Kristupo vasaros festivalis - keisčiausias Lietuvoje

Kristupo vasaros festivalis – ne tik didžiausias, bet ir keisčiausias Lietuvoje. Tuo įsitikinęs maestro Donatas Katkus kviečia žiūrovus apsilankyti beveik pusėje šimto koncertų.

Principų neišsižada

Festivalio meno vadovas D.Katkus kaip visada šmaikštaudamas pasakoja apie artėjantį jau šešioliktąjį Kristupo vasaros festivalį. "Tai yra tikrai pats keisčiausias festivalis Lietuvoje. Kodėl? Nes padaromas pigiausiai. 48 koncertai bus suorganizuoti už 100 tūkst litų, gautų iš Kultūros ministerijos. Niekaip kitaip nepavadinsi – tikras stebuklas", – liaupsių negailėjo maestro.

Didžiąją dalį festivalio programos sudarys atlikėjai iš Lietuvos. "Dar mes esame labiausiai pristatantis lietuvių atlikėjus festivalis. Dabar vasara, pats turizmo sezono įkarštis, atvažiavę žmonės nori pamatyti, ką mes čia turime, o ne tą patį atlikėją, kurį galbūt jau matė, pavyzdžiui, Berlyne. Apskritai, kad iš užsienio, tai jau geras? Tikrai ne", – kategoriškai nukirto maestro. Svečių iš užsienio festivalyje visgi bus, bet didžiausias prioritetas atiteks saviems.

Kalbėdamas apie festivalio organizatorių principus D.Katkus pabrėžė, kad vienas jų – festivalio prieinamumas klausytojams. Į daugelį festivalio renginių pigiausi bilietai kainuoja po 20 litų, dalis renginių visai nemokami.

"Mūsų festivalis – nekomercinis, darome viską, kad jis žmonėms būtų pasiekiamas. Tokie mūsų principai. Niekas mūsų už juos nevertina, bet principai ir yra ne tam, kad apie juos rėktum, o tam, kad jų laikytis", – kalbėjo festivalio meno vadovas.

D.Katkus apgailestaudamas pasakojo, kad dėl užkulisinių žaidimų Kultūros ministerijoje finansavimas festivaliui buvo sumažintas, o buvo žmonių ir apskritai siūliusių jo neskirti. "Kaltina, kad pas mus daug vadinamo popso. Tegul nueina į vargonų koncertus – kur ten popsas? Be to, vasaros festivalis be įvairiapusiškos programos būtų bevertis – mes tikrai turime ką pasiūlyti", – su kaltinimais nesutiko jis.

Festivalio naujienos

Nors šiemet koncertų skaičius sumažėjo nuo 60 iki 48, nuolatiniai festivalio lankytojai programoje atras ir naujienų. Viena jų, kad šiemet festivalyje bus ne tik muzika, bet ir šokiai. Liepos 24-ą dieną sostinėje ant Baltojo tilto vyks valso vakaras, liepos 30-ąją Vilniaus mokytojų namų kiemelyje – nostalgiškosios Bossa novos vakaras, su soliste Giedre Kilčiauskiene priešakyje.

Taip pat šiais metais festivalyje labai daug džiazo koncertų, kuriuose pasirodys nebūtinai labai garsūs, bet talentingi atlikėjai. "Dažnai žinomas dar nereiškia gabus. Būna tokie, visur lenda, visi juos žino, o niekas klausyti negali", – ironizavo maestro.

Džiazo gurmanams rekomenduojama nepraleisti ketvertuko iš Anglijos "Portico Quartet" pasirodymo Vilniaus mokytojų namų kiemelyje liepos 16-ą dieną. Londone gatvėse meditacinį džiazą groję, hipišką gyvenimo būdą propagavę jaunuoliai dabar susišluoja daugybę prestižinių apdovanojimų.Festivalio programą atidžiai turėtų skaityti sakralinės muzikos gerbėjai. Kasmet sekmadieniais šv.Kazimiero bažnyčioje vykę nemokami koncertai šiemet perkeliami į antradienius, kad būtų patogiai dirbantiems žmonėms.

Iš šių koncertų organizatoriai labiausiai išskiria koncertus liepos 23 dieną, su vokaliniu ansambliu "Paris 6" iš Paryžiaus, kuriam vadovauja lietuvė Asta Timukaitė-Lemiesle bei Tiffino berniukų choro iš Didžiosios Britanijos pasirodymą liepos 30-ąją. 

Žiūrovams pažers staigmenų

Du mėnesius truksiančiame festivalyje organizatoriai žada nenuvilti klausytojų nė viename koncerte. "Tikrai nebus taip, kad vienas koncertas labai geras, o kitas tik šiaip, iš bėdos. Visi mūsų festivalio koncertai labai geri", – tikino maestro D.Katkus.

