Prancūzų kino legenda Alainas Delonas paguldytas į Paryžiaus ligoninę

Vienam geriausiai žinomų prancūzų kino veteranų Alainui Delonui trečiadienį Paryžiuje buvo atlikta trumpa širdies ritmo atstatymo operacija,  praneša dienraštis „Le Parisien“, cituodamas 76-erių metų aktorių.

„Mane operavo prieš dvi valandas. Kaip buvo planuota. Prieš dvi savaites man pradėjo svaigti galva, pykino“, - rašoma laikraščio interneto svetainėje, kurioje skelbiamas pokalbis su aktoriumi.

„Jie mėgino sugrąžinti mano širdį į vietą“, - kalbėjo aktorius ir pridūrė, kad nejautra jam buvo taikoma tik 10 minučių.

„Man atliko tyrimus. Nustatė, kad neurologiškai esu sveikas, tačiau  diagnozavo širdies ritmo sutrikimą. Tokiems vyrukams kaip aš taip atsitinka, kai padaugėja emocijų. Tai dėl tų visų nesąmonių, kurias išgyvenu“, - sakė jis.

„Šiomis dienomis man jų užteko, kalbu apie savo sūnų ir visa kita“, - kalbėjo A.Delonas primindamas būsimą savo 17-mečio sūnaus teismo procesą dėl kaltinimų netyčia šaunamuoju ginklu sužeidus vieną vakarėlio svečią.

1935 metasi gimęs A.Delonas per daugiau nei penkis dešimtmečius trukusią aktoriaus karjerą sukūrė apie 100 vaidmenų filmuose, kuriuos režisavo tokie režisieriai kaip Luchino Visconti, Michelangelo Antonioni, Jeanas-Pierre'as Melville'is, Josephas Losey ir Jeanas-Lucas Godardas.

Dažniausiai kietaširdžius blogiukus, tokius kaip garsiojoje 1970 metų juostoje „Borsalino“, vaidinęs A.Delonas atsiskleidė ir kitokiame amplua - aktoriaus įvairiapusiškumą parodo jo sukurtas dvilypės moralės meno prekeivio pono Klaino vaidmuo filme „Mesjė Klainas“ (Monsieur Klein).

Jo asmeninis gyvenimas taip pat labai susijęs su kinu: čia verta paminėti jo santykius su tokiomis garsiomis aktorėmis kaip Romy Schneider, Mireille Dar arba Nathalie Delon.

A.Delonas gimė Payžiaus priemiestyje *Sko. Jo tėvas vadovavo vietos kino teatrui, o motina dirbo vaistinėje, tačiau tėvai išsiskyrė, kai berniukui buvo vos ketveri.

Pasibaigus maištingai vaikystei, ketverius metus jis tarnavo kariuomenėje, dalyvavo Indokinijos kare, o vėliau išmėgino save ir kitose srityse, netgi dirbo didmeninėje prekyboje Paryžiaus „Les Halles“.

Dėl patrauklios išvaizdos į Holivudą jį pakvietė JAV prodiuseris Davidas Selznickas, pasiūlęs kontraktą su sąlyga, kad prancūzas išmoks anglų kalbą.

Tačiau A.Delonas priėmė konkurento prancūzų režisieriaus Yves'o Allegreto pasiūlymą ir netgi tapo tarptautine žvaigžde - buvo gerai žinomas Japonijoje, Kinijoje ir Rusijoje - tačiau vis dar turėjo išsikovoti pripažinimą Prancūzijoje.

Sėkmę atnešė pirmasis nedidelis vaidmuo 1957 metų Y.Allegreto filme „Kai įsikiša moteris“ (Quand la femme s'en mêle), tačiau tikrasis jo talentas atsiskleidė 1960 metais pasirodžiusiame R.Clemento trileryje „Raudonas mėnulis“ (Plein Soleil).

Šlovę aktoriui atnešė netrukus pasiūlyti vaidmenys dviejuose L.Visconti filmuose 1960 metų „Rokas ir jo broliai“ (Rocco e i suoi fratelli) bei ko gero geriausiai žinomoje režisieriaus juostoje su A.Delonu „Leopardas“ (Il gattopardo, 1963).

Po „Mūsų istorijos“ (Notre Histoire), kurią 1984 metais sukūrė Bertrandas Blieras ir kurioje A.Delonas suvaidino į alkoholį įnikusį garažo savininką, ryškesnių vaidmenų A.Delonas nebesukūrė.

Jis vaidino teatre ir televizijoje, taip pat ėmėsi režisieriaus ir prodiuserio veiklos.

A.Delonas finansavo bokso varžybas, įkūrė savo reklamos bendrovę, kuri daugiausia užsiėmė kvepalų vyrams rinkodara. Jis buvo surinkęs įspūdingą daugiausia šeštojo dešimtmečio meno kūrinių kolekciją, kurią 2007 metais pardavė aukcione.

