Lietuvės ir šveicarų milijonieriaus C.Campana krizė

Dideli pasikeitimai. Įtampa. Taip neslėpdama savo santykius šeimoje su žinomos šveicarų laikrodžių dizaino gamybos įmonės "Trecor" savininku milijonieriumi Claudio Campana apibūdina jo žmona Violeta.

Didžiausios dovanos nesulaukė

"Ne, dokumentų skyryboms nepadavėme. Bet aš negaliu ir nenoriu būti namų šeimininkė, - atvirai kalba veikli ir ugninga lietuvė. Ir po akimirksnio nušvinta: - O štai mano dukra pasirašė kontraktą su "Warner Brothers Records" kompanija ir balandį ketina išleisti savo muzikinį albumą."

"Esu labai laiminga! Noriu laime dalytis. Ne, ne dalytis, bet ją dauginti, kad užtektų visiems. Stengiuosi tuo mėgautis ir imti viską pilnomis saujomis. Jei laimė baigsis, vadinasi, taip ir buvo lemta", - taip prieš kelerius metus vieną vasaros dieną Kaune švytėdama kalbėjo buvusi šiaulietė, beveik dešimt metų Šveicarijos Lugano mieste gyvenanti 44 metų Violeta Campana.

"Aš nežinojau, kad jis turtingas. Bet aš nebūsiu namų šeimininkė. Noriu veiklos ir vaikų, - tada kalbėjo Violeta. - Jis dar nepadovanojo man didžiausios dovanos - sūnaus."
Ne, dabar ji nedejuoja, nors kalbant apie tarpusavio santykius su Claudio moters balsas nespinduliuoja džiaugsmu.

Violeta atvira: "Jis nori, kad sėdėčiau namie. O aš noriu, kad vyras būtų lygiavertis partneris. Noriu veikti, dirbti."

Ketina šturmuoti Rytus

"Trecor" - žinoma kompanija, kurianti dizainą, apyrankes, korpusus prestižiniams nuo keliolikos tūkstančių iki kelių milijonų dolerių vertės kainuojantiems laikrodžiams: "Patek Philippe", "Cartier", "Wacheron Constantin", "Chopard" ir kitiems.

Keliems "Longine", "Tissot" laikrodžiams dizainą pasiūlė subtilų skonį turinti Violeta. Ji nenustygsta, negali tinginiauti pačios kurto interjero name Lugane ir tik naudotis prabanga: naujausiais "Porsche", "Mercedes" ir kitais automobiliais, prestižinių firmų drabužiais ir batais, juvelyriniais dirbiniais,  grožio salonais.

Violeta kuria ne tik laikrodžių dizainą, bet ir būsto interjerą. Prieš porą metų lietuvė savo interjero sumanymus įgyvendino Kataro ir Jungtinių Arabų Emyratų verslininkų namuose. Ji nemato tragedijos, kad dėl lietuvių kaltės šįmet nepasisekė vienas su laikrodžiais susijęs projektas gimtojoje šalyje.

Dabar moteris ketina imtis veiklos Kazachijoje ir Azerbaidžane: "Ten didelės galimybės, daug žemių ir finansinių išteklių."

Violetai keista, kad dabar Claudio pats nori perimti ir kontroliuoti verslo ryšius su Kazachija ir Azerbaidžanu, o jai primygtinai siūlo ilsėtis namie. "Aš nenoriu būti išlaikytinė. Aš noriu užsidirbti pati", - sako V.Campana.

Lemtinga pažintis

Violeta ir kompanijos "Trecor" prezidentas C.Campana susitiko diskotekoje Šveicarijoje, kur šiaulietė nuvyko pasiremdama ramentais. Viena.

Tuomet Violeta buvo it ežero dugne. Po septynerių metų santuokos išsiskyrė su vyru. Maža to, susirgo mama, Violeta neteko darbo draudimo kompanijoje, o norėdama morališkai atsigauti už paskutinius pinigus nusipirko bilietą paslidinėti Šveicarijos kalnuose, tačiau susilaužė koją: "Atviras kaulo lūžis. Plyšo kryžminiai raiščiai, meniskas."

Jai paskyrė ilsėtis reabilitacijos centre netoli Bazelio. Netrukus Violetai pabodo vienatvė ir moteris nuėjo į diskoteką.

"Sėdėjau prie baro, ramentai - po stalu. Braižiau meilės algoritmą, kai į salę įėjo du vyrai ir dvi labai gražios blondinės, - prisiminė pirmąją pažintį su šveicaru Violeta. - "Kur jį mačiau?" - pagalvojau susitikus žvilgsniams. Ir tik vėliau supratau, kad jį sapnavau vilkintį tuo pačiu pilku kostiumu."

Šveicarijos milijonierius Claudio paliko kompaniją ir priėjo prie lietuvės. Užkalbino, stebėjosi meilės algoritmu ir... pakvietė šokti.

"Kai jam parodžiau ramentus, - šypsojosi Violeta, - jis ilgai atsiprašinėjo."
Jau po kelių dienų santūrusis milijonierius inžinerinės ekonomikos vadybos studentei tarė: "Aš sukleręs senis, bet tave myliu."

Tarpusavyje kalbasi

Gal po įspūdingų Violetos ir Claudio vestuvių Žemaitijoje bei daugiau nei dešimties kartu praleistų metų 16 metų už ją vyresnį C.Campaną užvaldė pavydas?

"Ai, visko būna, bet apie tai nenoriu kalbėtis, - atsidūsta moteris. - Aš nemėgstu, kai mane apgaudinėja. Vertinu tiesą. Net ir karčią. Noriu būti lygiavertė partnerė ir darbe, ir namuose. Galiu būti visokia. Bet nesu gležna."

Violeta ir Claudio tarpusavyje kalbasi. Nors savo lovoje, atvirauja moteris, ji dažniausiai miega viena. Namuose turi du ištikimus sargybinius - Maltos terjerus Litą ir Fioko.
Buvo ir ašarų, neslepia Violeta. Tada viskas greičiau praeina: norisi išsikalbėti, išsilieti: "Tačiau aš niekada nepalūžtu. Turiu labai daug įvairių draugų, su kuriais mielai praleidžiu savaitgalį Samanėje."

Samanė - Violetos kurto senovinio lietuviško dizaino trobelė kalnuose, kur kiekvienas svečias pakrikštijamas iš prie durų stovinčio bakelio čiaupu tekančia samane.

Konfliktas su italų muitininkais

V.Campana balse nuoskauda.  Violetos dukra 22-ejų Gintarė dar neturi Šveicarijos pilietybės. Claudio nieko neaiškina, delsia parengti dokumentus. Šveicarijoje savo verslą gali turėti tik Šveicarijos ar Italijos piliečiai.

Violeta tik neseniai gavo šios šalies pilietybę ir supranta, kad jos neturint nelengva gyventi svetimoje šalyje.

2007-ųjų rugsėjį Milano oro uoste tarp italų pareigūnų ir lietuvės kilo incidentas. Jį įsižiebė nesusipratimas dėl V.Campanos šuns Fioko paso.

Moteris oro uoste susiginčijo su muitininku. Įpykęs pareigūnas Violetą išvadino mėšlina užsieniete ir liepė ją sulaikyti. V.Campanai smogė į nugarą, užlaužė ir surakino rankas. Nuo Italijos pareigūnų smūgių Violeta prarado sąmonę.

Po šio incidento moteris iki šiol turi problemų dėl stuburo. Ciuricho medikai lietuvei pranešė, kad smurto padariniai gali būti jaučiami visą likusį gyvenimą. Jai nustatytas stuburo smegenų nervo pažeidimas, dėl kurio ji nuolat jaučia dešiniosios kojos skausmus.

Džiaugiasi dukros pergalėmis

Šveicarijos kantono paauglių grožio konkursą prieš kelerius metus laimėjusios Violetos dukters Gintarės Kubiliūtės garbei buvo pavadinta baldų bei papuošalų linija "Ambra".

Daili fotomodeliu dirbusi šviesiaplaukė mergina gabi muzikai. Prieš porą mėnesių ji pasirašė kontraktą su žinoma muzikos įrašų kompanija "Warner Brothers Records".
Tarp Romos ir Milano gyvenanti mergina intensyviai mokosi muzikos, turi savo poproko stiliaus grupę. Viską jai apmoka įrašų kompanija.

Gintės, taip ją vadina mama, prodiuseris - Italijos muzikos pasaulyje žinomas asmuo. Massimo Zoaro dirbo su Eros Ramazzotti, Zucchero ir kitais italų dainininkais, organizavo a.a. Michaelio Jacksono koncertą šioje šalyje.

Rudenį lietuvė dalyvavo gabių jaunųjų muzikos atlikėjų atrankoje "San Remo Labb" ir iš 700 dalyvių pateko į geriausiųjų trisdešimtuką.

Bet nebūdama Šveicarijos ar Italijos pilietė Gintarė Kubiliūtė negali dalyvauti  prestižiniame dainų festivalyje "San Remo": pernai kelią į šį dainų konkursą jai užkirto tik ši priežastis.

"Nežinau, kaip bus šįmet, bet..." - neslėpė baimės Violeta. Po akimirkos nušvito. Kitų metų balandį "Warner Brothers Records" išleis Gintės muzikinį albumą. Prieš porą dienų ji išskrido į Londoną, o po to vyks į Niujorką.

Mentalitetų skirtumai

Įsimylėjusios moters akys nieko nemato. Jos, juokiasi optimizmo neprarandanti V.Campana, buvo tarsi pridengtos prosciutto kumpio gabalais.

"Brangiausia, ką turiu gyvenime, yra mano vyras ir duktė. Tokio vyro kaip Claudio man galėtų pavydėti kiekviena moteris", - prieš septynerius metus švytėjo Violeta.

Ar šiandien jų santykius aptemdė ir neištikimybė? Violeta purto galvą. Neištikimybė, mano ji, būna skirtinga. Kartais ją gali atleisti, o kartais - ne. Tačiau ji už neištikimybę keršytų - atlygintų tuo pačiu. Dvigubai.

Ar dar yra kelias atgal? Violeta susimąsto. Ji visada gyvenime žvelgia tik į priekį. Su Claudio ji nesiskiria. Tačiau nusileisti ir likti namų šeimininke išdidi po Liūto ženklu gimusi moteris negali.

"Kartais norisi jį nutėkšti į Sibirą, - prunkštelėja Violeta. - Jie nematė karo. Atidarę pilną maisto šaldytuvą vakariečiai vyrai gali pasakyti, kad namuose nieko nėra valgyti, o mes galime sriubos išvirti ir iš kirvio. Savo šaknų niekada neslėpiau. Visada pasiilgstu Lietuvos, draugų, juodos duonos, lašinių, silkės."

Tai - vienas pagrindinių mus ir juos skiriančių mentalitetų skirtumų, pripažįsta V.Campana, kuri Vilniuje, Senamiestyje, turi erdvų butą su vaizdu iš svetainės į Gedimino pilį.

Ne, ji neniekina lietuvių vyrų ir neaukština užsieniečių. Iš jos lūpų net ironiškai  išsprūsta: "Bus akimirka, kai daug lietuvių moterų, keikusių lietuvius vyrus, tyliai grįš į tėvynę."

Nors meilė, mano Violeta, neturi tautybės, vietos, laiko. Antroji obuolio puselė gali būti ir kitame pasaulio krašte.


Šiame straipsnyje: violeta campanacampana

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių