LNK Gerumo dieną surinkti 3 mln. kovai su vėžiu

3 012 076 litų - tokią rekordinę sumą Lietuvos žmonės paaukojo per tradicinę LNK „Gerumo dieną“. Tai -didžiausia aukų suma per visas „Gerumo dienas“. Tai – pusantro milijono daugiau nei pernai. Tai – gerumo triumfas visoje Lietuvoje.

„To dar nebuvo „Gerumo dienos studijoje. To dar nebuvo Lietuvoje. Ačiū Jums, mielieji, kad jūsų gerumas buvo beribis. Mūsų trys milijonai. Mūsų auka – trys milijonai“, - labdaros telemaratono „Gerumo diena“ kulminacijoje sakė Rūta Mikelkevičiūtė.

„Dabar mums širdyje šviesu. „Gerumo dieną“ jūs padarėte stebuklus. Tai – stebuklas, kokį tik galima įsivaizduoti Lietuvoje. 2009 -ieji metai Lietuvoje gali būti vadinami Gerumo metai.  Ši suma dar kartą įrodo, kokia mūsų tauta yra vieninga ir stipri. Lemiamais momentais, net sunkmečiu, esame kartu ir pasiryžę padėti vienas kitam“, - sako „Gerumo dienos“ vedėjas Rolandas Vilkončius.
 
Suaukoti trys milijonai studijoje buvo pasitikti ovacijomis, plojimais ir konfeti lietumi.

Šie pinigai bus skiriami kovai su vėžiu. Galutinė suma paaiškės po kelių mėnesių, kai bus apmokėtos telekomunikacijos bendrovių sąskaitos.

Šiemet suaukotos lėšos bus skirtos net keturioms onkologines ligas gydančioms ligoninėms - Vilniaus universiteto onkologijos institutui, Vilniaus universiteto vaikų ligoninei, Kauno medicinos universiteto klinikai ir Klaipėdos universitetinei ligoninei.

Vilniaus universiteto onkologijos institutui šiuo metu reikalingiausias naujas ultragarso tyrimų aparatas, Vilniaus universiteto vaikų ligoninei reikėtų dirbtinio ventiliavimo aparato, palaikančio svarbiausias gyvybines funkcijas, Kauno klinikoms labiausiai trūksta naujoviško ir modernaus spindulinės terapijos aparatas, Klaipėdos medikai už suaukotas lėšas planuoja įsigyti loporoskopą, skirtą moterų onkologiniams susirgimams gydyti.
 
Kadangi lėšų surinkta daugiau nei planuota, ligoninių vadovai dar sykį perstvarstys savo įsigijimų planus.

Panašu, kad žmonių gerumas jiems leis įsigyti ir kitos reikiamos medicinės aparatūros. Diagnostikos aparatūra yra labai brangi, vien ultragrso aparatas kainuoja apie 800 tūkstančių litų.

Iš viso per septynias „Gerumo dienas“ suaukota 9.5 milijono litų.

„Gerumo sparnų“ nominacijos

Per Gerumo dieną bus įteikti devyni „Gerumo sparnai“. Tradiciškai jie teikiami žmonėms, kurie stengiasi, kad pasaulis būtų šviesesnis. Šiemet „Gerumo sparnai“ skirti tiems, kurie kovoja su vėžiu, padeda žmonėms, sergantiems šia pikta liga.

Laida „Gyvenimas pagal moteris” sparną „Už stiprybę ir viltį“ skyrė verslininkei Nijolei Veličkienei, kuri savo pavyzdžiu įkvepia viltį žmonėms ir skatina moteris rūpintis savo sveikata. Nijolė Veličkienė, pati susirgusi vėžiu, neužsidarė savyje, kalbėjo apie savo ligą ir savo įmonės darbuotojus ir jų šeimos narius patikrino dėl vėžio. Rado vieną onkologinę ligą darbuotojo žmonai. Laidos kūrybinė grupė dėkojo Nijolei už tai, kad pati būdama sunkioje bėdoje nepamiršo kitų. Deja, dėl pablogėjusios sveikatos Nijolė negalėjo atvykti pasiimti Gerumo sparno, jis perduotas verslininkės sūnui Povilui.

Kita laida – „Gyvenimas kaip kinas“ – „Gerumo sparną“ už dosnią širdį įteikė finansų analitikui, olandų milijonieriui Jupi Van Roy. Mylima olando žmona lietuvė mirė nuo vėžio. Nuo to laiko vyras visus savo pinigus skiria labdarai, važinėdamas po pasaulį rūpinasi vargo prispaustais našlaičiais, seneliais, daugiavaikėmis šeimoms.  Padėjusi labdarą dalinti lietuvė Dalia tapo antrąja Jupi puse ir ši nuostabi pora po pasaulį gėrį skleidžia kartu.

 „Abipus sienos“ sparną įteikė žurnalistui Viliui Kavaliauskui, kad jis, rašydamas knygų ciklą apie Vyties Kryžiaus kavalierius, aplankė šimtus jų šeimų, rūpinosi sunkiai sergančiais jų artimaisiais. Atsiėmęs apdovanojimą, Vilius savo Gerumo sparną įteikė Lietuvos onkologams. Sparnas perduotas Vilniaus universiteto Onkologijos instituto vadovui K.P. Valuckui.

Egidijus Knispelis savo laidos  „Kaip gyveni“  Gerumo sparną  „Už jautrumą“ įteikė gydytojai Kristinai Aleksejienei, kuri įkūrė itin retomis onkologinėmis ligomis sergančių žmonių draugiją.  Jos dėka tie žmonės nesijaučia nereikalingi ir turi kur kreiptis.