Vienas iš įspūdingiausiųjų renginių laukia festivalio atidarymo dieną, liepos 1-ąją šv. Kotrynos bažnyčioje. Vilniaus miesto savivaldybės šv.Kristoforo kamerinis orkestras ir Šiaulių valstybinis kamerinis choras "Polifonija" atliks programą "Haiku mirusiųjų sieloms", kurioje susipins Rytų ir Vakarų muzikos tradicijos. Pats D.Katkus dirigento lazdelę šįkart perduos Gediminui Ramanauskui, o koncertą pats stebės kaip žiūrovas.

Festivalio metu žiūrovų laukia serenadų naktis, kamerinės muzikos vakarai, renginiai, skirti Frederiko Šopeno 200-osioms metinėms, ekskursijos kartu su koncertais Šešuolėlių ir Bistrampolio dvaruose ir, žinoma, įvairiausia skirtingų laikotarpių ir stilių muzika.


Šiame straipsnyje: Kristupo vasaros festivalis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Iš muziejų dingsta „bobutės su knygomis“
  Iš muziejų dingsta „bobutės su knygomis“

  Jei muziejai dirbtų ir sekmadieniais, kultūros lokomotyvas būtų greitesnis. Visgi muziejai, esantys mažesniuose miesteliuose, didesnio lankytojų srauto turėtų palaukti kelerius metus, LRT RADIJUI sako menotyrininkas Ernestas Parulskis. ...

 • Pirmą kartą surengtoje naktigonėje – šimtai žmonių
  Pirmą kartą surengtoje naktigonėje – šimtai žmonių

  I forte atgijo sena lietuviška tradicija. Čia pirmą kartą surengta naktigonė. Renginiu siekta kauniečius supažindinti su išnykusia vasaros ir ankstyvų rudens naktų tradicija iki aušros pievose ganyti žirgus ar galvijus. ...

  9
 • Žemaičių vyskupystė švenčia 600 metų jubiliejų
  Žemaičių vyskupystė švenčia 600 metų jubiliejų

  Šį savaitgalį Telšių rajone, Varniuose, vyks Žemaičių vyskupystės įsteigimo 600 metų jubiliejaus renginiai. ...

  4
 • Kiekvienas kūrinys – žvilgsnis į save
  Kiekvienas kūrinys – žvilgsnis į save

  Šįkart pašnekovė – jaunosios kartos atstovė, aktyvi parodų dalyvė tapytoja Gabrielė Šermukšnytė. ...

 • Menininkas, braižantis muzikinius miestų žemėlapius
  Menininkas, braižantis muzikinius miestų žemėlapius

  Allardas van Hoornas – eksperimentuoti nebijantis menininkas iš Nyderlandų, jau beveik dešimtmetį braižantis neįprastus muzikinius miestų žemėlapius. ...

 • Dailininkės darbuose atgimsta biblinės istorijos
  Dailininkės darbuose atgimsta biblinės istorijos

  Minint Reformacijos 500 metų sukaktį, Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje atidaryta grafikės Daivos Antinytės darbų paroda "Pagal Bibliją". Šeštąją personalinę menininkės parodą sudaro keturi piešinių cikla...

  2
 • Duonos, sūrio ir medaus – į Rumšiškes!
  Duonos, sūrio ir medaus – į Rumšiškes!

  Vakar vidudienį Lietuvos liaudies buities muziejaus prieigos pakvipo kvietinės duonos raugu, saldžiu varškės sūriu ir liepų medumi – muziejuje po atviru dangumi pirmą kartą surengta  šventė "Tikro skonio dienos". ...

  4
 • Televizijoje debiutuojantis L. Mažylis: lietuvių sutelktumo ir dabar pakanka
  Televizijoje debiutuojantis L. Mažylis: lietuvių sutelktumo ir dabar pakanka

  Naujojo LRT sezono širdimi taps artėjantis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimas. O kas geriau gali jį pristatyti šiandien, jei ne lietuvių širdis suvirpinęs profesorius Liudas Mažylis, šįmet Vokietijoje a...

 • Klaipėdos dramos teatras pradėjo naują sezoną
  Klaipėdos dramos teatras pradėjo naują sezoną

  Klaipėdos dramos teatras 82-ąjį sezoną šiemet pradėjo anksčiau, kad spektaklius galėtų pamatyti ir atostogaujantys miesto svečiai. Naujajame sezone – penkios premjeros ir vienas atnaujintas spektaklis vaikams. Sezoną vainikuos tarptautin...

  2
 • Šeši įdomūs faktai apie fotografiją
  Šeši įdomūs faktai apie fotografiją

  Rugpjūčio 19-oji – Pasaulinė fotografijos diena. Daugelis pritars, jog šiandien sunku įsivaizduoti gyvenimą be galimybės įamžinti svarbias akimirkas. Fotografija tapo ne tik meno forma, tačiau ir dominuojančiu informacijos perdavimo &sca...

Daugiau straipsnių