau opozicinė Socialistų partija pareikalavo paskirti magistratą atlikti nepriklausomą tyrimą dėl visų kaltinimų, susijusių su L.Bettencourt reikalais.

N.Sarkozy "yra pagrindinė kliūtis nepriklausomo teisingumo kelyje. Jis yra pagrindinė kliūtis, trukdanti paaiškėti tiesai", sakė socialistų atstovas spaudai Benoit Hamonas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių