Kino recenzija: kraujo spalvos žiedai

Kino salėse intriga – filmas "Violeta ir Deizi". Kodėl intriga? Kad į kino naujienų rikiuotę įsiterptų prieš dvejus metus sukurtas filmas, turi būti išties rimta priežastis.

Velionė "Sopranų" žvaigždė

Jeigu ne visiems netikėta garsaus aktoriaus Jameso Gandolfini mirtis, kriminalinė komedija "Violeta ir Deizi" tikriausiai būtų tapusi namų kino ar televizijų nuosavybe.

Tai liudija ir filmo platintojai, pirmiausia reklamuojantys ne pagrindinių vaidmenų atlikėjas – tikrai efektingai atrodančias jaunas aktores Saoirse Ronan ir Alexis Bledel, o velionę "Sopranų" žvaigždę, šį kartą vadinančią tik antraeilį vaidmenį.

Kietų mergaičių mada

Kad merginos naujuose veiksmo filmuose niekuo nenusileidžia vaikinams, ilgai įrodinėti nereikia. Pakanka tik mesti žvilgsnį į dabar rodomus filmus, kad įsitikintum, jog moteris "silpnąja lytimi" šiandien gali vadinti tik beviltiškai nuo progreso atsilikęs neišmanėlis.

Štai kriminalinėje komedijoje "Vienas šūvis. Dvi kulkos" (rež. Paulas Feigas) dvi pašėlusios pareigūnės (jas vaidina Sandra Bullock ir Melissa McCarthy) su negailestinga narkotikų mafija kaunasi taip narsiai bei išradingai, kad prieš jas nublanksta net kiečiausi policininkai vyrai. Argi kas nors prieštaraus, kad taip neturėtų būti? Juk šiuolaikiniame pasaulyje moterų diskriminacijos negali būti jokioje srityje. Be to, nepamirškime, kad Sara yra pavyzdinga FTB agentė, o Šenon – patyrusi Bostono policininkė. Joms ir pagal pareigas, ir pagal statusą negali būti jokių nuolaidų.

Pranoksta vyrus ir vasaros pradžioje rodytų "Laukinių atostogų" (rež. Harmony Korine'as) herojės – keturios karštos koledžo panelės, per atostogas Floridoje įsivėlusios į baisią kriminalinę aferą. Ją filmo autoriai pateikia kaip ekstravagantišką linksmos beprotybės šėlsmą, pakurstomą trankių rokenrolo ritmų, prietarų nevaržomos erotikos ir lengvabūdiškų žaidimų su ginklais.

Panašiai galima apibūdinti ir filmą "Violeta ir Deizi".

Žudikės mielais veideliais

Gėlių vardais pavadintos merginos Violeta ir Deizi (mūsiškai – Našlaitė ir Saulutė) iš pažiūros yra tikri angelai nekaltais žvilgsniais ir mielais veideliais. Kaip visos paauglės, jos domisi žvaigždžių gyvenimais, skaito madingus žurnalus, net renka pinigus mylimiausios dainininkės koncertui paremti. Tikros gailestingumo seselės, kurioms idealiai tinka vienuolių apdarai.

Būtent taip apsirengusias drauges matome dar prieš didelėmis raidėmis užrašytą filmo pavadinimą. Bet į jį, skambant sentimentaliai dainelei, žiūrime nustėrę nuo ką tik patirto šoko. Pasirodo, šios dvi mielos būtybės yra tikrų tikriausios žudikės.

Įkvėpė "Bulvarinis skaitalas"

Kriminaliniame pasaulyje šios merginos net turi savo asmeninius profesinius numerius. Jos nė sekundei nesusimąstydamos vykdo savo boso įsakymus. O kai pirmąkart suabejoja, gavusios nurodymą nužudyti bosą išdūrusį Maiklą (jį ir vaidina J.Gandolfini), įprastas scenarijus bematant sugriūva.

Net plika akimi matyti, kad didžiausias autorių įkvėpimo šaltinis buvo Quentino Tarantino "Bulvarinis skaitalas". Iš čia į "Violetą ir Deizi" atkeliavo ir siužeto skirstymas į dalis, ir į Johno Travoltos bei Samuelio L.Jacksono žudikų porelę panašus pagrindinių herojų duetas, ir ciniški juokeliai, akimirksniu virstantys šokiruojančia drama.

"Violeta ir Deizi" ("Violet & Daisy") ***

Kriminalinė komedija. JAV, 2011 m. Rež. Geoffrey Fletcheris. Vaidina S.Ronan, A.Bledel, J.Gandolfini, Danny Trejo, Cody Horn.

veiksmas 2

humoras 1

įtampa 3

erotika 1

siaubas 2

Nuo 2013 08 09

Trukmė 88 min.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių