Didžiausi E. Johno hitai: 10 dainų ir 10 istorijų

 • Teksto dydis:

Gruodžio 19-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje koncertuosiantis garsusis britų atlikėjas seras Eltonas Johnas savo žiemos koncertus papuošė emblema „Greatest Hits Tour“. Tai reiškia, kad pirmą kartą Kaune viešėsianti pasaulinė muzikos žvaigždė prieš pat Kalėdas su grupe atliks populiariausius savo kūrinius, kurie publikos širdį virpina jau kelis dešimtmečius.

Įžymaus dainininko, pianisto ir kompozitoriaus repertuare – šimtai kūrinių, tad jis nuolat keičia repertuarą, tačiau kai kurios dainos koncertuose nuolat skamba jau daug metų. Nemažai jų lydi įdomios istorijos, kurios padeda geriau pažinti sudėtingą Eltono Johno asmenybę. Būsimos viešnagės Kaune proga – dešimt kūrinių, kurių priedainius atmintinai moka ne tik prisiekę šio artisto gerbėjai.

„Candle In The Wind“

1973-aisiais Eltonas Johnas ir jo kūrybos partneris Bernie Taupinas šią dainą parašė aktorės Marilyn Monroe atminimui. 1997-aisiais šia daina buv pagerbta kitą garsi tragiško likimo moteris – princesė Diana. Specialiai dėl to buvo sukurtas naujas dainos tekstas. 1997-ųjų rugsėjo 6-ąją Eltonas Johnas atliko naują versiją Dianos laidotuvėse – tai vienintelis kartas, kai šis dainos variantas buvo atliktas gyvai, koncertuose iki šiol skamba senoji kūrinio versija. Eltonas Johnas yra sakęs, jog iš pagarbos princesės Dianos atminimui jai skirtą variantą ateityje atliks nebent tuo atveju, jei to paprašys jos sūnūs – princai Williamas ir Harry. Dianai skirta dainos versija po laidotuvių buvo išleista singlu – jis parduotas 33 milijonų egzempliorių tiražu. Guinnesso rekordų knygoje teigiama, kad tai populiariausias singlas istorijoje – nuo tų laikų, kai šeštajame dešimtmetyje pradėti sudarinėti geriausiai perkamų plokštelių sąrašai.

„Your Song“

Kartais dainininkas teigia, kad šią melodiją sukūrė per 10, o kartais – kad per 30 minučių. Esmės tai nekeičia – neįtikėtina, kad viena gražiausių baladžių popmuzikos istorijoje gimė taip greitai. 1970-aisiais išleistas kūrinys tapo didžiuoju Eltono Johno karjeros proveržiu. 1998-aisiais daina įšventinta į simbolinę „Grammy“ Šlovės salę. 43-eji nuo debiuto praėję metai nesumažino dainos žavesio, ją atranda naujos klausytojų kartos. Pavyzdžiui, 2001-aisiais kūrinį dainavo populiaraus filmo „Mulen Ružas“ herojai, o 2010-aisiais atlikėjos Ellie Goulding įrašyta versija pasiekė antrąją britų „topų“ vietą – tai iki šiol didžiausias šios jaunimo pamėgtos dainininkės hitas.

„Sacrifice“

Neįtikėtina, tačiau pirmą sykį populiariausių Didžiosios Britanijos dainų dešimtuko viršūnę Eltonas Johnas užkariavo tik 1990-aisiais. Į pirmąją „topų“ vietą tą vasarą pakilo jo baladė „Sacrifice“, kurią dainininkas vadina vienu geriausių savo kūrinių. Daina pasakoja istoriją apie sutuoktinių porą, kuri nusprendžia pasukti savais keliais – tai atspindi ir kūrinio klipas. Anot Eltono Johno, šią dainą, kurią vėliau įrašė ir Sinead O' Connor bei kiti garsūs atlikėjai, įkvėpė vienas soul muzikos karalienės Arethos Franklin kūrinys.

„Nikita“

1985-aisiais išleista Eltono Johno daina sukėlė daug mįslių – net sklandė gandai, kad jos pavadinimas yra užuomina į buvusį Sovietų Sąjungos lyderį Nikitą Chruščiovą. Iš tiesų tai – meilės daina, įvilkta į šaltojo karo aktualijas. Vaizdo klipe Nikita – žavi pasienietė, saugojanti sieną tarp Rytų ir Vakarų Berlyno. Klipo režisierius vėliau teigė nežinojęs, kad Nikita Rusijoje yra ne moters, o vyro vardas. Beje, pritariančiojo vokalo partijas dainos originalioje versijoje įrašė tuo metu jau labai populiarus atlikėjas George'as Michaelas.

„Rocket Man“

Kūrinys apie astronautą, kuris ilgisi savo žmonos, gimė įkvėptas garsaus fantasto rašytojo Ray Bradbury apsakymo. 1972-aisiais išleista daina po penkerių metų pelnė kiek neįprastą apdovanojimą – JAV išrinkta geriausia su moksline fantastika susijusia daina. 1998-aisiais Eltonas Johnas šį kūrinį atliko kosminio laivo „Discovery“ paleidimo ceremonijoje. Kūrinio svarbą rodo ir tai, kad 2007-aisiais dainininkas jo pavadinimą suteikė savo geriausių dainų rinktiniam albumui. Beje, prieš keletą metų šį kūrinį savo pasaulinių gastrolių koncertų finalui naudojo grupė U2.

“Sorry Seems To Be The Hardest Word”

Viena populiariausių Eltono Johno repertuaro dainų, kurią yra dainavę dešimtys žinomų atlikėjų – nuo Joe Cockerio iki Mary J. Blige. 1976-aisiais įrašyta daina atspindi asmeninio gyvenimo sunkumus, kuriuos tuo metu patyrė daugumos Eltono Johno kūrinių tekstų autorius Bernie Taupinas – skaudžias skyrybas, sunkią kovą su alkoholizmu. Rezultatas – širdį verianti baladė, kurią pats Eltonas Johnas pirmame šio amžiaus dešimtmetyje įrašė ir su legendiniu Ray Charlesu, ir su vaikinų grupe „Blue“. Pastaroji versija pakilo į pirmąją britų „topų“ vietą.

„Can You Feel The Love Tonight“

„Disney“ studijos 1994-ųjų animaciniam filmui „Liūtas karalius“ keletą dainų sukurti sutikęs Eltonas Johnas nenujautė, kokios šlovės sulauks šis jo darbas. Didžiausio pripažinimo sulaukė daina „Can You Feel The Love Tonight“, dėl kurios filmo kūrėjai turėjo keistų idėjų. Pasakojama, kad šią dainą buvo norima paversti humoristiniu filmo herojų dialogu, tačiau tam pasipriešino pats Eltonas Johnas, suvokęs kūrinį kaip didingą, dramatišką baladę. Dainininko nuojauta pasiteisino – kartu su Timu Rice'u parašytas kūrinys pelnė „Oskaro“ ir „Auksinio gaublio“ apdovanojimus, Eltonas Johnas už jį taip pat buvo apdovanotas „Grammy“ statulėle geriausio vyriško popmuzikos vokalo kategorijoje.


„Don't Let The Sun Go Down On Me“

Ši 1974-aisiais išleista baladė iškart atrodė nuostabi daug kam – tik ne pačiam Eltonui Johnui. Tuo metu alkoholio liūne skendėjęs dainininkas tiek daug kartų bandė įrašyti tobulą šios dainos variantą, kad galiausiai pasidavė ir įspėjo prodiuserį – nušaus jį, jei daina bus albume. Laimei, vėliau persigalvojo – ir teisingai padarė, nes kūrinys, kurį įrašyti padėjo grupės „The Beach Boys“ nariai, buvo nominuotas „Grammy“, o 1991-aisiais atnešė didžiulį hitą atlikėjui George'ui Michaelui, su kuriuo Eltonas Johnas dainą atliko koncerte. Bet ir tada dainos autorius jaunesnį bičiulį kažkodėl įkalbinėjo neišleisti šio įrašo – esą tai pakenks George'o karjerai.

„Daniel“

1973-aisiais įrašytą Eltono Johno dainą jo gerbėjai jau kelis dešimtmečius interpretuoja įvairiai. Viena, kas tikrai aišku – kad šis kūrinys pasakoja apie iš Vietnamo karo grįžusį kareivį. Viena versijų skelbia, kad jis – apakęs ir negalintis išsigydyti karo baisumų sužalotos sielos. Anot teksto autoriaus Bernie Taupino, tai – neteisingas aiškinimas: „Dainos herojus tiesiog tenori grįžti į savo mažytį ūkį ir toliau gyventi paprastą gyvenimą, tačiau aplink visi jį laiko didvyriu.“

„Crocodile Rock“

Krokodilai – su Australija siejami gyvūnai, tad dainos šaknų reikia ieškoti būtent šiame žemyne. Eltonui Johnui taip patiko australų grupė „Daddy Cool“, kad jos muzikantai, nė patys to neįtardami, tapo vieno didžiausių jo hitų įkvėpimo šaltiniu. Linksmo kūrinio tekstas yra duoklė XX amžiaus šeštojo dešimtmečio muzikai ir pagerbia roko gimimą. 1972-aisiais išleista daina tapo pirmuoju Eltono Johno kūriniu, pasiekusiu pirmąją vietą JAV „topuose“ - ir iki šiol dainininko širdyje užima ypatingą vietą.

Sero Eltono Johno koncertą Kaune rengia didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius „Live Nation Lietuva“, šiais metais žiūrovus pakviesiantis grupės „Vaya Con Dios“ atsisveikinimo koncertą, legendinio dainininko Robertino Loreti gastroles su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Italijos Giuseppe Verdi teatro kamerinio orkestro, Lenkijos scenos karalienės Marylos Rodowicz, gitaros virtuozo Didiulios, vienos žymiausių JAV dainų autorių ir atlikėjų Suzanne Vegos koncertus ir daugybę kitų renginių. „Live Nation” taip pat surengs didžiausią vasaros koncertą Baltijos šalyse: rugpjūčio 20 dieną – Robbie Williamso šou Taline.


Šiame straipsnyje: Elton Johnkoncertasdainos

NAUJAUSI KOMENTARAI

jule

jule portretas
na dainos gal grazios, bet pats visais atzvilgiais tai...ojojoj...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių