N.Sarkozy žadėjo būti „žmonių kandidatu“

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy sekmadienį agitavo perrinkti jį antrai kadencijai ir stoti kartu su juo prieš pralaimėjimo nuotaikų apimtą elitą bei tinti tradicines stiprios Prancūzijos vertybes.

Likus vos devynioms iki rinkimų, apklausos rodo, kad 57 metų N.Sarkozy pagal populiarumą atsilieka nuo socialistų kandidato, tačiau per šį kampanijos renginį pietiniame Marselio uostamiestyje buvo nusiteikęs kovingai, nors atmosferą kiek švelnino jo žmonos buvusios supermanekenės Carlos Bruni buvimas pirmoje eilėje.

„Noriu jūsų kai ko paprašyti šį vakarą čia, Marselyje. Padėkite man. Padėkite suvienyti Prancūzijos žmones. Jūs esate Prancūzijos žmonės“, - pareiškė šalies vadovas, skambant šalies himnui, pavadintam miesto, kuriame jis kalbėjo, vardu.

Kreipdamasis į 10 tūkst. džiūgaujančių ir vėliavomis mojuojančių savo šalininkų viename Marselio konferencijų centre, N.Sarkozy didžiausių plojimų sulaukė dėl savo atakas prieš varžovus socialistus ir populiariausią kandidatą Francois Hollande'ą.

„Mes nesame tokie kaip jie“, - pareiškė jis, išprovokuodamas audringus palaikymo šūksnius auditorijoje, kurioje buvo daug prabangiai apsirengusių Prancūzijos pietiečių šeimų, vietos pareigūnų ir studentų, priklausančių jo partijos UMP jaunimo organizacijai.

Po šio renginio F.Hollande'as skundėsi, kad prezidentas tiesiog gynė savo prastus pasiekimus „smurtu ir agresija“, taip pat teigė, kad šalies vadovo kalboje nebuvo jokių naujų politinių idėjų.

N.Sarkozy kampanijos akcentai - nusistatymas prieš gėjų santuokas ir balsavimo teises imigrantams, pritarimas biudžeto išlaidų karpymams ir branduolinei energetikai - atrodė jau gerokai apsitrynę, nors buvo praėjusios tik keturios dienos po to, kai prezidentas oficialiai paskelbė sieksiantis būti perrinktas.

Jis dar kartą paragino surengti referendumus, kurie, kaip tikisi prezidentas, padėtų jam įgyvendinti reformas, esą stabdomas Paryžiaus elito.

N.Sarkozy stengėsi išnaudoti baimės dėl Europą krečiančios skolų krizės kortą, tvirtindamas, kad tik jam būdingas tvirtas vadovavimas gali padėti Prancūzijai pasiekti saugų krantą.

„Mes sugebėjome išvengti katastrofos, - sakė jis. - Jeigu nors vienas žmogus Prancūzijoje tuo abejoja; jeigu jis nori sužinoti, ko mes išvengėme, kas galėjo ištikti, jeigu Prancūzija nebūtų stipri - jam derėtų pažvelgti, kas ištiko Graikijos darbininką.“

„Pagalvokite, kad šiandien nutinka Italijos pensininkams. Pagalvokite, kaip jaučiasi bedarbis Ispanijoje, kur nedarbas triskart didesnis negu Prancūzijoje. Įsivaizduokite portugalų viešojo sektoriaus darbuotoją, matantį, kaip jo alga nurėžiama ketvirtadaliu, - akcentavo N.Sarkozy. - Ir pažvelkite į tūkstančius amerikiečių šeimų, gyvenančių vagonėlių parkuose, nes jie neturi darbo ir negali mokėti už namo išlaikymą.“

Per šį susitikimą naujiena tapo 44 metų pirmosios Prancūzijos ponios dalyvavimas: C.Bruni dėvėjo kuklų, tačiau elegantišką tamsų švarkelį ir pilkas kelnes. Šalie jos sėdėjo UMP lyderis Jeanas Francois Cope ir premjeras Francois Fillonas.

„Tai buvo labai jaudinama, nuostabu“, - ji paskelbė po prezidento kalbos, kai sutuoktiniai įsimaišė į minią, spausdami rankas ir sveikindami daugybę savo šalininkų.

Buvusi pasaulio podiumų ir Paryžiaus elito renginių žvaigždė daug rečiau rodėsi viešumoje nuo spalio, kai susilaukė savo pirmosios atžalos - dukrelės Giulios.

Panašu, kad N.Sarkozy komanda pasistengė, jog prezidento žmona liktų antrajame plane, taip pat mėgino padėti šalies vadovui sušvelninti jo aštrų įvaizdį.

Tačiau pastarosiomis dienomis buvo pastebimos pastangos pirmąją ponią žiniasklaidoje vaizduoti labiau tradicinėje šviesoje - kaip paprastą žmoną ir motiną, tad C.Bruni vaidmuo tikriausiai vėl padidės paskutinėmis rinkimų kampanijos savaitėmis.

Sekmadienį paskelbti agentūros LH2 ir bendrovės „Yahoo!“ surengtos apklausos rezultatai, atitinkantys pastarojo metu tendencijas, rodo, kad F.Hollande'as gali tikėtis nedidele persvara laimėti balandžio 22 dieną vyksiantį pirmą prezidento rinkimų turą, o vėliau sutriuškinti N.Sarkozy gegužės 6 dieną 55 proc. prieš 45 procentus.

„Prancūziją apėmusi krizė; privalome palaikyti savo prezidentą, nes Hollande'as būtų katastrofa“, - sakė 54 metų N.Sarkozy šalininkė Brigitte Gensollen, atėjusi į mitingą Marselyje su savo 81 metų vyru Danieliumi.

N.Sarkozy siekia susigrąžinti rinkėjų pasitikėjimą, vaizduodamas save sąžiningu realistu, kovojančiu dėl Prancūzijos susivienijimo kovoje su krize, nedalijančiu nesąžiningų pažadų.

Jis kaltino F.Hollande'ą išduodant branduolinės pramonės darbuotojus dėl politinės sąjungos su žaliaisiais, taip pat perspėjo, kad balso teisės suteikimas nesinatūralizavusiems imigrantams suskaldytų Prancūziją į priešingų interesų grupes.

„Aš noriu būti Prancūzijos žmonių kandidatu, - sakė N.Sarkozy. - Aš nebūsiu siauro prieš liaudį nusistačiusio elito rato kandidatas.“


Šiame straipsnyje: Nicolas Sarkozy

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių