Palanga Birutės parko dieną pakvies į literatūrinius susitikimus

 • Teksto dydis:

Pirmąjį rudens šeštadienį Palangos Birutės parkas pražys nekasdienėmis spalvomis – rugsėjo 7 d. bus minima tradicinė, jau aštuntoji Birutės parko diena. Šįkart šventė bus skirta literatams, kuriuos kurti įkvėpė Palanga.

Birutės parko diena – tradicinis renginys, kviečiantis į ramius pasivaikščiojimus po šventiškai padabintą parką, susitikimus su įdomiomis asmenybėmis, netriukšmingus šventinius meno kolektyvų pasirodymus. Kaskart rudens pradžioje vykstanti šventė į Birutės parką privilioja nemažą būrį svečių – tiek palangiškių, tiek atvykusių iš kitų miestų. Mėgaujasi jie ne tik kultūrine programa, bet ir puikia aplinka – parko žaluma bei ramybe.

Kad Birutės parko dienos būtų kuo įspūdingesnės, renginio organizatoriai kasmet pasirenka vis kitą šventės temą. Pasak šio renginio sumanytojos ir organizatorės, Palangos kultūros centro renginių režisierės Aušros Latonienės, šiais Palangai ypatingais Lietuvos kultūros sostinės metais dėmesys didžiausias kryps į literatus. „Renginį pavadinome „Literatūriniai susitikimai Birutės parke“, – sakė A. Latonienė.

Birutės parko dieną pagarba bus parodyta etnografui ir literatūros istorikui L. A. Jucevičiui, kompozitoriui M. K. Čiurlioniui ir S. Kymantaitei-Čiurlionienei, literatams Maironiui, A. Mickevičiui, V. Mykolaičiui-Putinui, G. Petkevičaitei-Bitei, S. Nėriai, M. Valančiui, M. Vaitkui, S. Valiūnui – garsiosios dainos „Birutė“ autoriui.

„Pasirinkome tokias asmenybes, kurias kurti įkvėpė Palanga. Pavyzdžiui, Čiurlioniai čia vasarodavo prieš vestuves, iš Palangos rašė laiškus. Susitikimą su Maironiu nusprendėme surengti todėl, kad norime atskleisti tai, kas apie šį poetą dar liko nepasakyta per praėjusiais metais vykusią Birutės parko dieną, kuri visa buvo skirta Maironiui. Tarp kitų, vienas susitikimas bus skirtas ir poetui, literatūros klasikui A. Mickevičiui, kuris taip pat yra lankęsis Palangoje, nors jo kūryboje tai neatsispindi“, – kalbėjo A. Latonienė.

Birutės parko dieną ši ramybės oaze vadinama miesto erdvė pasidabins unikaliomis floristinėmis kompozicijomis, kurias sukurs Lietuvos bei Latvijos dailininkai.

Renginį praturtins ir kiekvienai iš minėtų su Palanga susijusių asmenybių skirti renginiai – įvairiose parko erdvėse šią dieną vyks viktorinos, skaitymai, folkloro kolektyvų pasirodymai. Gintaro muziejuje žiūrovų dėmesio lauks S. Nėries dienoraščių ir poezijos motyvais pastatytas monospektaklis „Poetė“ (scenarijaus autorė ir atlikėja – Birutė Mar).
Birutės parko dieną organizuoja Palangos kultūros centras.

Literatūriniai susitikimai Birutės parke (rugsėjo 7 d.). Programa.

12 val. – atidarymo ceremonija. Prie paminklo E. E. Andre.
12.30 val. – viktorina „Su Liudviku iš Pakėvio“. Vedėja – etnologė Gražina Kadžytė. Prie didžiosios liepos.
13.30 val. – „Kas nepasakyta apie Maironį“. Dalyvauja Maironio muziejaus direktorė A. Ruseckaitė. Gintaro muziejaus terasa.
14.30 val. – „Sugrįžęs „Palangos Juzė“. Prie didžiojo tvenkinio.
15 val. – skaitymai-viktorina „M. Vaitkaus vasaros“. Dalyvauja Senosios gimnazijos mokytojai, etnologė G. Kadžytė. Prie didžiojo tvenkinio.
16 val. – „Ant krašto marės, Palangos miestelėj". Dalyvauja Loreta Sungailienė, „Mėguva“, „Rėmole“, „Alksna“, „Žemčiūga“, „Žiogupis“. Žemaičių kalnelis.
17 val. – „Adomo dukterų“ – Gražinų susiėjimas. Ant Birutės kalno.
17.30 val. – monospektaklis „Poetė“ (S. Nėries dienoraščių ir poezijos motyvais). Scenarijaus autorė ir atlikėja – Birutė Mar. Gintaro muziejus.
Birutės parką papuoš dizaino studija „Liepzars“( Latvija ), ailininkai Edita ir Gintautas Ačai ( Lietuva).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių