Pamirškite viešbučius – keiskitės namais!

Sunkmečio sąlygomis visai nebūtina atsisakyti kelionių ir per atostogas sėdėti tarp keturių sienų. Pailsėti užsienyje galima apsistojus kieno nors namuose, už tai užleidus savaitei kitai savo būstą. Apsikeiskite automobiliais, ir sutaupysite dar kelis šimtus už transporto nuomą, pataria žurnalas „Time“.

Pasirinkimas – itin platus

Keitimasis namais – jokia naujovė. Tinklalapis Intervac.com nuo 1953 m. tarpininkauja tokiems sandoriams. Tačiau per sunkmetį interesantų skaičius muša rekordus. Šiemet jis padidėjo 30 proc. Vien tinklalapyje HomeExchange.com užsiregistravo 28 tūkst. žmonių, norinčių per atostogas apsikeisti būstais.

Už metinį mokestį, kuris dažniausiai neviršija 100 JAV dolerių (240 litų), tokių tinklalapių lankytojai gauna priėjimą prie duomenų bazės ir gali rinktis iš gausybės butų, kotedžų, vilų, priemiesčio namelių ir fermų visame pasaulyje. Su patikusio būsto savininku galima susisiekti elektroniniu paštu.

Apsikeisti namais yra sunkiau, nei tiesiog sumokėti agentūrai už suplanuotą kelionę. Kartais tenka pasiderėti su dešimčia žmonių, kol pavyksta rasti tinkamą pasiūlymą.

Už mažą butą – prašmatnus namas

Daugeliui žmonių svarbiausias prioritetas yra vieta. Amerikietė pensininkė Kathleen Dwyer keičiasi namais su kitais atostogautojais jau šešerius metus. Iš pradžių, kai moteris siūlydavo kitiems žmonėms pagyventi jos bute Manhatane, norinčiųjų buvo labai daug. Dabar ji leidžia apsistoti savo vasarnamyje, esančiame žvejų kaimelyje Naujojoje Škotijoje, bet šis pasiūlymas beveik nieko nevilioja.

K.Dwyer keitėsi namais su Havajų ir Naujosios Zelandijos gyventojais. Kartą ji pakeitė savo vieną kambario butą Niujorke į prašmatnų namą Kalifornijoje, prie pat vandenyno.
„Plyšau iš juoko, negalėjau tuo patikėti, – prisiminė moteris. – Jie gavo šitą mažą „dėžutę“, o aš – milijono vertą namą. Bet jie buvo laimingi, nes gavo galimybę aplankyti savo dukrą, gyvenančią Manhatane.“

Vagystės atvejų nepasitaiko

Kai kam idėja užleisti savo būtą nepažįstamiems žmonėms gali pasirodyti keista ir rizikinga. O kas, jeigu svečiai ką nors pavogs ar sugadins? Tačiau šios srities žinovai ramina, kad bijoti neverta.

„Niekas neskris per vandenyną ir nevažiuos kelių tūkstančių kilometrų tam, kad pavogtų jūsų televizorių, – tikino tinklalapio 1stHomeExchange.com savininkas Tony DiCaprio. – Be to, kai svetimi žmonės atvažiuoja pas jus, jie palieka jums savo namus.“

Tinklalapio HomeExchange.com vadovas Edas Kushinsas teigia, kad per 17 metų praktiką jis nebuvo susidūręs su vagystės arba tyčinio turto niokojimo atvejais. Dėl vyno dėmių ir kitokių nemalonių smulkmenų atostogautojai dažniausiai susitaria geruoju. Tiesa, E.Kushinsui vieną kartą teko tarpininkauti sprendžiant konfliktą dėl įbrėžto automobilio.

Skirtingi švaros standartai

Tarpininkų tinklalapiai rekomenduoja iš anksto aptarti galimus nesklandumus. Taip pat rekomenduojama išvykstant palikti pinigus ir brangakmenius seife arba rakinamame stalčiuje.

Į pensiją išėjęs amerikietis finansininkas Randle Griggsas, kuris jau 20 kartų keitėsi namais, svečių visuomet prašo raštiškai prisiimti atsakomybę dėl galimų problemų.
„Nežinau, ar galėčiau tokį dokumentą nešti į teismą, bet vis tiek jaučiuosi ramesnis“, – sakė vyras.

Praktika rodo, kad dažniausiai problemos kyla dėl skirtingo žmonių požiūrio į švarą. Šeimininkai svečiams turėtų palikti švarius namus, o pastariesiems išvykstant irgi derėtų viską sutvarkyti.

Šiose vietose galima apsistoti nemokamai:

Namas Monrealyje (Kanada): mūrinis namas prabangiame rajone Plateau Mont-Royal.
Keičiamas į trijų savaičių atostogas Argentinoje. Pasiūlymą galima rasti tinklalapyje 1stHomeExchange.com. Registracija kainuoja 75 JAV dolerius (180 litų) per metus.

Pajūrio namas Brazilijoje: kelių kambarių name, esančiame netoli San Paulo, taip pat yra didelis baseinas ir sauna. Keičiamas į namą Džekson Houlo slėnyje JAV Vajomingo valstijoje arba Havajuose. Pasiūlymą galima rasti tinklalapyje HomeExchange.com. Registracija kainuoja 100 JAV dolerių (240 litų) per metus.

Namas Didžiosios Britanijos kaime: svečiai galės ne tik apsistoti name su penkiais miegamaisiais Derbišyro grafystėje, bet ir naudotis automobiliu. Keičiamas į namą Europoje, JAV arba Karibų jūros regione. Pasiūlymą galima rasti tinklalapyje HomeForExchange.com. Registracija dviem metams kainuoja 88 JAV dolerius (215 litų).

Kai kurie lietuviai taip pat siūlo būstų mainus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių