V.Putinas surengė spektaklį prekybos centre

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas trečiadienį apsilankė viename Maskvos prekybos centrų, kurio vadovams, išgąsdintiems tokio netikėto vizito, davė griežtus nurodymus sumažinti kainas.

Kabinetinių diskusijų nepakanka

Šis vizitas veikiausiai yra dar vienas iš virtinės pastaruoju metu dėmesio sulaukusių premjero triukų, kuriais pasitelkus žiniasklaidą siekiama parodyti šalies visuomenei, kad vyriausybė kontroliuoja finansų krizę, kuri kol kas nešvelnėja.

V.Putinas nusprendė vykti į prekybos centrą nutraukęs trečiadienį vakare vykusį pasitarimą, kuriame svarstyta, kaip rengiamas įstatymas dėl valstybinio prekybinės veiklos reguliavimo Rusijos Federacijoje. Kartu teko vykti ir kai kuriems pasitarimo dalyviams.

Pasitarimas prasidėjo gana tradiciškai - vyriausybės nariai siaurame rate, vadovaujami premjero, svarstė padėtį, susijusią su įstatymu „Dėl valstybinio prekybinės veiklos reguliavimo Rusijos Federacijoje pagrindų“.

Dokumente siūloma įvesti bendras taisykles didmenininkų, tiekėjų ir prekybos tinklų darbui. Įstatyme taip pat numatomos atskiros taisyklės žemės ūkio produkcijos realizavimui.

Tačiau V.Putinas nusprendė, jog kabinetinių diskusijų nepakanka tam, kad būtų galima išsiaiškinti visas prekybos tinklų susipriešinimo su prekių gamintojais detales, ir pasiūlė tęsti pasitarimą vienoje Maskvos parduotuvių ir išsiaiškinti, kokie produktų antkainiai nustatyti joje.

Į parduotuvę - visa delegacija

Buvo pasirinkta vieno didžiausių Rusijos prekybos centrų tinklo parduotuvė „Perekriostok“, esanti Krylatskojės rajono Osenyj bulvare.

Įėjus į parduotuvę, tapo aišku, kad niekas apie premjero vizitą čia nežinojo - ne tik pirkėjai, kurie nustebę sveikino V.Putiną, bet ir parduotuvės direktorė Tatjana Rumianceva.

Drauge su V.Putinu atvyko pirmasis vicepremjeras Viktoras Zubkovas, bendrovės „X5 Retail Group“ direktorius Jurijus Kobaladzė, Rusijos nepriklausomų tinklų sąjungos direktorė Irina Kanunikova, agropramoninio holdingo „Miratorg“ prezidentas Viktoras Linikas, bendrovės „Bimm-Bill-Dan Produkty Pitanija“ direktorių tarybos pirmininkas Davidas Jakobašvilis.

Pirmiausia V.Putinas priėjo prie pieno prekystalio ir paklausė, koks pieno prekių antkainis. Paaiškėjo, kad vidutiniškai antkainis sudaro 10 rublių, bet, kaip pažymėjo J.Kobaladzė, būna taip, kad produktai parduodami pigiau už savikainą.

Netrukus prie premjero priėjusi parduotuvės direktorė patvirtino, kad visos kainos būtiniausioms prekėms, tokioms kaip pieno produktai, duona, kiaušiniai, yra žemos.

Po to V.Putinas priėjo prie dešrų prekystalio. Atsivertęs atsivežtas lenteles premjeras pamatė, kad antkainis siekia 52 proc.

Pasak J.Kobaladzės, parduotuvėje yra įvairių produktų - ir su dideliu, ir su mažu antkainiu, o pirkėjai, anot jo, taip pat sako, kad čia kainos vienos žemiausių.

Premjeras piktinosi aukštomis kainomis

„Kodėl jūsų dešrelės kainuoja 240 rublių? Ar tai normalu?“ - klausė V.Putinas, kurį cituoja.

„Tačiau tai yra aukštos rūšies dešrelės, - premjerui atsakė J.Kobaladzė. - Štai, pažiūrėkite, kitos tekainuoja 49 rublius.“

„Per brangu“, - atkirto V.Putinas.

„Ne...“ - bandė teisintis J.Kobaladzė, kuris anksčiau vadovavo užsienio žvalgybos tarnybos ryšių su visuomene departamentui.

„Galiu jums parodyti jūsų antkainį, - atsakė premjeras, mojuodamas popieriaus skiaute. - Pažiūrėkite į tokios rūšies dešrą. Jūsų antkainis - 52 proc.!"

Tačiau tai buvo tik pradžia. Priėjęs prie šaldytos kiaulienos stendo premjeras išsiaiškino, kad ji tiekiama po 160-170 rublių, o realizuojama po 335 rublius.

„Tai yra beveik du kartus brangiau. Ar tai normalu?“ - klausė jis.

„Argi tai aukštas antkainis - 120 proc.“, - mėgino paprieštarauti J.Kobaladzė.

„Labai aukštas“, - pareiškė premjeras.

„Rytoj sumažinsime“, - pažadėjo J.Kobaladzė.

V.Putino spektaklių ciklas

Improvizuotas premjero vizitas į maisto prekių parduotuvę truko maždaug 10-15 minučių. Atsisveikinęs su pirkėjais ir parduotuvės direktore V.Putinas sėdo į automobilį ir sugrįžo į Baltuosius rūmus, kur jo laukė kiti pasitarimo dalyviai.

Pratęsęs pasitarimą V.Putinas sakė, kad būtina rasti geresnį balansą tarp tiekėjų, prekybininkų ir vartotojų. „Tik tuomet mes galėsime garantuoti socialinį teisingumą“, - pabrėžė jis.

Prekybos centre V.Putinas apsilankė praėjus trims savaitėms po jo teatrališko vizito į miestą, kurio gyventojai nesuduria galo su galo sustojus darbui vietos cemento gamyklose. Tuomet premjeras

demonstratyviai numetė ant stalo oligarchui Olegui Deripaskai rašiklį, priversdamas jį pasirašyti sutartį.

Rusijos bendrasis vidaus produktas gegužę, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, smuktelėjo 11 proc.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Metų geriausiu kalendoriumi išrinktas „Žydiškas kalendorius“
  Metų geriausiu kalendoriumi išrinktas „Žydiškas kalendorius“

  Kuršėnuose įteikta 28-oji lietuviškų kalendorių pradininko Lauryno Ivinskio premija už geriausią metų kalendorių. ...

 • Nuogo kūno filosofija: kaip išsivaduoti iš visuomenės požiūrio gniaužtų?
  Nuogo kūno filosofija: kaip išsivaduoti iš visuomenės požiūrio gniaužtų?

  Kauno galerijoje "Balta" eksponuojama Jono Kunicko tapybos paroda "Atvirumas" – tai aktai, kurie ragina žiūrovą visų pirma nebijoti savęs. "Stoviu prieš jus nuogas. Ant galerijos sienų eksponuotos visos mano vidinio ...

  12
 • M. Vitulskis – apie bohemą ir sutiktas primadonas
  M. Vitulskis – apie bohemą ir sutiktas primadonas

  Šeštadienį, spalio 28 dieną, LNOBT laukia žiūrovų Giacomo Puccini operoje “Bohema”. Prieš tai, spalio 25 d. 14 val., įvyks jaunimui skirta edukacinė popietė, kurioje ši opera bus pristatyta plačiau. Popietėje d...

 • Kaip nutolti nuo visų įtikėtų stereotipų?
  Kaip nutolti nuo visų įtikėtų stereotipų?

  Juvelyrika suvokiama labiau kaip gražus, funkcinis objektas nei meno kūrinys. Tačiau skulptorius Gediminas Pašvenskas, kuriantis masyvias eksterjero skulptūras, mažąją plastiką, juvelyrikoje sujungia šias skirtingas patirtis, smulkiose, s...

  1
 • Į praeitį nukelianti „Baleto atmintis“
  Į praeitį nukelianti „Baleto atmintis“

  Šią savaitę Kaune pristatytas nedidelę Lietuvos baleto istorijos dalelę atgaivinęs koncertas/retrospektyva "Baleto atmintis“. Publika pakviesta trumpam nusikelti į praeitį – jie scenoje išvydo rekonstruotus iškiliau...

 • Bendravimo mozaika išmokė žvelgti kito akimis
  Bendravimo mozaika išmokė žvelgti kito akimis

  Tarp gausių šiemetės Kauno bienalės partnerystės projektų – ir Švietimo mainų paramos fondo "Erasmus+" finansuojami tarptautiniai mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kursai. Spalio 9–13 d. vykę Kauno Nemuno mokykloje-...

 • Klaipėdoje – I. Kanto pėdsakai
  Klaipėdoje – I. Kanto pėdsakai

  Turtinga Klaipėdos istorija vis dar traukia iš užmaršties faktus, kurie galėtų praturtinti pasauliui siunčiamą žinią apie mūsų miestą. Jau netrukus galėsime besti pirštu į senamiesčio kampą, kur stovėjo garsiojo filosofo Im...

  5
 • Švedų menininkas: aš žinau, kur aš einu
  Švedų menininkas: aš žinau, kur aš einu

  Visi turime tam tikras ribas, tačiau svarbu sekti savo gyvenimo linija, net jei kartais nežinome, dėl ko tai darome. Menas yra kalba, kuria artikuliuoju su aplinka, todėl neprivalau kiekvieną kartą išrasti kažko naujo. Mano kūriniai – mano...

  2
 • Atsiminimų zona dabarties akimirką
  Atsiminimų zona dabarties akimirką

  Kada istorijos yra naujos? Kokią laiko atkarpą jas galime tokiomis laikyti? Ir išvis ar žodis "istorija" – nuoroda į būtąjį laiką, įvykių seką praeityje, kurią atmintis sudėlioja į rišlų pasakojimą? Greta atsidūr...

 • Kauno folkloro klubas lankėsi Ukrainoje
  Kauno folkloro klubas lankėsi Ukrainoje

  Kauno folkloro klubas "Liktužė" (vadovė Jūratė Svidinskienė) lankėsi Ukrainoje, kur Lvove atstovavo Lietuvai Ukrainos tautų festivalyje "Ornamenty Fest". ...

Daugiau straipsnių