Užutrakio dvare - kerintis džiazo gitarų duetas

Šį sekmadienį festivalio „Užutrakio vakarai“ scena sušvis akinamu pasaulio džiazo žvaigždžių spindesiu. Užutrakio dvaro sodybos rūmų baliustradoje koncertuoja išskirtinis džiazo gitarų duetas Romero & Roman(JAV, Rusija).

Šiam duetui - Hernanui Romero ir Romanui Miroshnichenko - talkins vienas žymiausių Lietuvos džiazo trimitininkų Valerijus Ramoška.

Gitarų virtuozai H.Romero ir R.Miroshnichenko drauge koncertuoja nuo šių metų pradžios. Apsukę nemažą ratą po Rusiją, kitas Europos šalis, muzikantai vienu iš kūrybos maršrutų pasirinko Lietuvą.

Mūsų šalis nebuvo netikėtumas. Prestižinio muzikinio apdovanojimo 2008 metų „Latin Grammy“ laureatas H.Romero pažįstamas šalies publikai - yra koncertavęs Kauno džiazo festivalyje, kuriame grojo su kitais JAV muzikantais.

Skirtingose kultūrose išaugę bei subrendę muzikantai turi daugiau bendra nei skirtinga. Abiems yra artimi fusion, flamenko, Lotynų Amerikos stiliai bei ritmai. Abu yra prisilietę prie gitaros grando Al Di Meola patirties.

Sakoma, kad pastarasis prieš kelerius metus apie rusą R.Miroshnichenko išsireiškęs, jog šis 24 metų jaunuolis groja, kaip jis, esą, grojo būdamas keturiasdešimt aštuonerių. Jeigu tai tik sklandantis mitas, jis tikrai gražus ir artimas tiesai.

R.Miroshnichenko kūrybą kritikai vertina kaip labai turtingą ir įvairiapusę: joje susipina džiazo klodai, bliuzas, Lotynų amerikiečių, afrokubietiškų ritmų sąskambiai, flamenko ekspresija. Sakoma, kad šio muzikanto atliekami kūriniai kupini atominės energetikos.

Iš Argentinos kilęs gitaros virtuozas H.Romero nuo mažens augo ir brendo muzikos apsuptyje. Didelę įtaką turėjo jo motina, populiari italų kilmės džiazo dainininkė Estela Raval.

H.Romero persikėlus gyventi į Kadizą, Andalūziją, jo grojimas įgyja sodrių flamenko spalvų. Čia muzikantas išėjo klasikinės gitaros mokyklą pas Roberto Larą, vieną iš Andres Segovia mokinių.

H.Romero muzikavimas yra persmelktas kelių įtakų: Lotynų Amerikos, Artimųjų rytų, Viduržemio jūros regiono liaudies ritmų, flamenko, persipynusių su klasikos tekstūra.

H.Romero - atlikėjo ir kompozitoriaus - muzika sudėtinga ir kartu prieinama. Tai jausminga, aistringa, romantiška ir neišvengiamai kerinti muzika.

Nuo 1986 metų H. Romero persikėlė į JAV, Niujorką ir įgijo naujos patirties. Čia studijavo, grojo įvairiuose džiazo klubuose su žymiausiais pasaulio gitaristais Paco De Lucia, Johnu McLaughlinu, Al Di Meola. Su pastaruoju, tituluojamu džiazo gitaros karaliumi, H.Romero kartu išleido devynis albumus.

Muzikavimas duetu su R.Miroshnichenko ir gastrolės po Europą - dar vienas kūrybos puslapis garsaus muzikanto biografijoje.

Džiazo virtuozų koncertas Užutrakio dvaro sodybos rūmų baliustradoje, iš kurios atsiveria Galvės ežeras su Salos pilimi, neabejotinai nuneš į jausmingą ir romantišką kelionę. Ir tai bus ypatinga džiazo žvaigždžių dovana festivalio „Užutrakio vakarai“ klausytojams.

Koncerto pradžia - 20 val.

Muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“ vyksta jau penktąjį sezoną. Šiai mažai sukakčiai pažymėti Užutrakio dvaro rūmų Baltojoje salėje valandą prieš koncertą bus atidaryta fotoparoda, kurioje įamžintos įsimintinos visų muzikos sezonų akimirkos.

Šie darbai - tai dokumentuota atgimstančio kultūros paveldo objekto - Užutrakio dvaro sodybos ansamblio naujoji istorija.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kultūros ministrė stabdo finansavimą pagal dvi programas
  Kultūros ministrė stabdo finansavimą pagal dvi programas

  Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson laikinai sustabdė lėšų skyrimą pagal Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos bei Kūrybinės veiklos programas, antradienį pranešė Kultūros ministerija. ...

 • Valdovų rūmuose – dovanotų vertybių paroda
  Valdovų rūmuose – dovanotų vertybių paroda

  Antradienį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose Vilniuje atidaroma dovanotų vertybių paroda. ...

 • Trečiadienį – R. Šileikos knygos „Nuogirdos“ pristatymas
  Trečiadienį – R. Šileikos knygos „Nuogirdos“ pristatymas

  Šį trečiadienį, spalio 18 d. 19 val. „Mint Vinetu“ (Šv. Ignoto g. 16, Vilnius) knygyne įvyks Ričardo Šileikos knygos „Nuogirdos“, išleistos leidybinės platformos „NoRoutine Books“, pristatym...

 • Buvusio geležinkelio tiltelis Alytuje bus įrašytas į Kultūros vertybių registrą?
  Buvusio geležinkelio tiltelis Alytuje bus įrašytas į Kultūros vertybių registrą?

  Spalio 15 d. Kultūros paveldo departamento Alytaus skyriaus vedėjas Alius Baranauskas tarnybiniu pranešimu pasiūlė kuo skubiau inicijuoti buvusio geležinkelio tiltelio, esančio Topolių g. 1 Alytuje, įrašymą į Kultūros vertybių registr...

 • Po Jeruzalės Raudų siena rastas romėnų laikų teatras
  Po Jeruzalės Raudų siena rastas romėnų laikų teatras

  Izraelio archeologai Jeruzalės senamiestyje rado pirmą žinomą romėnų laikų teatrą – prie Raudų sienos besišliejantį unikalų statinį, kuriam, kaip spėjama, jau daugiau nei 1 800 metų. ...

 • Nekantriausiems pristatomas filmo „Stebuklas“ anonsas
  Nekantriausiems pristatomas filmo „Stebuklas“ anonsas

  Gruodžio 8 d. kino teatrus pasieks nauja, tarptautiniuose kino festivaliuose teigiamai įvertinta, režisierės Eglės Vertelytės tragikomedija „Stebuklas“. Pristatomas anonsas kviečia laukti „Stebuklo“ bei primena apie laikus, kai m...

 • B. Dylano mėgstama muzika skambės Lietuvoje
  B. Dylano mėgstama muzika skambės Lietuvoje

  Daugeliui žinomi garsūs muzikantai Bobas Dylanas, Jerry Garcia, Bruce'ás Springsteenas grojo bei perrašinėjo būtent senas Apalačų dainas. Taip tradicinės baladės išsiveržė į laisvę ir tapo tautine JAV vertybe, kurią puosel...

 • L. Mažylis imasi naujo iššūkio
  L. Mažylis imasi naujo iššūkio

  Vytauto Didžiojo universiteto profesorius  Liudas Mažylis prieš gerą pusmetį tapo tautos herojumi – vienas pats Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve jis ėmė ir surado Vasario 16-osios akto originalą. Dabar lietuvi&sc...

 • Anapilin iškeliavo dailininkas A. Šuliauskas
  Anapilin iškeliavo dailininkas A. Šuliauskas

  Spalio 15 d. Anapilin iškeliavo vienas iškiliausių Lietuvos dailininkų, Lietuvos dailininkų sąjungos narys Alfonsas Šuliauskas  (1938 03 27 – 2017 10 15). ...

  1
 • Frankfurto knygų mugė: žodis – mūsų
  Frankfurto knygų mugė: žodis – mūsų

  Autoriai, knygų leidėjai, spaustuvininkai ir kultūrinių industrijų atstovai baigė metų pasiruošimo ir penkių intensyvių dienų darbus Frankfurto knygų mugėje. Nors atrodo, tik vakar Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prez...

Daugiau straipsnių