„Kino pavasario“ testas: dažniausiai žiūrovai į filmus eina dėl teisybės

  • Teksto dydis:

Lietuvos kino mėgėjams aktualiausi yra teisingumo tematiką įvairiais aspektais nagrinėjantys filmai. Tokią išvadą galima daryti iš Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Vilniaus tarptautiniam kino festivaliui „Kino pavasaris“ sukurto specialaus testo rezultatų.

14 proc. testą atlikusių festivalio lankytojų į kiną eina vedini noro apmąstyti su teisingumu susijusius klausimus. Po 13 proc. gyventojų tai daro dėl savęs ir dėl įdomumo. Iš viso kino testą atliko ir „Kino pavasario“ filmų rekomendacijas jau gavo daugiau kaip 8,3 tūkst. kino gurmanų.

Žiūrovams, kurie atlikę testą gavo rezultatą „dėl teisingumo“, rekomenduojami tokie festivalio filmai kaip vienu ryškiausių praėjusių metų kino darbų laikomas olandų režisieriaus Paulo Verhoeveno režisuotas psichologinis trileris „Ji“, iš Jordanijos atkeliavusi ironiška komedija apie nelaisvę „Šventa nauda“ bei subtilaus humoro nestokojanti komedija iš Balkanų „Adata po slenksčiu“.

Kiekvienas atlikęs testą gali atsispausdinti specialų kuponą, kuris leidžia pasirinkti bet kurį kitą festivalio filmą tuo atveju, jei rekomenduotasis nesužavi.

Filmams „dėl savęs“ priskirti egzotiškasis Butano režisieriaus Khyentse Norbu darbas „Hema Hema: padainuok man, kol laukiu“, dokumentiką ir fikciją supinantis „Ponas visata“ bei prancūziško kino grynuolis „Kaimo gydytojas“.

Tuo metu į kiną einantiems dėl įdomumo rekomenduojami legendinis Davido Lyncho šedevras „Malholando kelias“, ispaniškas įtempto siužeto trileris „Tegelbsti mus dievas“ bei stilingasis David Mackenzie darbas „Bet kokia kaina“.

Pagrindinė „Kino pavasario“ lankytojams skirto testo idėja – padėti žiūrovams lengviau išsirinkti asmeniškai jiems labiausiai tinkančius festivalio repertuaro filmus. Svarbiausio kino renginio Lietuvoje metu šiemet rodoma net 130 ilgametražių filmų. Išsirinkti vieną ar kelis jų gali būti nelengva užduotis, todėl ir buvo sukurtas specialus testas laiko stokojantiems „Kino pavasario“ lankytojams. Atsakęs vos keturis testo klausimus kiekvienas žiūrovas gali gauti keletą festivalio filmų rekomendacijų.

„Suprantame, kad toli gražu ne visi kino mėgėjai turi tiek laiko, kad galėtų perskaityti visų festivalio filmų aprašymus, išsinagrinėti skirtingų programų repertuarus, pasidomėti visais režisieriais ir filmų vertinimais. Vis dėlto retas kino mėgėjas nori eiti į atsitiktinius filmus ir rizikuoti, kad jie nepatiks, todėl, kaip ir pernai, nutarėme padėti žiūrovams lengviau pasirinkti ir gauti jiems labiausiai tinkančių filmų rekomendacijas“, – sako Saulius Jokubaitis, „ERGO Insurance SE“ Lietuvoje generalinis direktorius.

Anot S. Jokubaičio, interaktyvus testas buvo kuriamas konsultuojantis su „Kino pavasario“ programos sudarytojais, todėl rekomenduojami filmai yra parenkami atsižvelgiant į jų tematiką, nuotaiką ir tempą.

Festivalio lankytojams ne tik siūloma atlikti kino testą bei gauti filmų rekomendacijas, bet ir apsisaugoti nuo rizikos, kad rekomenduoti filmai nepatiks. Kiekvienas atlikęs testą gali atsispausdinti specialų kuponą, kuris leidžia pasirinkti bet kurį kitą festivalio filmą tuo atveju, jei rekomenduotasis nesužavi, o jo seansą žiūrovas palieka iki šiam įpusėjus.

Atlikti kino testą ir gauti sau tinkamų filmų rekomendacijas kiekvienas norintis gali internete.


Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje. 1995 metais prasidėjęs festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą. 2017 metais jau 22-ąjį kartą vyksiantis festivalis daugeliui žmonių asocijuojasi ne tik su kokybišku autoriniu kinu, bet ir su rimtomis diskusijomis, susitikimais su žinomais Lietuvos ir užsienio kino žmonėmis, įvairiausiais edukaciniais projektais bei originaliais teminiais renginiais.

„Kino pavasaris“ Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje vyks iki balandžio 6 d.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Prevencija

Prevencija portretas
Apie savižudybes mažiau rodykit
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių