Žvelgiame į 2019-uosius: interjere atgimsta metalas

Auksas, sidabras, plienas, varis, bronza, žalvaris, geležis – visi šie metalai interjere nuo seniausių laikų užima garbingą vietą. Vieni suteikia prabangos, kiti – šilumos ir jaukumo, treti – paslaptingumo ir dramatizmo. Švytintys, žvilgantys metaliniai paviršiai, detalės rudenį ir žiemą, kai ypač trūksta saulės, tampa dar vienu šviesos šaltiniu namuose.

Maišykite ir derinkite

Kelerius pastaruosius metus madingiausi metalai interjere buvo rausvasis auksas, nerūdijantis plienas ir poliruotas nikelis, o štai 2019-aisiais sugrįžta varis ir žalvaris. Dar viena ryški naujiena – skirtingų metalų maišymas. Tai, kas dar vakar buvo laikoma neskoningu deriniu, pavyzdžiui, aukso ir sidabro arba aukso ir vario, žalvario ir chromo, tampa nauju įkvėpimo šaltiniu dekoruojant namus.

Taigi, kai nuimsite kalėdines puošmenas, papildykite interjerą metaliniais akcentais ir žaisminga, pakilia nuotaika galėsite mėgautis visą laiką. Dizainerių teigimu, metalai išgyvena atgimimą dar ir dėl to, kad interjero dekoravimui, kaip ir architektūrai, drabužių madai, dabar būdingas 6-ojo ir 7-ojo  praėjusio amžiaus dešimtmečių stilius, o tuomet kaip tik karaliavo žėrintis ir žvilgantis disko.

Prognozuojama, kad vienas iš populiariausių metalų trio bus netikėtas – auksas, žalvaris ir varis, ypač šildantis ir švytintis. Kita tendencija – specifinė metalo apdaila, vyrauja matiniai, įdomios tekstūros pašiaušti, kalti, oksiduoti metalai. Jie ne taip rėžia akį, todėl galima naudoti ir daugiau. Įdomu, kad metalinis efektas suteikiamas ir audiniams, kilimams, tapetams, netgi odai, stiklui, keramikai.

Šnibžda, o ne šaukia

Poliruoti žvilgantys metaliniai paviršiai atspindi šviesą, tad jie ypač efektingai atrodo mažose patalpose, ten, kur trūksta erdvės, padės sukurti jos įspūdį. Taip pat suteikia žaismingumo nuobodiems, monotoniškiems interjerams, kuriems trūksta ryškesnių spalvinių akcentų, išskirtinumo. Tokiu atveju elementai iš metalo neturėtų dominuoti, o tik papildyti esamą dekorą.

Metaliniai daiktai, ypač jei jie žvilgantys, turi būti lyg subtilūs potėpiai, ne rėkti, o šnabždėti, įspėja dizaineriai. Svarbu ir tai, kokiame fone jie eksponuojami. Tarkime, vario ir bronzos duetas kur kas geriau dera su tamsiais, sodresniais ar šiek tiek purvinais atspalviais, o sidabrą ir auksą geriau komponuoti su švelniais tonais, pavyzdžiui melsvais, žalsvais ar kreminiais.

Metaliniai daiktai, ypač jei jie žvilgantys, turi būti lyg subtilūs potėpiai, ne rėkti, o šnabždėti.

Aukso ir bronzos derinys su raudona primins italų Renesanso epochą, su juoda – art deco. Tačiau jie gali būti pernelyg puošnūs, netgi varginti. Tamsiai mėlynos, smaragdinės, pilkos spalvų kaimynystė auksą su bronza padės suvaldyti, suteiks pusiausvyros. Bendra taisyklė – viename interjere neturėtų būti daugiau nei trijų skirtingų rūšių metalų, nes jis atrodys perkrautas ir neskoningas.

Neribotos galimybės

Paprasčiausias ir mažiausiai rizikingas būdas panaudoti interjere metalą yra smulkūs elementai: vazos, šviestuvai, maišytuvai, vamzdžiai, rankenėlės, pagalvėlės ir pan. Drąsesnis žingsnis – įsigyti baldų su metalinėmis detalėmis ar metalo apdaila. Tai gali būti ir virtuvės spintelės, stalviršiai, knygų lentynos, spintos, komodos, foteliai, kavos staliukai.

Dar viena galimybė – apdailos medžiagos su metalo efektu. Daugelis gamintojų naujose kolekcijose siūlo keramines plyteles, kurios atrodo lyg metalinės, metalizuotus tapetus, grindų dangą ar audinius. Naujos technologijos atveria galimybių net tekstilei ar baldinei plokštei suteikti sendinto metalo efektą. Ypač ekstravagantiškai atrodo metalizuota oda, naudojama baldams, sienų plokštėms.

Kartais užtenka tik vieno, tačiau ypatingo daikto. Galbūt tai bus veidrodis puošniais sendinto aukso rėmais, o gal ypač modernaus dizaino oksiduoto metalo vonios plautuvė ar klasikinio stiliaus varinis garų rinktuvas? Išskirtinis meno kūrinys – metalinė skulptūra, žvakidė, paveikslas, kuriame dominuoja aukso, bronzos ar sidabro spalvos taip pat gali sukurti norimą įspūdį.

Ką reikia žinoti apie metalus interjere?

Šilti metalai – auksas, varis, žalvaris, bronza.

Šalti metalai – aliuminis, nerūdijantis plienas, sidabras.

Neutralūs metalai – ketus, kaltas metalas, kiti juodieji metalai.

Metalų apdaila: sendintas, pašiauštas, kaltas, poliruotas, matinis, dažytas.

Naudingi patarimai

Jei naudosite kelis metalus, pasirinkite, kuris bus dominuojantis, o kuris – papildomas arba akcentinis.

Harmoniją sukurti padės šiltų ir šaltų metalų derinys.

Derinkite skirtingos apdailos metalus, pavyzdžiui, poliruotą ir matinį, kaltą ir dažytą, žvilgantį ir sendintą.

Jeigu maišote auksą ir sidabrą, didesnė dalis tegu bus aukso, nes sidabras labiau žvilga, tad jo atrodys daugiau, nei yra, ir auksas gali nublankti.

Mažose patalpose geriau nemaišyti daugiau nei dviejų skirtingų metalų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių