Apie ką svajoja penkiasdešimtmetį perkopę lietuviai?

  • Teksto dydis:

Jei vyresnio amžiaus lietuvių neribotų galimybės, pirmiausia jie susiruoštų pakeliauti po pasaulį bei aplankytų užsienyje gyvenančius vaikus ir anūkus. Penkiasdešimtmetį perkopę žmonės taip pat trokšta atsipūsti Lietuvos kurortuose, nemaža dalis gyventojų būtų laimingi padainavę kartu su žinomu atlikėju ar nusifilmavę seriale. Daug tokių, kuriems iki pilnos laimės tetrūksta... spindinčios šypsenos. Tokios populiariausios lietuvių svajonės paaiškėjo rengiantis naujam LRT televizijos šou „Svajonę turiu“.

Pirmoji „Svajonę turiu“ laida – jau šį ketvirtadienį, iš karto po „Panoramos“, 21.15 val. Projekto žiūrovai ne tik išvys, kaip išsipildo vyresnio amžiaus gyventojų troškimai, bet ir mėgausis populiariąja estrados klasika bei pokalbiais su įdomiais ir garsiais žmonėmis.

„Svajonę turiu“ vedėjo aktoriaus Vytauto Rumšo jaunesniojo įsitikinimu, apie savo svajones reikia kalbėti garsiai ir nebijoti jų siekti. „Jauni žmonės dar turi marias laiko, be to, ne visuomet ir gerai žino, ko išties trokšta. Tuo tarpu vyresnio amžiaus žmonių situacija kitokia. Bėda tik ta, kad didelė dalis jų nedrįsta ar neturi galimybių imtis savo svajonių įgyvendinimo. Mes paskatinsime apie svajones kalbėti garsiai, o svarbiausia – jas išpildysime“, – teigė laidos vedėjas V. Rumšas.

Projekto prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas neslepia, kad laida „Svajonę turiu“ sieks užkariauti vyresnio amžiaus žmonių širdis. „Nosies nukabinti ir savo svajonės pamiršti neverta niekada, nesvarbu, ar jums penkiasdešimt, ar devyniasdešimt. Pasistengsime tai įrodyti visiems televizijos žiūrovams. Tai bus išties šiltas ir jaukus reginys, o svajones pildysime linksmai ir su muzika“, – sakė Samas.

„Lietuvoje vis dar vyrauja nuomonė, kad įžengus į šeštą dešimtį belieka laukti pensijos ir rūpintis namais bei sveikata. Žmogus tarsi „nurašomas“. O iš tiesų tai periodas, kai turėtų pildytis troškimai, apie kuriuos galbūt buvo galvota visą gyvenimą. Deja, Lietuvoje dėl įvairių priežasčių taip įvyksta retai“, – sakė Aušra Budrikienė.

Jos teigimu, vyresnio amžiaus žmonės stokoja ne tik lėšų, bet ir tinkamos draugijos, didesnio palaikymo bei supratimo visuomenėje. „Vienišumas yra viena iš pagrindinių kliūčių, dėl kurių mūsų senjorai jaučiasi neužtikrinti ir nesaugūs. Šiuo projektu siekiame jiems ne tik atverti kelią į svajonių išsipildymą, bet ir mažinti socialinę atskirtį“, – pažymėjo A. Budrikienė.

Visą vasarą Lietuvos gyventojų svajones rinkęs LRT projektas „Svajonę turiu“ pildys populiariausius ir originaliausius troškimus. Laidos rengėjų paskelbtose anketose dauguma penkiasdešimtmečių ir vyresnių gyventojų minėjo keliones. Jų kryptys – labai įvairios: nuo Izraelio ir Maldyvų iki Londono ir Oslo. Keliaudami lietuviai nori ne tik pažinti svetimas kultūras, bet ir aplankyti užsienyje gyvenančius artimuosius.

Dažnas minėjo ir poilsį Lietuvos kurortuose – kūną ir sielą pailsinti trokštama Druskininkuose, Birštone, Palangoje, Anykščiuose ir net Likėnuose. Dar viena populiari svajonė yra spindinti šypsena, kuria siekiama mėgautis deramai susitvarkius dantis. Dalis lietuvių svajoja padainuoti scenoje su mylima žvaigžde – tarp geidžiamiausių yra tokie atlikėjai kaip Birutė Dambrauskaitė, Vytautas Šiškauskas, Katažina Zvonkienė, Giulija, Merūnas ir Radžis. Taip pat dažnai svajojama nusifilmuoti lietuviškame seriale.

Televizijos projekto „Svajonę turiu“ rengėjai susidūrė ir su itin originaliomis svajonėmis, pavyzdžiui, studijuoti teologiją ar namuose mėgautis ozono terapija, išleisti sunkaus metalo albumą ar poezijos knygą, gauti lėšų jau suprojektuotam turbovarikliui sukurti, įsteigti Senjorų banką ir teikti paskolas praktinėms idėjoms, surengti autorinę tapybos parodą, įsigyti galingą motociklą ar traktorių, auginti stepių vėžliuką.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių