Paskelbti apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2009" nominantai

Gegužės 29 dieną vyksiantys Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2009" turėtų suvienyti išsibarsčiusius kino kūrėjus, teigia organizatoriai.

„Mano mintyse yra tik viena, kad šita kino bendruomenė, ji yra ganėtinai didelė ir įdomi, bet kažko truputį išsibarsčiusi. Mano noras būtų toks, kad be jokių spekuliacijų, be priešpriešinių minčių, kad į šituos apdovanojimus žvelgtų kaip normalų bendravimą", - pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje tvirtino projekto iniciatorius prodiuseris Rolandas Skaisgirys.

Kino prodiuserės Uljanos Kim teigimu, šie apdovanojimai gali sutelkti dažnai besipykstančius kino kūrėjus.

„Turint omenyje, kad mes (kino kūrėjai - red. past.) kiekvienais metais mėgstam kontraversiškai pasiginčyti viešai, kadangi visada trūksta pinigų, tai vienintelė pozityvi šventė, kuri reikalinga visiems, tiek kino kūrėjams, tiek ir kino mylėtojams, kuriems tai tuo pačiu didelė šventė", - teigė U.Kim.

Komisijos, kurią sudaro kino režisieriai Marijonas Giedrys ir Audrius Stonys, kino kritikė Živilė Pipinytė, aktorius Vidas Petkevičius ir operatorius Ramūnas Greičius, vadovė, Šiaurės šalių kino forumo „Scanorama“ direktorė Gražina Erlickaitė pristatė apdovanojimų nominantus, kurie pasidalins 14 sidabrinių statulėlių.

Geriausiu pilnametražiu kino filmu pretenduoja tapti „Duburys" (rež. Gytis Lukšas), „Perpetuum Mobile" (rež. Valdas Navasaitis) ir "Artimos šviesos" (rež. Ignas Miškinis).

Geriausio dokumentinio filmo apdovanojimui yra pristatyti „Vabzdžių dresuotojas" (rež. Donatas Ulvydas, Linas Augutis, Marekas Skrobeckis ir Rasa Miškinytė), „Išpažintis" (rež. Oksana Buraja) ir „Dangaus šešėlis" (rež. Romas Lileikis).

Geriausio trumpametražio filmo apdovanojimo nominantais tapo „Balkonas" (rež. Giedrė Beinoriūtė), „Gėlės" (rež. Giedrius Zubavičius) ir „Vilkas" (rež. Julius Zizas).

Geriausiu TV filmu gali tapti „Nekviesta meilė" (rež. Kristina Kunčinaitė), „Broliai" (rež. Valdas Babaliauskas) ir „Baras" (rež. Giedrė Žičkytė).

Geriausiu animacinio filmo apdovanojimui nominuoti „Vaikystės dienoraštis" (rež. Antanas Skučas), „Giesmė" (rež. Algirdas ir Aurika Seleniai) bei „Prezidentas" (rež. Nijolė Valadkevičiūtė).

Geriausio režisieriaus apdovanojimui nominuoti Giedrė Beinoriūtė („Balkonas"), Donatas Ulvydas, Linas Augutis, Marekas Skrobeckis ir Rasa Miškinytė („Vabzdžių dresuotojas") ir Romas Lileikis („Dangaus šešėlis").

Geriausiu aktoriumi gali tapti Giedrius Kiela („Duburys"), Gediminas Girdvainis („Vabzdžių dresuotojas") ir Dainius Gavenonis („Perpetuum Mobile", „Artimos šviesos"), aktore - Oksana Borbat („Duburys"), Gabija Ryškuvienė („Neskubėk gyventi") ir Julija Goyd („Perpetuum Mobile").

Geriausio antraplanio aktoriaus apdovanojimui yra nominuoti Rolandas Kazlas („Balkonas"), Vladimiras Jefremovas („Duburys"), Vladas Bagdonas („Gėlės"), antraplanės aktorės - Jūratė Onaitytė („Duburys"), Elvyra Žebertavičiūtė („Gėlė"), Jevgenija Verenica („Duburys").

Geriausio scenarijaus apdovanojimui yra pristatyti Linas Augutis, Donatas Ulvydas ir Jonas Banys („Vabzdžių dresuotojas"), Giedrė Beinoriūtė („Balkonas") ir Gytis Lukšas („Duburys").

Geriausiu operatoriumi gali tapti Viktoras Radzevičius („Duburys", „Dangaus šešėlis"), Rolandas Leonavičius („Artimos šviesos") ir Vladas Naudžius („Perpetuum Mobile", „Vilkas").

Geriausio kompozitoriaus darbo apdovanojimui nominuoti Linas Rimša („Vabzdžių dresuotojas"), Titas Petrikis („Hot dog") ir Giedrius Puskunigis („Gėlė").

Taip pat sukurtos dvi naujos nominacijos geriausiam studento darbui ir geriausiam profesinės meistrystės darbui. Pirmajam apdovanojimui yra pristatyti „Savižudis" (rež. Mindaugas Sruogius), „Bjaurus sapnas" (rež. Dovilė Šarutytė) ir „Alkis" (rež. Julija Zubavičienė)

Geriausiam profesinės meistrystės darbo apdovanojimui yra nominuoti Rasa Miškinytė kaip geriausia prodiuserė („Vabzdžių dresuotojas"), Artūras Pugačiauskas už geriausią metų garsą („Vabzdžių dresuotojas", „Gėlės") ir Jurgita Gedvilaitė kaip geriausia metų dailininkė („Vabzdžių dresuotojas").

Iš viso komisijai buvo pateikti 5 pilnametražiai, 6 trumpametražiai, 9 dokumentiniai, 9 animaciniai, 7 televizijos filmai ir 4 studentų darbai.

Praėjusiais metais pirmą kartą vykusiuose apdovanojimuose dėl keturiolikos statulėlių varžėsi 42 kino ir televizijos kūrėjai. Geriausiu vaidybiniu filmu buvo pripažintas Kristinos Buožytės filmas „Kolekcionierė".


Šiame straipsnyje: Sidabrinė gervė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Artėjant šventėms išleidžiami pirmieji Lietuvoje kvepiantys pašto ženklai
  Artėjant šventėms išleidžiami pirmieji Lietuvoje kvepiantys pašto ženklai

  Artėjant šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams šeštadienį išleidžiami didžiąsias metų šventes žymintys pašto ženklai – šiemet jie bus išskirtiniai, kvepiantys imbieriniais sausainiais. ...

 • „Europiadai“ siūlys dvi datas
  „Europiadai“ siūlys dvi datas

  Po daugiau nei dvejų metų Klaipėda vėl priims Europos šalių tautinės kultūros festivalį "Europiada". Miesto valdžios atstovai siūlys dvi datas, kada galėtų vykti šis renginys. ...

  1
 • Ambasadorius Raudondvaryje rado prancūziškų pėdsakų
  Ambasadorius Raudondvaryje rado prancūziškų pėdsakų

  „Norime aktyviai prisidėti prie atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio paminėjimo ir įprasminimo“, - pabrėžė Prancūzijos ambasadorius Philippe`as Jeantaudas, ketvirtadienį susitikęs su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu. ...

  2
 • Vakariniai fotografo pasivaikščiojimai po Klaipėdą
  Vakariniai fotografo pasivaikščiojimai po Klaipėdą

  Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Girulių padalinio galerijoje (Šlaito g. 10A) iki gruodžio 9-osios galima apžiūrėti Algimanto Kalvaičio autorinę fotografijų parodą „Klaipėda. Vakarinis pasivaikščiojima...

 • „Scanorama“: neprijaukintas kinas
  „Scanorama“: neprijaukintas kinas

  XV Europos šalių kino forumo "Scanorama" atidarymo metu festivalio meno vadovė dr. Gražina Arlickaitė pabrėžė, kad šiemet Kauno programa beveik niekuo nesiskiria nuo Vilniaus, svarbiausi šių metų Europos filmai Kaune rod...

 • Teatralizuotas koncertas įsuks į čigoniško šėlsmo sūkurį
  Teatralizuotas koncertas įsuks į čigoniško šėlsmo sūkurį

  Sekmadienį 17 val. Klaipėdos koncertų salėje publikos laukia tarptautinis teatralizuotas koncertas „Čigoniško šėlsmo sūkury“. ...

 • Intriguojanti seno atvirlaiškio istorija
  Intriguojanti seno atvirlaiškio istorija

  Pulkininko Jono Semaškos, prieš 70 metų sušaudyto Vilniuje ir užkasto Tuskulėnų dvare, sūnus Alvydas iki šių dienų saugo 1956 m. rašytą jo patėviui į Sibirą atvirlaiškį su ano meto Gedimino kalno vaizdu. ...

 • Kas sakė, kad tigrai nemėgsta kopūstų?
  Kas sakė, kad tigrai nemėgsta kopūstų?

  Kauno valstybinis lėlių teatras jubiliejinį 60-ąjį kūrybinį sezoną pradėjo premjera "Mažylis R-r-r-r". Spektaklį kartu su Kauno lėlininkais statė du iš Ukrainos atvykę kūrėjai – režisierius Michailas Jaremčiukas ir dail...

 • Kita Pelenės istorija ir „haute couture“ spindesys
  Kita Pelenės istorija ir „haute couture“ spindesys

  Kauno valstybinis muzikinis teatras (KVMT), turintis savitą meninę koncepciją ir jau radęs vietą Lietuvos kultūrinio gyvenimo pasaulyje, toliau puoselėja ambicingus planus. Johanno Strausso baletas "Kita Pelenės istorija" liudija apie teatro ...

 • „Scanoramoje“ – melodija nebyliam vampyrui
  „Scanoramoje“ – melodija nebyliam vampyrui

  5D kino epochoje nebyliojo filmo seansas – tarsi apsilankymas muziejuje. Tai, kas graudino ar kėlė siaubą prieš šimtmetį gyvenusiems sinefilams, XXI a. vertinama labiau kaip artefaktas – ir inspiracijai kūrybai. Būtent ja kompoz...

Daugiau straipsnių