Penktąjį kartą siūloma rinkti Metų knygas

Penktąjį kartą ekspertų komisija paskelbė 5 suaugusiesiems skirtas lietuvių autorių knygas, iš kurių skaitytojai rinks Metų knygą.

Į Metų knygos titulą knygos suaugusiesiems kategorijoje pretenduoja:

1. Jaroslavo Melniko „Tolima erdvė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) - fantastinis romanas apie visuomenę, valdomą Kontrolės ministerijos.

2. Sigito Parulskio „Murmanti siena“ (Baltos lankos) - romanas, kuriame pasitelkus XX a. Lietuvos istoriją nagrinėjami šiuolaikinio jos gyventojo tapatybės klausimai.

3. Paulinos Pukytės „Netikras zuikis“ (Apostrofa) - trumpos esė, kurių herojė atviromis akimis stebi ją supančią kasdienybę ir dažniausiai ironiškai ją komentuoja.

4. Kristinos Sabaliauskaitės „Silva Rerum“ (Baltos lankos) - istorinis pasakojimas, nukeliantis į barokinį XVII a. Vilnių bei dvarų Lietuvą.

5. Renatos Šerelytės „Mėlynbarzdžio vaikai“ (Alma littera) - romanas apie socialiai apleistus vaikus ir tėvus, pasakojamas pačių herojų balsais.


Metų knygos rinkimuose tradiciškai dalyvauja ir knygos vaikams bei paaugliams.

Knygų vaikams penketuką sudaro šios knygos:

1. Onos Jautakės „Gimtadienis su Žvirbliu“ (Nieko rimto) - knyga apie berniuką, kuris labai laukė savo gimtadienio, apie tai, kad paprastos svajonės pildosi, jeigu labai stengiesi.

2. Kęstučio Kasparavičiaus „Kiškis Morkus Didysis“ (Nieko rimto) - knygoje tekstu ir piešiniais pasakojama nuotaikinga istorija kaip kiškis, vardu Morkus, atsisako maitintis tradiciškai ir, nusižiūrėjęs į Meškų šeimynėlę, įjunksta į įvairiausius saldumynus.

3. Gendručio Morkūno „Blusyno pasakojimai“ (Nieko rimto) - trumpos ir įvairios istorijos, kuriose daug smagių nuotykių, keistų atsitikimų. Autorius lieka ištikimas savo rašymo stiliui, kuris sudomins ne tik mažuosius skaitytojus.

4. Ramutės Skučaitės „Jei nereikėtų skubėti“ (Nieko rimto) - eilėraščių knyga, kurioje ne tik poetės eilėraščiai, bet ir trumpi aprašymai apie tai, kaip eilėraštis gimsta.

5. Renatos Šerelytės „Trenktukė, liūno vaikas“ (Alma littera) - istorija apie Trenktukę, dainuojančią būtybę, kuri gyvena atodūsių liūne.


Paaugliai jiems labiausiai patikusią rinks iš keturių knygų:

1. Akvilinos Cicėnaitės „Viskas apie mano šeimą“ (Alma littera) - tai paprastos  mergaitės istorija apie laimės ir meilės paieškas gyvenime, apie svarbių dalykų suvokimą.

2. Kristinos Gudonytės „Blogos mergaites dienoraštis“ (Laisvos valandos) - istorija apie penkiolikametę Kotryną ir jos gyvenimą, kuriame labai daug įvairių patirčių.

3. Mariaus Jonučio „Kirminas paukštis“ (Tyto alba) - tai knyga, atskleidžianti savitą požiūrį į gyvenimą, iliustruota paties autoriaus.

4. Kazio Sajos „Septyni miegantys broliai“ (Alma littera) - knyga apie žmonių santykius, draugystę, pirmąją meilę.

Už labiausiai patikusią knygą visose trijose - vaikų, paauglių ir suaugusiųjų - kategorijose galima balsuoti interneto svetainėje http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/ ir elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt arba paštu adresu: „Metų knygos rinkimams“, Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, LT-01504 Vilnius.

Nuo 2010 m. sausio mėnesio bus galima balsuoti ir telefonu.

Daugiausiai skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2010 metų vasario mėnesį.

Apdovanojimų gali tikėtis ir burtų keliu atrinkti skaitytojai bei grupes akcijoje dalyvauti organizavę mokytojai ir bibliotekininkai.

Akcijos organizatoriai: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Kultūros ministerija ir Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Metų geriausiu kalendoriumi išrinktas „Žydiškas kalendorius“
  Metų geriausiu kalendoriumi išrinktas „Žydiškas kalendorius“

  Kuršėnuose įteikta 28-oji lietuviškų kalendorių pradininko Lauryno Ivinskio premija už geriausią metų kalendorių. ...

 • Nuogo kūno filosofija: kaip išsivaduoti iš visuomenės požiūrio gniaužtų?
  Nuogo kūno filosofija: kaip išsivaduoti iš visuomenės požiūrio gniaužtų?

  Kauno galerijoje "Balta" eksponuojama Jono Kunicko tapybos paroda "Atvirumas" – tai aktai, kurie ragina žiūrovą visų pirma nebijoti savęs. "Stoviu prieš jus nuogas. Ant galerijos sienų eksponuotos visos mano vidinio ...

  12
 • M. Vitulskis – apie bohemą ir sutiktas primadonas
  M. Vitulskis – apie bohemą ir sutiktas primadonas

  Šeštadienį, spalio 28 dieną, LNOBT laukia žiūrovų Giacomo Puccini operoje “Bohema”. Prieš tai, spalio 25 d. 14 val., įvyks jaunimui skirta edukacinė popietė, kurioje ši opera bus pristatyta plačiau. Popietėje d...

 • Kaip nutolti nuo visų įtikėtų stereotipų?
  Kaip nutolti nuo visų įtikėtų stereotipų?

  Juvelyrika suvokiama labiau kaip gražus, funkcinis objektas nei meno kūrinys. Tačiau skulptorius Gediminas Pašvenskas, kuriantis masyvias eksterjero skulptūras, mažąją plastiką, juvelyrikoje sujungia šias skirtingas patirtis, smulkiose, s...

  1
 • Į praeitį nukelianti „Baleto atmintis“
  Į praeitį nukelianti „Baleto atmintis“

  Šią savaitę Kaune pristatytas nedidelę Lietuvos baleto istorijos dalelę atgaivinęs koncertas/retrospektyva "Baleto atmintis“. Publika pakviesta trumpam nusikelti į praeitį – jie scenoje išvydo rekonstruotus iškiliau...

 • Bendravimo mozaika išmokė žvelgti kito akimis
  Bendravimo mozaika išmokė žvelgti kito akimis

  Tarp gausių šiemetės Kauno bienalės partnerystės projektų – ir Švietimo mainų paramos fondo "Erasmus+" finansuojami tarptautiniai mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kursai. Spalio 9–13 d. vykę Kauno Nemuno mokykloje-...

 • Klaipėdoje – I. Kanto pėdsakai
  Klaipėdoje – I. Kanto pėdsakai

  Turtinga Klaipėdos istorija vis dar traukia iš užmaršties faktus, kurie galėtų praturtinti pasauliui siunčiamą žinią apie mūsų miestą. Jau netrukus galėsime besti pirštu į senamiesčio kampą, kur stovėjo garsiojo filosofo Im...

  5
 • Švedų menininkas: aš žinau, kur aš einu
  Švedų menininkas: aš žinau, kur aš einu

  Visi turime tam tikras ribas, tačiau svarbu sekti savo gyvenimo linija, net jei kartais nežinome, dėl ko tai darome. Menas yra kalba, kuria artikuliuoju su aplinka, todėl neprivalau kiekvieną kartą išrasti kažko naujo. Mano kūriniai – mano...

  2
 • Atsiminimų zona dabarties akimirką
  Atsiminimų zona dabarties akimirką

  Kada istorijos yra naujos? Kokią laiko atkarpą jas galime tokiomis laikyti? Ir išvis ar žodis "istorija" – nuoroda į būtąjį laiką, įvykių seką praeityje, kurią atmintis sudėlioja į rišlų pasakojimą? Greta atsidūr...

 • Kauno folkloro klubas lankėsi Ukrainoje
  Kauno folkloro klubas lankėsi Ukrainoje

  Kauno folkloro klubas "Liktužė" (vadovė Jūratė Svidinskienė) lankėsi Ukrainoje, kur Lvove atstovavo Lietuvai Ukrainos tautų festivalyje "Ornamenty Fest". ...

Daugiau straipsnių