Pažaislis nurimo iki kitos vasaros

Savaitgalį Pažaislio vienuolyno šventorius didingai suskambo ir nutilo iki kitos vasaros. Pažaislio muzikos festivalio uždarymo koncerte nebuvo tradiciškai gala koncertams kviestų užsienio žvaigždžių.

Tradiciškai uždarymo koncertams kvietę užsienio solistus, šiemet festivalio rengėjai siūlė vien lietuvių atlikėjus. Atliekami Kauno valstybinio simfoninio orkestro, Kauno valstybinio choro, solistų Ramintos Vaicekauskaitės, Vaido Vyšniausko ir Liudo Mikalausko, skambėjo užsienio ir lietuvių kompozitorių operų arijos, duetai ir chorai.

„Užsienio žvaigždžių nepasigedome. Lietuviai turi nuostabius balsus - nė kiek ne prastesnius už italų. Ypatingai Liudas Mikalauskas. Koks artistiškas!“, - tikino koncerto klausęsi sportinių šokių klubo „Sūkurys“ vadovai Jūratė ir Česlovas Norvaišos.

„Labiausiai V.Vyšniauskas sužavėjo. Iki šiol tik per televiziją buvau mačiusi jį dainuojant. Čia jis tiesiog užbūrė“, - prisipažino kaunietė Liucija Markūnienė.

Nuskambėjus paskutiniam muzikiniam veikalui - užstalės dainai iš italų kompozitoriaus Pietro Mascagni operos „Kaimo garbė“, publika dar ilgai nenorėjo paleisti dirigento Petro Bingelio ir atlikėjų nuo scenos.

Nors po lietaus oras smarkiai atvėso - koncerto pabaigoje termometro stulpelis tesiekė 12 laipsnių šilumos, tenoras V.Vyšniauskas nepeikė oro sąlygų: „Kai publika spinduliuoja vidinę šilumą, man oro sąlygos nesvarbios. Yra tekę dainuoti gryname ore ir žiemą spiginant šalčiui. O dabar nebuvo šalta - mes lietuviai juk užsigrūdinę.“

Paklaustas, kaip saugoja savo balso stygas, V.Vyšniauskas tikino konjaku jų netaisąs. „Yra šešios garsios italų taisyklės vokalistams. Pirmosios trys liepia daug miegoti, daug ilsėtis ir daug valgyti. Todėl visi italų tenorai yra apkūnoki. Trys kitos taisyklės: nepiktnaudžiauti moterimis, vynu bei nerūkyti. Aš visų šių taisyklių laikausi“, - juokėsi vienas garsiausių lietuvių tenorų. Ir prisiminė vokalo mokytojo, jaunystėje buvusio boksininko, Gianfranco Cecchele posakį: „Dainavimas - tai pirmiausia sportas.“ „Skamba labai grubiai, bet, kalbant apie fizinį pasirengimą, panašumų yra. Mes, kaip ir sportininkai, turime būti užsigrūdinę - oro sąlygos neturi riboti mūsų kūrybos. Kitas dalykas - panašiai kaip sporte turime suprasti, kokį krūvį galime pakelti, kokio - ne. Būna, kad mėnesį ar du kiekvieną dieną dainuoji su orkestru - repeticijos ar koncertai seka vienas kitą. Ir turi atlaikyti. Žinoma, ne be trenažo“, - šyptelėjo V.Vyšniauskas.

Festivalio koordinatorius Justinas Krėpšta prisipažino prieš koncertą būgštavęs - nulijęs smarkus lietus ir apsiniaukęs dangus nežadėjo nieko gero. „Tačiau prieš pat koncertą išlindo saulė. Klausytojams nemokamai dalijome lietpalčius, tačiau išdalijome ne visus. Publika į koncertus ateina pasiruošusi nepalankioms oro sąlygoms - apsirūpinę lietpalčiais, skėčiais, pledais“, - pastebėjo vienas festivalio organizatorių.

Koncertas Pažaislio vienuolyno šventoriuje buvo trečias pagal lankomumą - pasiklausyti populiarių užsienio ir lietuvių kompozitorių kūrinių susirinko apie 3 tūkst. žmonių. Trisdešimtyje festivalio koncertų šiemet apsilankė apie 40 tūkst. klausytojų. „Tai yra 15 proc. mažiau nei festivalio koncertuose pernai. Tačiau prieš metus surengėme dešimčia koncertų daugiau, todėl negalime sakyti, kad publikos festivalio koncertuose sumažėjo. Priešingai - kai kuriuose koncertuose, kaip niekada anksčiau, netalpinome visų susirinkusiųjų“, - prisiminė festivalio koordinatorius.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių