Varlytės veržiasi į vyrų spintas

Anksčiau paprasčiausiai varlyte vadinamoji peteliškė vyrų buvo dėvima tik iškilmingomis progomis, pavyzdžiui, Vienos pokylyje lydint savo damą. Prieš kurį laiką peteliškių pasirinkimas buvęs tikrai mažas – dažniausiai vienspalvės, klasikinių raštų ar formų, tačiau pastaraisiais metais joms išpopuliarėjus, atsirado platesnė, įvairesnė pasiūla.

Dabar varlyčių yra pačių įvairiausių – nuo ryškiaspalvių iki margintų gėlėmis ar kavos pupelėmis. Pasak kūrėjų, tokios varlytės atsirado, nes jų norėjo patys klientai.

„Net nežinau, kodėl. Galbūt lietuviai tapo šiek tiek laisvesni žmonės, ir jų požiūris pasikeitė, nes mes, pradėję kurti varlytes, ir negalvojome, kad tai bus oficialus dalykas, o kasdienis variantas“, – pasakoja peteliškių kūrėjas Arnas Barišauskas.

Jis sako, kad moterys peteliškių ieško savo vyrams ir jos dažniausiai renkasi neutralias, tačiau kartais, priklausomai nuo asmenybės, renkamasi spalvotas, su gėlytėmis ir pan.

„Daugiau parduodama yra tų neutralių peteliškių, kadangi nemaža dalis jų parduodama dovanoms, tai žmogus, norėdamas pataikyti, jau nesirenka tokių ekstravagantiškų, ieško neutralios, kad tikrai [kitam asmeniui] patiktų“, – teigia A. Barišauskas.

Dizainerio Egidijaus Sidaro teigimu, varlytes dažniausiai dėvi vyrai, tačiau kartais jų nevengia ir moterys. Kūrėjas sako, kad yra vyrų, kurie varlytę dėvi kasdien, yra tokių, kurie tik išskirtinėmis progomis, prie smokingo ar prie frako, kur varlytė tikrai yra būtina.

„Dabar varlytę dėvi ir jaunimas, ir vyresni. Jų spalvinė skalė yra nuo pačių ryškiausių, keisčiausių raštų, derinių ir spalvų. Dėvima ne tik prie iškilmingų kostiumų, bet ir kasdien, prie kasdieninių marškinių, nebūtinai dėvint švarką. Šiuolaikinė mada pakankamai liberali šiuo klausimu“, – sako dizaineris E. Sidaras.

Dizaineris tikina – varlytė atėjo į madą, čia užima savo vietą ir niekam jos neužleis dar ilgai.

„Tai nėra madai labai pavaldus dalykas. Jos atėjo į madą ir jau keletą sezonų yra madingos. Galim jas derinti ir pagal marškinių spalvas, pagal kostiumo, švarko spalvas, pagal kitų aksesuarų spalvas. Čia pasirinkimas yra didelis ir laisvė interpretuoti yra didžiulė“, – tikina E. Sidaras.

Savo klientams dizaineris siūlo tiek varlytes, tiek kaklaraiščius, tiek įvairius kitokius aksesuarus, todėl sunku griežtai atsakyti, kas ir kada tinka.

„Galbūt santūresni ir solidesni labiau mėgsta kaklaraiščius, jaunimas mėgsta varlytes. Aš kažkokio didelio nusitiekimo nei prieš vieną, nei prieš kitą neturiu – ko klientas pageidauja, tą aš jam galiu pasiūlyti ir padaryti – tiek kaklaraištį, tiek varlytę. Varlytės gali būti visokios – varlytės formos, gali būti surišta, kurią tik užsisegi. Gali būti surišama, kur truputį sudėtingiau, nes reikia mokėti susirišti, kad varlytės mazgas būtų gražus. Bet ir peteliškių pasirinkimas yra didžiulis – nuo labai santūrių iki labai ryškių“, – sako E. Sidaras.

Dizaineris priduria, kad svarbiausia rengtis pagal nuotaiką, taip, kaip norisi, kad pačiam būtų patogu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių