Paskelbti apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2009" nominantai

Gegužės 29 dieną vyksiantys Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2009" turėtų suvienyti išsibarsčiusius kino kūrėjus, teigia organizatoriai.

„Mano mintyse yra tik viena, kad šita kino bendruomenė, ji yra ganėtinai didelė ir įdomi, bet kažko truputį išsibarsčiusi. Mano noras būtų toks, kad be jokių spekuliacijų, be priešpriešinių minčių, kad į šituos apdovanojimus žvelgtų kaip normalų bendravimą", - pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje tvirtino projekto iniciatorius prodiuseris Rolandas Skaisgirys.

Kino prodiuserės Uljanos Kim teigimu, šie apdovanojimai gali sutelkti dažnai besipykstančius kino kūrėjus.

„Turint omenyje, kad mes (kino kūrėjai - red. past.) kiekvienais metais mėgstam kontraversiškai pasiginčyti viešai, kadangi visada trūksta pinigų, tai vienintelė pozityvi šventė, kuri reikalinga visiems, tiek kino kūrėjams, tiek ir kino mylėtojams, kuriems tai tuo pačiu didelė šventė", - teigė U.Kim.

Komisijos, kurią sudaro kino režisieriai Marijonas Giedrys ir Audrius Stonys, kino kritikė Živilė Pipinytė, aktorius Vidas Petkevičius ir operatorius Ramūnas Greičius, vadovė, Šiaurės šalių kino forumo „Scanorama“ direktorė Gražina Erlickaitė pristatė apdovanojimų nominantus, kurie pasidalins 14 sidabrinių statulėlių.

Geriausiu pilnametražiu kino filmu pretenduoja tapti „Duburys" (rež. Gytis Lukšas), „Perpetuum Mobile" (rež. Valdas Navasaitis) ir "Artimos šviesos" (rež. Ignas Miškinis).

Geriausio dokumentinio filmo apdovanojimui yra pristatyti „Vabzdžių dresuotojas" (rež. Donatas Ulvydas, Linas Augutis, Marekas Skrobeckis ir Rasa Miškinytė), „Išpažintis" (rež. Oksana Buraja) ir „Dangaus šešėlis" (rež. Romas Lileikis).

Geriausio trumpametražio filmo apdovanojimo nominantais tapo „Balkonas" (rež. Giedrė Beinoriūtė), „Gėlės" (rež. Giedrius Zubavičius) ir „Vilkas" (rež. Julius Zizas).

Geriausiu TV filmu gali tapti „Nekviesta meilė" (rež. Kristina Kunčinaitė), „Broliai" (rež. Valdas Babaliauskas) ir „Baras" (rež. Giedrė Žičkytė).

Geriausiu animacinio filmo apdovanojimui nominuoti „Vaikystės dienoraštis" (rež. Antanas Skučas), „Giesmė" (rež. Algirdas ir Aurika Seleniai) bei „Prezidentas" (rež. Nijolė Valadkevičiūtė).

Geriausio režisieriaus apdovanojimui nominuoti Giedrė Beinoriūtė („Balkonas"), Donatas Ulvydas, Linas Augutis, Marekas Skrobeckis ir Rasa Miškinytė („Vabzdžių dresuotojas") ir Romas Lileikis („Dangaus šešėlis").

Geriausiu aktoriumi gali tapti Giedrius Kiela („Duburys"), Gediminas Girdvainis („Vabzdžių dresuotojas") ir Dainius Gavenonis („Perpetuum Mobile", „Artimos šviesos"), aktore - Oksana Borbat („Duburys"), Gabija Ryškuvienė („Neskubėk gyventi") ir Julija Goyd („Perpetuum Mobile").

Geriausio antraplanio aktoriaus apdovanojimui yra nominuoti Rolandas Kazlas („Balkonas"), Vladimiras Jefremovas („Duburys"), Vladas Bagdonas („Gėlės"), antraplanės aktorės - Jūratė Onaitytė („Duburys"), Elvyra Žebertavičiūtė („Gėlė"), Jevgenija Verenica („Duburys").

Geriausio scenarijaus apdovanojimui yra pristatyti Linas Augutis, Donatas Ulvydas ir Jonas Banys („Vabzdžių dresuotojas"), Giedrė Beinoriūtė („Balkonas") ir Gytis Lukšas („Duburys").

Geriausiu operatoriumi gali tapti Viktoras Radzevičius („Duburys", „Dangaus šešėlis"), Rolandas Leonavičius („Artimos šviesos") ir Vladas Naudžius („Perpetuum Mobile", „Vilkas").

Geriausio kompozitoriaus darbo apdovanojimui nominuoti Linas Rimša („Vabzdžių dresuotojas"), Titas Petrikis („Hot dog") ir Giedrius Puskunigis („Gėlė").

Taip pat sukurtos dvi naujos nominacijos geriausiam studento darbui ir geriausiam profesinės meistrystės darbui. Pirmajam apdovanojimui yra pristatyti „Savižudis" (rež. Mindaugas Sruogius), „Bjaurus sapnas" (rež. Dovilė Šarutytė) ir „Alkis" (rež. Julija Zubavičienė)

Geriausiam profesinės meistrystės darbo apdovanojimui yra nominuoti Rasa Miškinytė kaip geriausia prodiuserė („Vabzdžių dresuotojas"), Artūras Pugačiauskas už geriausią metų garsą („Vabzdžių dresuotojas", „Gėlės") ir Jurgita Gedvilaitė kaip geriausia metų dailininkė („Vabzdžių dresuotojas").

Iš viso komisijai buvo pateikti 5 pilnametražiai, 6 trumpametražiai, 9 dokumentiniai, 9 animaciniai, 7 televizijos filmai ir 4 studentų darbai.

Praėjusiais metais pirmą kartą vykusiuose apdovanojimuose dėl keturiolikos statulėlių varžėsi 42 kino ir televizijos kūrėjai. Geriausiu vaidybiniu filmu buvo pripažintas Kristinos Buožytės filmas „Kolekcionierė".


Šiame straipsnyje: Sidabrinė gervė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pagerbti geriausi šalies bibliotekininkai
  Pagerbti geriausi šalies bibliotekininkai

  Jau devynioliktą kartą Lietuvoje rengiama Nacionalinė bibliotekų savaitė šiandien prasidėjo geriausių 2018 metų bibliotekininkų apdovanojimu. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje padėkas ir premijas laureatams įteikė kultūr...

 • Kaunas tradiciškai pradeda džiazuoti
  Kaunas tradiciškai pradeda džiazuoti

  Į saulės spinduliuose skendintį antrąjį pagal dydį Lietuvos miestą atkeliauja 29-asis „Kaunas Jazz“ festivalis, balandžio 23-28 dienomis kviesiantis muzikos gerbėjus į daugelį renginių, vyksiančių koncertų salėse bei netradicinėse ...

 • Tūkstančiai žydų maldininkų susirinko prie Raudų sienos
  Tūkstančiai žydų maldininkų susirinko prie Raudų sienos

  Izraelyje tūkstančiai žydų maldininkų ketvirtadienį susirinko prie Vakarų (Raudų) sienos Jeruzalėje vadinamojo Šventikų palaiminimo, kuris yra vienas iš savaitę trunkančio žydų Pesacho (Perėjimo šventės arba Paschos) ritual...

  4
 • Rumšiškėse – margos Velykų linksmybės
  Rumšiškėse – margos Velykų linksmybės

  Lietuvių liaudies ir buities muziejus, pirmadienį pakvietęs į pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventę, visus pažadus išpildė su kaupu. Nuostabus oras, gamtos apsuptis jau savaime garantavo geros nuotaikos dozę, o surengtų išrad...

  1
 • Ką pasakoja margučių raštai?
  Ką pasakoja margučių raštai?

  Ar žinote, kokia spalva buvo dažomi margučiai XX a. pradžioje? Nustebsite! Dauguma jų buvo juodi – tokių pavyzdžių saugoma M.K.Čiurlionio dailės muziejuje. Kodėl juoda? Juk tai žemės spalva. O kodėl skutinėjo ir margino svastikomis, spiral...

  4
 • Aukso amžiaus literatų eilės – kvapų dėžutėse
  Aukso amžiaus literatų eilės – kvapų dėžutėse

  Parodoje, pasakojančioje apie Kauno aukso amžių – pieno baltumo Ievos Simonaitytės rankinė, Bernardo Brazdžionio akiniai, ir literatūros klasikų eilėraščiai, paslėpti kvapų dėžutėse. ...

  1
 • Apie milijono vertės kultūrą
  Apie milijono vertės kultūrą

  Minėdami Pasaulio kultūros dieną, balandžio 15-ąją, Kauno menininkų namai (KMN) paskelbė apie akciją #kurkultura, pristatančią kultūros gausą, vertę ir potencialą Kaune ir miesto rajone. Pirmą kartą surengta tokio turinio akcija gali tapti sva...

  1
 • Kur veda skulptoriaus B. Pundziaus pėdsakai?
  Kur veda skulptoriaus B. Pundziaus pėdsakai?

  Prieš 60 metų, 1959-ųjų balandžio 11 d., mirė vienas iškiliausių Lietuvos skulptorių Bronius Pundzius. ...

  3
 • Gloria muzikos patriarchui J. Naujaliui
  Gloria muzikos patriarchui J. Naujaliui

  Juozo Naujalio 150-osios gimimo metinės skambiu akordu prabilo Raudondvaryje, tą pačią balandžio 9-ąją, kai ir gimė Lietuvos šviesuolis. ...

  2
 • Nacionalinio pašto ženklo šimtmetis: Berlyno laidos
  Nacionalinio pašto ženklo šimtmetis: Berlyno laidos

  Paroda "Nepriklausomos Lietuvos pašto ženklui – 100. Berlyno laidos" yra jau trečia paroda, skirta visuomenei supažindinti su pirmaisiais nepriklausomos Lietuvos pašto ženklais ir žmonėmis, stovėjusiais prie nepriklausomos ...

  1
Daugiau straipsnių