„Už neabejingumą svetimam skausmui“ – tokius žodžius ištarė Audrė Kudabienė, „Srovės“  sparną teikdama Vidai Špokauskienei, vieno šalies kaimo bendruomenės pirmininkei. Tai – pavyzdys, kaip kaimo žmonės nepalieka vienų bėdoje savo bendruomenės šeimos.  Berniukas rado savo pasikorusį tėvą ir po kelių mėnesių susirgo onkologine liga. Visas kaimas rūpinasi, kad mažajam ligoniukui nieko netrūktų ir jis pasveiktų.

„Nuo..iki...“ „Už šviesią iniciatyvą“ apdovanojo Kretingos pranciškonų vienuolius, kurie pradės statyti centrą vėžiu sergantiems  žmonėms.

LNK žinių tarnyba šiemet įteikė tris Gerumo sparnus.

„Už namus, atvertus gerumui“  „Gerumo sparnas“ įteiktas Žemaičių Naumiestyje gyvenančiai Ramutei   Šveikauskienei, kuri kartu su bendraminčiais kūrė Gerumo namus –   labdaros centrą. Jis ieško paramos Vokietijoje, vietos   bendruomenėje, remia bėdos prispaustus žmones.

„Gerumo sparnu“  pagerbtas „Rokiškio sūrio" vadovas Dalius Trumpa – „Už tylią labdarą“. Verslininkas nesiafišuodamas 15 metų remia neįgalių vaikų darželį, parama skaičiuojama šimtais tūkstančių.

„Už ratuotas vaikystės svajones“ „Gerumo sparnas“ skirtas Kėdainių verslininkui Ruslanui  Linevui, kuris dovanoja dviračius vaikams iš  vargšų šeimų.


Šiame straipsnyje: Gerumo dienaLNK

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kauniečius moksleivius kviečia į interaktyvią pamoką teatre
  Kauniečius moksleivius kviečia į interaktyvią pamoką teatre

  Analizuoti ir interpretuoti literatūrą bei stebėti, kaip ji virsta scenos menu, paauglius kviečia Kauno Kamerinis teatras. Netradicinėje pamokoje moksleiviai ne tik aiškinasi pagrindinių dramaturgijos žanrų skirtumus, bet ir pažįsta save. ...

 • L. Mažylis atskleidė, į kurią dieną prieš 100 metų norėtų nusikelti
  L. Mažylis atskleidė, į kurią dieną prieš 100 metų norėtų nusikelti

  „Norėtųsi sustabdyti tą akimirką, kuri labiausiai paslaptinga, apie kurią dar nėra nuodugnių atsakymų. Žinote, atsakymų nėra ir istorijos miglose slypi daug kas. Kad ir ta pati Vasario 16-oji yra tam tikra paslaptis“, – sako naujos...

 • Klaipėdos savivaldybei – apdovanojimas už kultūros puoselėjimą
  Klaipėdos savivaldybei – apdovanojimas už kultūros puoselėjimą

  Šiemetiniai "Auksinės krivūlės" apdovanojimai klaipėdiečiams buvo ypač sėkmingi. Miesto tarybos nariui Vytautui Čepui už ypatingus nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui įteiktas "Auksinės krivūlės riterio...

  2
 • Muzikiniame teatre – reveransas lietuviškam baletui
  Muzikiniame teatre – reveransas lietuviškam baletui

  Belaukiant Lietuvos baleto šimtmečio Kauno valstybinis muzikinis teatras kauniečius kviečia į pasimatymą su Lietuvos baleto kūrėjais. Išskirtiniame koncerte bus pristatyta Lietuvos choreografų kūrinių retrospektyva. ...

  1
 • Dovana meno gurmanams – S. Bako muziejus
  Dovana meno gurmanams – S. Bako muziejus

  Lygiai už mėnesio, lapkričio viduryje, sostinėje duris atvers garsaus litvakų tapytojo Samuelio Bako muziejus. ...

 • Kaip XIX a. atrodė bajoriškų puotų stalas Lietuvos dvaruose?
  Kaip XIX a. atrodė bajoriškų puotų stalas Lietuvos dvaruose?

  Dvarų kultūros tyrinėtojai teigia, kad to meto stalas smarkiai neatsiliko nuo šių dienų puotų, o kai kurie bajorai išsiskirdavo ypatingai prabangia stalo puošyba, tuo, kad būdavo valgomi 5–6 ar netgi daugiau patiekalų, o per ...

 • Kviečia pasimatyti su D. Kazragyte
  Kviečia pasimatyti su D. Kazragyte

  Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia kauniečius į susitikimą su aktore, rašytoja Doloresa Kazragyte. ...

 • D. Puišys: J. Naujalio konkursas – it prinokęs ir sultingas obuolys
  D. Puišys: J. Naujalio konkursas – it prinokęs ir sultingas obuolys

  Chorai visuomet buvo aktyvūs ne tik muzikinio, bet ir visuomeninio Lietuvos gyvenimo dalyviai. Chorų atliekama muzika skambėjo ir tebeskamba koncertų salėse, dainų šventėse, bažnyčiose, o ir televizijoje, radijuje. ...

 • Ką žiūrėti „Nepatogiame kine“?
  Ką žiūrėti „Nepatogiame kine“?

  Spalio 12–lapkričio 5 d. Vilniuje ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose festivalis „Nepatogus kinas“ jau vienuoliktą kartą pakvies į kino sales, kurios, kaip rodo mūsų patirtis, dažniausiai būna pilnutėlės. Nenuostabu, festiv...

 • Paskelbti geriausi Lietuvos chorai
  Paskelbti geriausi Lietuvos chorai

  Vėlų sekmadienio vakarą Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje baigėsi vieno didžiausių chorinio žanro renginių – Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso – finalinis turas. Net dvi dienas dėl pagrindinių konkurso prizų varžėsi 38 ger...

Daugiau straipsnių