Pastaruoju metu A.Delonas laikėsi dešiniųjų politinių pažiūrų ir jautė simpatiją ultradešiniųjų lyderiui Mari Le Penui. Tuo tarpu pastarasis 2007 metais leido suprasti, kad A.Delonas net galėtų suvaidinti jį filme.

Alainas Delonas turi tris vaikus. Jo ir aktorės Nathalie Delon sūnus Anthony yra taip pat ragavęs aktoriaus duonos.

Su paskutine savo partnere Rosalie van Breemen,  su kuria išsiskyrė 2002 metais, jis augino du vaikus Annouchka ir Alainą-Fabieną.


Šiame straipsnyje: Alainas Delonas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dailininkės darbuose atgimsta biblinės istorijos
  Dailininkės darbuose atgimsta biblinės istorijos

  Minint Reformacijos 500 metų sukaktį, Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje atidaryta grafikės Daivos Antinytės darbų paroda "Pagal Bibliją". Šeštąją personalinę menininkės parodą sudaro keturi piešinių cikla...

 • Klaipėdos dramos teatras pradėjo naują sezoną
  Klaipėdos dramos teatras pradėjo naują sezoną

  Klaipėdos dramos teatras 82-ąjį sezoną šiemet pradėjo anksčiau, kad spektaklius galėtų pamatyti ir atostogaujantys miesto svečiai. Naujajame sezone – penkios premjeros ir vienas atnaujintas spektaklis vaikams. Sezoną vainikuos tarptautin...

 • L. Kavaliauskas filme įkūnys Vydūną
  L. Kavaliauskas filme įkūnys Vydūną

  Paveldosaugininkui Laisvūnui Kavaliauskui teko neįprastas vaidmuo, žinomas klaipėdietis filmuojasi dokumentinėje juostoje, kurioje įkūnija filosofą Vydūną. Filmą kuria LRT žurnalistė Edita Mildažytė. ...

 • Svarbūs Lietuvos žmonės – LRT projekte „Gimę tą pačią dieną“
  Svarbūs Lietuvos žmonės – LRT projekte „Gimę tą pačią dieną“

  Trys žmonės gimė tais pačiais metais, tą patį mėnesį, tą pačią dieną toje pačioje šalyje, bet jų gyvenimai pasisuko skirtingomis linkmėmis. Vienas iš jų tapo valstybės vadovu, o kiti du kuria savo paprastus gyvenimus, tačiau su ...

 • Didžioji Vilniaus sinagoga sostinėje suburs iškiliausius istorikus
  Didžioji Vilniaus sinagoga sostinėje suburs iškiliausius istorikus

  Vilniaus Didžioji sinagoga, pastatyta XVI amžiaus pabaigoje sostinės senamiestyje, ilgainiui tapo visoje Europoje Vilniaus miestą garsinančiu švietimo centru. ...

  1
 • Bardų sostinėje nusileido „Purpurinis vakaras“
  Bardų sostinėje nusileido „Purpurinis vakaras“

  Vakar Anykščių Vyskupo skvere suskambę gitarų akordai paskelbė Nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ pradžią. Jubiliejinį, 10-ąjį festivalį sveikino Lietuvos Respublikos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.&nb...

 • Širvintų rajone vyko tryliktasis lenkų kultūros festivalis
  Širvintų rajone vyko tryliktasis lenkų kultūros festivalis

  Širvintų rajone, Šiaulių kaime, vyko XIII-asis lenkų kultūros festivalis „Dainuok su mumis“, kurį tradiciškai organizuoja kolektyvo „Raudonosios aguonos“ („Czerwone Maki“) vadovė Stefanija Tama&sca...

 • Pravėrė Kukuliškių piliakalnio praeitį
  Pravėrė Kukuliškių piliakalnio praeitį

  Pernai pajūryje netoli Klaipėdos beveik atsitiktinai atrasto Kukuliškių piliakalnio tyrimo ėmėsi Klaipėdos universiteto doktorantė, archeologė Miglė Urbonaitė-Ubė. Pirmoji perkasa patvirtino mokslininkų spėjimus. ...

 • Kad pasakų skaitymas vaikams būtų naudingas <span style=color:red;>(patarimai)</span>
  Kad pasakų skaitymas vaikams būtų naudingas (patarimai)

  Skaityti vaikams pasakas naudinga, tačiau šiandien susiduriama su problema – dideliu skubėjimu. Žmonės, skaitydami knygas, ne lavina protą, o vartoja informaciją, LRT RADIJUI sako leidyklos „Nieko rimto“ vadovas Arvydas Vereckis....

 • Tombuktu šventyklas sugriovęs džihadistas padarė 2,7 mln. eurų žalą
  Tombuktu šventyklas sugriovęs džihadistas padarė 2,7 mln. eurų žalą

  Karo nusikaltimų bylas nagrinėjantis Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) ketvirtadienį nurodė, kad buvęs Malio džihadistas Ahmadas al Faqi al Mahdi (Ahmadas Fakis Mahdis), 2012 metais sunaikinęs garsiąsias Tombuktu šventyklas, padarė 2,7 m...

Daugiau straipsnių