Prezidentą renkantys Prancūzijos piliečiai balsuoja gausiai

Prancūzijos rinkėjai sekmadienį aktyviai eina pareikšti savo verdikto sunkioje prezidento rinkimų kovoje, kurioje varžosi dabartinis dešiniųjų prezidentas Nicolas Sarkozy ir socialistų kandidatas Francois Hollande'as.

Pilkas dangus ir protarpiais prapliumpantis lietus sekmadienį neatbaidė ryžtingai nusiteikusių prancūzų rinkėjų, balsuojančių už lyderį, kuris apgintų juos nuo šaltų išlaidų karpymo vėjų.

Prancūzijoje vyrauja pesimistinės nuotaikos: trims ketvirtadaliams rinkėjų nepatinka jų šalies kursas, rodo naujausia „Pew Global Attitudes Project“ apklausa, o prezidento rinkimų kampanija nuotaikas ne itin praskaidrino.

„Sarkozy yra idiotas. Hollande'as yra idiotas. Balsavau už mažiausiai blogiausią, - sakė 33 metų valstybės tarnautoja Aurelie Briandet, kuri nenurodė, kam atidavė savo balsą. - Dėl šio balsavimo vilčių neturiu. Niekas nepasikeis“.

Nors F.Hollande'as bandė kalbėti apie viltį ir permainas, ir jis, ir N.Sarkozy daugiau laiko žadėjo ginti rinkėjus, o ne siekė juos įkvėpti.

F.Hollande'as anksti ryte pagal savo gyvenamąją vietą balsavo Tiulio mieste kaimiškame Korezo regione, drauge su savo partnere Valerie Trierweiler (Valeri Trirveiler). Jį sveikino šalininkų minia ir žurnalistai iš viso pasaulio.

„Bus ilga diena, - sakė F.Hollande'as susirinkusiems žurnalistams. - Prancūzijos žmonėms spręsti, ar tai bus gera diena“.

Per tiesioginę televizijos transliaciją buvo parodyta, kaip šis 57 metų politikas eidamas į rinkimų apylinkę spaudžia rankas rinkėjams ir kalbasi su jais.

N.Sarkozy, lydimas žmonos, buvusios supermanekenės Carlos Bruni-Sarkozy, vidurdienį balsavo Paryžiaus 16-ajame rajone. Porą apsupo dešimtys televizijos operatorių, o kai kurie paprasti rinkėjai skandavo „Sarkozy! Prezidentas!“. Tačiau 57 metų N.Sarkozy nusprendė per tiesioginę transliaciją nekalbėti.

Vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad vidurdienį buvo pasiektas 30,66 proc. rinkėjų aktyvumas - mažesnis nei 34,11 proc. tuo pačiu laiku per antrąjį prezidento rinkimų ratą 2007 metais.

F.Hollande'ui yra naudinga žmonių antipatija dabartiniam prezidentui, ir kai kurie rinkėjai sako, kad balsuoja prieš N.Sarkozy, o ne už F.Hollande'ą.

„Mums jau užteks Sarkozy, to, kaip jis su niekuo nesitardamas priima sprendimus“, - atidavęs savo balsą Paryžiaus 10-ajame rajone sakė 24 metų Stephane'as Thomas.

F.Hollande'o mieste Tiulyje tie gyventojai, kurie anksti atsikėlė ir ėjo balsuoti, apie jį kalbėjo įvairiai. Jis čia daug metų dirbo vietos valdžios pareigūnu ir vietos tarybos nariu.

„Nežinau, ar jis sugebės būti prezidentas. Tiesiog nežinau, nes čia mes tiesiog susiduriame su juo gatvėje. Su mumis jis toks“, - prie rinkimų apylinkės, kurioje balsavo socialistų kandidatas, sakė 65 metų buvusi gamyklos darbininkė Lydia Sobieniak.

„Bus sunku. Kad ir kas bus (prezidentas), ... stebuklų nebus“, - sakė L.Sobieniak, kuri pridūrė, kad F.Hollande'as 2004 metais padėjo jai gauti darbą švietimo srityje, kai ji išėjo iš darbo privačiajame sektoriuje.

„Noriu daugiau teisybės, daugiau teisingumo. Yra didelių socialinių skirtumų. Mums reikia radikalaus pasikeitimo“, - sakė 47 metų aktorė Veronique Chiloux, balsavusi viename valstybiniame darželyje įrengtoje rinkimų apylinkėje.

52 metų Severinas Seamanas, kuris yra kilęs iš Gvadelupos, Prancūzijos užjūrio valdos Karibuose, su tuo sutinka. „Mums reikia permainų. Žmonėms sunku, ypač - darbininkams“, - sakė jis.

Kai kurie nepatenkinti kairiųjų rinkėjai pirmajame rate buvo susigundę balsuoti už komunistų remiamo kraštutinio Kairiojo fronto lyderio Jeano-Luco Melenchono idėjas ir „piliečių revoliucijos“ viziją.

Tačiau jo kampanija subliūško, ir J.-L.Melenchonas pirmajame rate smarkiai atsiliko nuo abiejų favoritų ir M.Le Pen. Jis su savo šalininkais nenoromis savo balsus, bet - ne buvusį įkarštį, skyrė centro kairiųjų F.Hollande'ui.

„Žinote taisykles. Pirmajame rate renkatės, antrajame rate - eliminuojate. Aš ėjau eliminuoti“, - sakė J.-L.Melenchonas, atidavęs savo balsą 10-ajame rajone ir užsimindamas, kad labiau balsavo prieš N.Sarkozy nei už F.Hollande'ą.

Paklaustas, ar vėliau ateis į galimos F.Hollande'o pergalės mitingą Bastilijos aikštėje, kur Kairysis frontas buvo surengęs didelį kampanijos renginį, jis gūžtelėjo pečiais ir pasakė: „Nemanau“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių