Trečioji „Roko naktų“ scena – nenušlifuotų deimantų blizgesys

Baigėsi grupių "muzikiniai mūšiai" dėl galimybės dalyvauti festivalyje "Roko naktys". Tris mėnesius trukusios atrankos metu daugiausiai ekspertų ir publikos balsų susižėrė šešios grupės, nurungusios daugiau nei dvi dešimtis konkurentų. Laimėtojai kartu su keletu kviestinių grupių pasirodys rugpjūčio 6-7 dienomis Zaraso saloje įrengtoje Kalno scenoje.

"Atrankos metu ieškojome nenušlifuotų deimantų, kurie galėtų pristatyti jaunąją lietuviško roko kartą. Surinkome išties įdomų ir gausų muzikinį kraitį. Tikiu, kad talentingos, bet kol kas mažai žinomos grupės papuoš žvaigždžių nestokojantį festivalį ir pateiks žiūrovams malonią staigmeną", - sako "Roko naktų 2010" prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

Dalyvauti "Pogo" klube vykusiame antrankinių koncertų maratone pareiškė norą pusšimtis grupių, tačiau vertinimo komisija, sudaryta iš Povilo Meškėlos, Ričardo Laginausko ("Katedra"), žurnalisto Ramūno Zilnio bei A.Barniškio, pasirodyti publikai leido pusei iš jų. Iš viso vyko šeši atrankiniai koncertai, kurių metu komisija ir publika išrinko savo favoritus.

Ir roko vilkus, ir publiką sužavėjo grupė "Blackout", surinkusi daugiausiai balsų. Penki jauni, bet jau ne vienerius metus grojantys muzikantai, kilę iš Šiaulių, savo įkvėpimo šaltiniu laiko senąjį roką, tačiau grupės skambesys ne vieną nustebino modernumu bei įsimintinomis melodijomis. Anot pačių muzikantų, jie pasiruošę ginti roko pozicijas Lietuvoje iki nukritimo.

Dar vienais atrankos lyderiais tapo kūrybine improvizacija pasižymėjusi grupė "Karma". Tai lengvo roko dozė, atmiešta budistinės filosofijos trupiniais. Kaip teigė vokalistas Kazimieras, savo kūryboje jie iškelia vieną vertybę – žmogaus sielą. Jaunųjų muzikantų kūryba jau patraukė ir žvaigždžių dėmesį – "Karma" apšildė Andrių Mamontovą jo gastrolių metu.

Duoklę roko klasikai atrankos komisija atidavė į festivalį pakviesdama grupę "Black&Life", kuri šiuo metu pristato roko legendai Ronnie James Dio skirtą muzikinį projektą. Praėjusiais metais draugėn susibūrę muzikantai atlieka ne tik anapilin išėjusio grupių "Black Sabbath" ir "Dio" vokalisto kūrinius, bet ir savo kūrybos sunkiojo roko bei heavy metal stiliaus dainas.

Vienintele maištingojo pankroko atstove festivalio Kalno scenoje bus vilniečiai "Oil busters", kurie intensyviai įrašinėja pirmąjį albumą bei gastroliuoja po Vakarų Europą. Į laimėtojų sąrašą pateko ir savo muzikinio kelio ieškanti grupė "Beware Apollo", nardanti po alternative/progressive rock stilių vandenis.


Originalesnio skambesio paieškomis iš kitų išsiskyrė melodingo metalo atstovai "Karma Coat", derinantys sunkius "metalinius" garsus, lyriškus tekstus, simfoninės muzikos elementus, growl tipo vokalą bei operinį baritoną. Pusiau jonaviškių, pusiau vilniečių grupę savo pirmąjį koncertą sugrojo dar šių metų pradžioje ir sparčiai žengia pripažinimo link.

Sveiku optimizmu ir entuziazmu trykšta dvynių Romano ir Dmitrijaus Timofejevų grupė "Timohi". Vaikinai, grojantys lengvą akustinį pop-rock su ska motyvais, išgarsėjo televizijos projekte "Lietuvos talentai" ir dabar pasirengę įrodyti savo talentą "Roko naktyse".

Be atranką į "Roko naktis" laimėjusių grupių, Kalno scenoje taip pat pasirodys keletas kviestinių kolektyvų. Tai jaunimo muzikos konkursą Marijampolėje "Muzika ir aš" laimėjusi grupė "Memorial Faces". Taip pat gatvės muzikos dienose "Roko naktų" festivalį atstovavusios grupės "Daddy's Dolls" bei "Days of Eclipse". Pirmoji grupė, trenkianti linksmą rokenrolą, jau spėjo pelnyti roko gerbėjų ir kritikų simpatijas, sulaukė nemažai žiniasklaidos dėmesio, o antroji, panirusi į muzikinių eksperimentų sūkurį, vadinama vienu perspektyviausių lietuviško roko šviesulių.

Įvertinus ilgametę patirtį roko scenoje, į festivalį taip pat buvo pakviesta grupė "Piligrimas", kuri ėmė formuotis dar 1981 metais. Kauno roko klubo pionieriai dalyvavo daugelyje festivalių ir konkursų, kelis kartus keitė savo sudėtį, buvo beveik dvidešimčiai metų nutraukusi veiklą ir vėl atgimė 2006-aisiais, šiuo metu ruošia pirmuosius savo įrašus.

Kaip pažymi festivalio organizatoriai, viena iš Kalno scenos grupių turės galimybė kitais metais groti didžiojoje "Roko naktų" scenoje. Kokia grupė tai bus, išrinks publika savo garsiomis ovacijomis.

Aštuntosios "Roko naktys" šiemet vyks rugpjūčio 6-7 d. Zaraso saloje (Zarasai). Pagrindinės festivalio žvaigždės – britai "The Subways", švedai "Sonic Syndicate", iš Gibraltaro kilę "Breed 77" suomiai "Lapko", švedai "Violent Divine", tarptautinis projektas "Killing Machine". Festivalyje taip pat pasirodys garsiausios Lietuvos bei Baltijos šalių roko grupės.

Be roko injekcijos, festivalis lankytojams pasiūlys kaip niekad platų pramogų spektrą. "Roko mieste" veiks net trys kvartalai: aktyvios pramogos ant vandens ir žemės "Sporto klube", būgnų pamokos, mainų turgelis, informacija apie beglobius gyvūnus "Roko mokykloje" bei aibė kūrybinių dirbtuvių, grafiti ir hip hopo mėgėjams skirtos staigmenos, ugnies šou ir kitos atrakcijos "Kūrybos parke".

"Roko naktų" organizatoriai kviečia roko gerbėjus paskubėti įsigyti pigesnių bilietų, kadangi nuo liepos 23 d. jie brangs.


Šiame straipsnyje: Roko naktysfestivalis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Paskelbta 2018 metų Vilniaus knygų mugės tema
  Paskelbta 2018 metų Vilniaus knygų mugės tema

  Kitais metais devynioliktą kartą rengiamos Vilniaus knygų mugės tema bus „Skaitau Lietuvą, skaitau pasaulį“, sekmadienį pranešė „Litexpo“. ...

  1
 • Per Užgavėnes šiauliečiai sudegino net 17 Morių
  Per Užgavėnes šiauliečiai sudegino net 17 Morių

  Vasario 25 d. Žaliūkių malūnininko sodyboje Šiauliuose rinkosi arkliai, ožiai, žydai, čigonai, raganos, velniai ir visi kiti persirengeliai, norintys kuo greičiau išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Užgavėnių švent...

  1
 • Rumšiškėse triukšmingai išvaryta žiema
  Rumšiškėse triukšmingai išvaryta žiema

  Nors dauguma mūsų blynus keps ir žiemą varys tik antradienį, Rumšiškės jau šiandien skendo automobilių eilėse, persirengėlių triukšme ir Užgavėnių skanėstų kvapuose. ...

  2
 • Kaune skambėjo Palestinos vardas
  Kaune skambėjo Palestinos vardas

  Vilniuje prasidėjus knygų mugei, ne visas kultūrinis gyvenimas persikėlė į sostinę. Pirmosios knygos apie Palestiną lietuvių kalba pristatymas įvyko ketvirtadienį Kaune, dieną, prieš ją pristatant Vilniuje. ...

  4
 • Tris vaikus auginantis kunigas: nebijokime rodyti meilės
  Tris vaikus auginantis kunigas: nebijokime rodyti meilės

  Lietuvą jis stebi ir myli iš tolo, bet kartkartėmis grįžta į tėvynę. "Lietuvoje daug žmonių, kurie ir liko žmonėmis. Nepaisant ekonominių sunkumų jie sunkiai dirba ir prisiima atsakomybę", – teigia JAV gyvenantis liuteron...

  1
 • Knygų savaitgalis: elektroninės ir audioknygos padeda sumažinti stresą
  Knygų savaitgalis: elektroninės ir audioknygos padeda sumažinti stresą

  Ar sutinkate, kad dažnas ir beprasmiškas žiūrėjimas į telefono ekraną, pavyzdžiui, naršant socialiniuose tinkluose, kelia susierzinimą ir gali tapti depresijos priežastimi? Tuo tarpu pastebėta, kad telefoną naudojantys elektroninių kn...

 • A. Čekuolis: literatūros ateitis priklauso dokumentiniam rašymui
  A. Čekuolis: literatūros ateitis priklauso dokumentiniam rašymui

  Beveik tris dešimtmečius televizijos eteryje dirbęs publicistas, žurnalistas, rašytojas, keliautojas ir laidų vedėjas Algimantas Čekuolis Vilniaus knygų mugėje pristato savo naujausią knygą, pavadintą „Salos ir jų žmonės&ldquo...

 • Po anšlaginių baleto trupės gastrolių Pekine – nauji kvietimai
  Po anšlaginių baleto trupės gastrolių Pekine – nauji kvietimai

  Baigėsi šią savaitę Kinijos Nacionaliniame scenos menų centre (National Centre for the Performing Arts, toliau - NCPA) vykusios Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklio „Gulbių ežeras“ gastrolės. ...

 • Gyvenimu išmokė džiaugtis mama
  Gyvenimu išmokė džiaugtis mama

  Mylimą aktorę Virginiją Kochanskytę Klaipėdos gatvėse sutinkantys klaipėdiečiai dažniausiai tapatina su jos įkūnijamomis herojėmis. Daugelis nė neįtaria, kiek ir kokių darbų imasi ši moteris, kaip yra nusipelniusi Klaipėdai, ne visi ži...

  3
 • Į knygų mugę – ne vien pirkinių, bet ir minčių
  Į knygų mugę – ne vien pirkinių, bet ir minčių

  Vakar prasidėjusi XVIII Vilniaus knygų mugė lankytojus kviečia atrasti lietuviškus ženklus pasaulyje. Nors įprasta manyti, kad į mugę pirmiausiai vykstama įsigyti knygų ar jų autorių autografų, gyvai pamatyti iš užsienio atvykusių ...

Daugiau straipsnių