Menininkės J. Vaitkutės staigmena: sukūrė milžiniškų margučių kolekciją

  • Teksto dydis:

Įspūdingais sumanymais stebinanti menininkė Jolita Vaitkutė paruošė naują staigmeną. Artėjant gražiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms – moteris sukūrė beveik 2 metrų aukščio įspūdingų margučių kolekciją.

Idėjų ir fantazijos nestokojanti J. Vaitkūtė sukūrė 9 unikalius kiaušinius. „Tai pirmas kartas, kuomet dirbu prie tokio projekto. Nors margučius kūriau pagal savo seną idėją, jie – išskirtiniai. Galvodama apie šį projektą, galvojau apie tai, kas yra Velykos. Galiausiai asociacijas pabandžiau perkelti ant kiaušinio, kuris yra esminis šios šventės elementas“, – atskleidžia menininke Jolita Vaitkutė.

Kūrėja margučius suskirstė į tris kategorijas, kurių kiekviena turi atskirą pavadinimą ir atliepia skirtingas temas. Pirmajai priskirti margučiai pavadinimu „Miesto žemėlapis“. Šie margučiai kurti žongliruojant konkretaus miesto – Vilniaus, Šiaulių ar Klaipėdos – erdvėmis ir visiems atpažįstamais objektais. Ant tokio plastikinio margučio lukšto tilpo kiekvieno miesto vizitine kortele tapęs vandens telkinys, parkai, asfaltuotos gatvės, augalai, žinomiausi pastatai ir net daugiabučiai.

„Į šį margutį stengiausi sudėti svarbiausius kiekvieno miesto simbolius. Štai, pavyzdžiui, Šiauliams skirtą margutį būtų sunku įsivaizduoti be miesto pasimatymų simbolio – laikrodžio „Gaidys“, o domėdamasi Klaipėda sužinojau apie apleistą daugiabutį, kurio kodas 5565. Šiuo atveju kiaušinis atstoja gaublį, ant kurio sudėjau nemažai objektų, kurie bus atpažįstami tik konkretaus miesto gyventojams. Margučiai „Miesto žemėlapis“ atspindi įspūdingiausias miesto detales ir spalvotą kasdienybę. Tai miestas, perkeltas ant kiaušinio“, – atskleidžia J. Vaitkutė.

Antruosius margučius menininkė vadina „Miško linksmybėmis“. Šie kūriniai visiška priešingybė „Miesto žemėlapiui“. Jie byloja apie gamtą ne tik išvaizda, bet ir naudotomis medžiagomis, kurių nemenka dalis atkeliavo tiesiai iš miško. Šie margučiai – tai atbundančios gamtos simboliai. Žali, kaip visa Lietuva, ir gyvi, kaip pavasarį mus supantis pasaulis. Papuošti lapeliais, žiedais ir miško detalėmis, šie margučiai kviečia pastebėti bundančias pievas ir miškus bei pasimėgauti jų teikiamais turtais.

„Į šiuos margučius norėjau sudėti kuo daugiau gamtos. Jie žali ir puošnūs, o ant jų esanti žaluma man simbolizuoja tradiciją marginti kiaušinius natūraliomis priemonėmis. Tik šį kartą gamtos priemonės kiaušinį ne nudažė, o pačios nuklojo jo lukštą“, – sako J. Vaitkutė.

Tretieji – tai margučiai „Origami“. Jie ypatingi tuo, kad juos puošia apie 1000 įvairiausių dydžių, formų ir spalvų origami detalių. „Kurdama margučius iš popieriaus lankstinių norėjau sujungti trapumą ir netikėtą medžiagą į vientisą atpažįstamą formą“, – atvirauja menininkė.

Visi margučiai yra skirtingi, o juos sukurti J. Vaitkutei padėjo didžiulė komanda – kasdien prie margučių dirbdavo apie 10 žmonių.

Pirmieji trys kolekcijos margučiai jau apsigyveno Vilniaus „Akropolyje“. Antradienį ir trečiadienį likusi kolekcijos dalis atitinkamai papuoš ir Šiaulių bei Klaipėdos „Akropolius“. J. Vaitkutės kurti margučiai bus eksponuojami iki balandžio 28 d.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių