Per LNK - garsusis Rusijos serialas „Likvidacija“

Įspūdingą, prabangų Rusijos televizijos projektą, daugiaserijinį filmą „Likvidacija“ netrukus išvys ir Lietuvos žiūrovai.

Trečiadieniais nuo rugpjūčio 5-ąją LNK pradeda rodyti 14 dalių Rusijos serialą, kuris 2007 metais buvo pagerbtas prestižiniu „Nikės“ apdovanojimu už pasiekimus televizijos kinematografijoje. „Likvidacija“ susilaukė visų galimų ovacijų: ir tarp TV mėgėjų, ir tarp profesionalų. Jis pripažintas geriausiu metų TV serialu - įdomiu, kupinu įvykių, istoriniu, su sodria kalba ir nuostabių aktorių plejada.

„Likvidacija“ - tai istorija, nukelianti į pokarinę Odesą. Joje tampa neįmanoma gyventi, miestą užtvindė nusikaltimo banga. Čia siaučia vagys, prievartautojai ir žudikai. Žiauri banditų grupuotė „Stepių vilkai“ plėšia karininius sandėlius, jiems vadovauja vokiečių šnipas Akademikas, paslaptinga asmenybė, kurios niekas nėra matęs. Tik maršalas Žukovas gali išgelbėti miestą: jis sumąnė sudėtingą ir pavojingą operaciją.

Filmas sukurtas pagal realius įvykius. 1946 metų vasarą Stalino įsakymu maršalas Žukovas buvo atleistas iš sausumos kariuomenės vyriausiojo vado pareigų ir ištremtas į Ukrainą vadovauti Odesos karinei apskričiai. Kad sunaikintų banditų grupuotes, kriminalistai surengė operaciją, pavadintą „Maskaradas“. Šie įvykiai ir paskatino sukurti TV serialo „Likvidacija“ scenarijų.

Pagrindinis filmo veikėjas - Davidas Gocmanas turi realų prototipą - Davidą Markovičių Kurliand. Po tarnybos armijoje jis atėjo dirbti į Odesos kriminalinį skyrių. Laikui bėgant išsitarnavo iki miesto kriminalinio skyriaus viršininko pavaduotojo pareigų. Bet kėdėj sėdėti jis nebuvo pratęs. Pats planuodavo įvairias operacijas prieš banditus ir pats jose dalyvaudavo. Kolektyvas jį vadino profesorium kovoje su banditizmu, sukčiavimu ir dokumentų bei pinigų padirbinėjimu.

Nuostabi „Likvidacijos“ juosta nufilmuota Odesoje, dešimtmečiais neremontuotuose butuose ir laiptinėse. Kinematografams tai - neįkainojamas lobis. Kadangi beveik visų pirmų aukštų langai grotuoti, stengdamiesi paslėpti šiuolaikiškumą, į filmavimus grupė visada veždavosi langines, o namo išorėje esančius dujų vamzdžius maskuodavo laukinėmis vynuogėmis.

Rusijos aktoriai, filmavęsi šioje kino juostoje, mokėsi pas vietinį lingvistą Odesos akcento. Scenaristas, siekdamas įsigilinti į Odesos tarmę, kelis mėnesius praleido mieste. Jis važinėjo viešu transportu, lankėsi kriminalistikos muziejuje ir bendravo su kalbos kolekcionieriais. Jau po mėnesio visa filmavimo grupė kalbėjo su šiuo akcentu.

Siekdamas, kad jo vaidyba būtų dar įtikinamesnė, pagrindinis aktorius Vladimiras Maškovas bendravo su tikrais Odesos „autoritetais“ pensijoje ir mokėsi iš jų specialaus žargono. Vienas jų, kadaise vertęsis lošimų landynėse, mokė aktorių lošti kortomis.

Filmavimo procese dalyvavo beveik visas miestas. Naktimis prožektorių šviesa spigindavo į gyventojų langus, tačiau odisiečiai į filmavimo darbus reagavo labai jausmingai ir jaudinančiai šiltai. Jie vaišino filmavimo grupę skaniausiais ukrainietiškais patiekalais ir spartietiškai kentė visus nepatogumus.

Nors „Likvidacijos“ tema labai rimta, kino juostoje apstu humoro. Juk veiksmas vyksta Odesoje. Kaip tik šiame mieste bet kokia istorija vienu metu gali būti ir detektyvas, ir anekdotas.

Kriminalinis serialas „Likvidacija“ - trečiadieniais, 22.30 val. per LNK.


Šiame straipsnyje: "Likvidacija"

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių