„Tūkstantmečio odisėjos“ įspūdžiai išsiliejo akvarelėse

Vos praūžus „Ambersail“ jachtos sutiktuvėms ir sveikinimams, pasaulį išvydo dailininko ir buriuotojo Romano Borisovo nulietų akvarelių kalendorius „Ambersail“, vaizduojantis „Tūkstantmečio odisėją“.

Kalendorius apima pusantrų  metų - nuo 2009 liepos mėnesio iki 2010 gruodžio mėnesio. Jame 19 menininko kūrinių, sukurtų jam plaukiant  „Tūkstantmečio odisėjos“ žygio metu jachta „Ambersail“ iš Keiptauno (PAR) į Adelaidę (Australija).

Dauguma akvarelių kalendoriuje yra didesnės už originalias. Daugelis kalendoriaus akvarelių yra nutapytos unikaliomis sąlygomis. Vienos -  plaukiant Indijos vandenyno viduryje, kitos - jau po susitikimo su Australijos lietuvių bendruomene Adelaidės krante. Kiekviena iš jų turi savą įkvėpimo šaltinį -  atskirus įvykius, kuriuos, autorius tikisi,  bent iš dalies patirs ir kalendoriaus žiūrovai.

Šis dailininko R.Borisovo kūrinys - išskirtinis įvykis, įeisiąs į Lietuvos dailės istoriją: pirmą kartą  paveikslai buvo sukurti Lietuvos jachtai plaukiant Indijos vandenynu.

R. Borisovas plaukdamas jachta ,,Ambersail“ Indijos vandenynu ėmėsi kasdienybės akimirkų fiksavimo ir apmąstymo tiek savo dienoraščiuose, tiek ir eskizuose. Jų nupiešė daugybę - ir pieštuku, ir akvarele. Ši dailės technika garsėja įnoringumu, todėl retas menininkas gali pasigirti ją suvaldęs. Dauguma darbų nutapyti siūbuojant jachtai, tyškant vandeniui, vėjo bloškiamam į akis, ir prisirišus - kad neiškristum. Todėl, menininko akimis, šie kūriniai nėra tobuli, išbaigti. Bet jie turi vieną neįkainojamą vertybę - savo sielą: kelionės, romantikos ir didelio tikslo - su Lietuvos vardu apiplaukti visą pasaulį - dvasią.

Žygio per Indijos vandenyną metu nutapytos akvarelės pirmą kartą buvo eksponuojamos Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centre, vėliau su akvarelėmis galėjo susipažinti ir Vilniaus gyventojai, šiuo metu jas galima išvysti Klaipėdos sporto muziejuje.

Lietuvos buriuotojai jachta „Ambersail“ LTU 1000 plaukė į „Tūkstantmečio odisėją“, kad pristatytų pasauliui Lietuvą, švenčiančią garbingą vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose jubiliejų ir pakviestų viso pasaulio lietuvius švęsti vienu metu visuose penkiuose kontinentuose.

Aplink pasaulį plaukė 11 buriuotojų įgulų, kurios keitė viena kitą skirtinguose pasaulio taškuose. Iš viso dalyvavo apie 120 Lietuvos buriuotojų. Per devynių mėnesių kelionę „Tūkstantmečio odisėjos“ jachta aplankė 26 pasaulio lietuvių bendruomenes 20-yje šalių  penkiuose žemynuose.

Kalendorių išleido leidykla „Eglė“, įsikūrusi Lietuvos buriuotojų sostinėje Klaipėdoje. Neatsitiktinai leidyklos viena krypčių yra marinistinės literatūros ir marinistinių fotoalbumų leidimas.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių