Į Venecijos kino festivalį niūrios krizės tema renkasi ryškiausios žvaigždės

Venecijoje trečiadienį ekrano žvaigždės vandens taksi rinksis į kino festivalį, kurio pagrindinė tema yra niūri krizė ir dėl kurio pagrindinio apdovanojimo - "Aukso liūto" varžysis daugiausia britų ir amerikiečių filmai.

Seniausias pasaulyje kino festivalis prasidės 3-D mokslinės fantastikos trileriu "Gravitacija" (Gravity), kuriame George'as Clooney (Džordžas Klunis) ir Sandra Bullock (Sandra Balok) vaidina astronautus, kurių erdvėlaivį sudaužo nuolaužų kruša.

"Gravitacija" yra pirmasis meksikiečio Alfonso Cuarono (Alfonso Kuarono) darbas nuo prieš septynerius metus išleisto filmo "Žmonių vaikai" (Children of Men) ir žada priversti žiūrovus aikčioti.

Ši juosta yra vienas iš kelių baisių šiemetinio Venecijos festivalio istorijų. Šiemet į festivalį sugrįžo šeimos, kaip socialinės, politinės ir ekonominės krizės aplinkos tema, kuri apima pasakojimus nuo vaikų išnaudojimo ir pagrobimų iki tėvų nebuvimo ir santuokų byrėjimo.

53 filmai, kurie bus parodyti, atspindi "tamsią ir smurtinę realybę", praėjusį mėnesį Romoje pristatydamas programą sakė festivalio direktorius Alberto Barbera (Albertas Barbera).

"Kino kūrėjai nepateikia jokių optimizmo ar išeities ženklų", - sakė jis.

Tarp kitų filmų, kurių premjeros įvyks Venecijoje, yra "Parklandas" (Parkland) - Peterio Landesmano (Piterio Landsmano) atkurtas Johno F.Kennedy (Džono F.Kenedžio) nužudymas - ir brutalus Davido Gordono Greeno (Deivido Gordono Grino) "Džo" (Joe), kuriame Nicholas Cage'as (Nikolas Keidžas) vaidina buvusį kalinį, tampantį sunkiai įtikimu pavyzdžiu benamiam vaikui.

"Šis festivalis stiprus ta rizika, kurios imasi", - per kokteilių vakarėlį festivalio atidarymo ceremonijos išvakarėse sakė šiemetinės vertinimo komisijos pirmininkas, italų režisierius, "Oskaro" laureatas, Bernardo Bertolucci (Bernardas Bertolučis).

Gondolinininkai plukdo žvaigždes į Venecijos Lido salą, kur iki rugsėjo 7-osios truks 70-asis festivalis, lydimas daugybės prabangių vakarėlių jachtose ir paplūdimiuose.

Paparacus taškė jūros purslai, kai greitaeigiai kateriai skriejo pro Lido krantą, o žvaigždutės gulinėjo Italijos saulėje.

Be G.Clooney, S.Bullock ir N.Cage'o, raudonuoju festivalio kilimu dar žengs Scarlett Johansson (Skarlet Johanson), Mattas Damonas (Matas Deimonas), Zacas Efronas (Zakas Efronas) ir režisierius iš Pietų Korėjos Kim Ki-dukas (Kim Kidukas), kurio niūri "Pieta" pernai laimėjo "Aukso liūtą".

Šiemet dėl šio prestižinio apdovanojimo varžysis 20 filmų.

Vertinimo komisijoje, kuriai pirmininkauja B.Bertolucci, turbūt labiausiai garsėjantis niūrios aistros persunktu 1972-ųjų "Paskutiniu tango Paryžiuje" (Ultimo tango a Parigi), dirbs britų režisierė Andrea Arnold (Andrėja Arnold) ir vokiečių aktorė Martina Gedeck (Martina Gedek).

Tarp labiausiai kankinamų programos filmų yra Jameso Franco (Džeimso Franko) "Dievo vaikas" (Child of God) pagal Cormaco McCarthy (Kormako Makarčio) romaną apie urvo gyventoją, kuris atmeta socialinę santvarką ir baigia tuo, jog žudo moteris, kad galėtų atlikti lytinius aktus su jų lavonais.

Išbandymas jautruoliams bus ir Jonathano Glazerio (Džonatano Gleizerio) filmas "Po oda" (Under the Skin), kuriame S.Johansson vaidina ateivę, medžiojančią ir ryjančią turistus.

"Monty Python" žvaigždės Terry Gilliamo (Terio Džiliamo) drama "Nulio teorema" (The Zero Theorem) nuotaikos tikriausiai irgi nepataisys, nes atvirai pasakoja apie vienatvę ir beprotybę, kurios sukasi aplink varžybas, kas pirmas iššifruos matematinę formulę ir nustatys, ar gyvenimas turi kokią nors prasmę.

Pirmą kartą dėl pagrindinio festivalio apdovanojimo varžysis du dokumentiniai filmai: amerikiečio Errolo Morriso (Erolo Moriso) "Nežinoma tiesa: Donaldo Rumsfeldo gyvenimas ir laikai" (The Unknown Known: The Life and Times of Donald Rumsfeld) ir italo Gianfranco Rosi (Džanfranko Rozio) "Sacro GRA" apie Romos žiedinį kelią.

"Sužinojome, kad skirtumai tarp vaidybinių ir dokumentinių filmų jau yra praeitis - šiuolaikinis kinas nuolat juda tarp šių dviejų", - sakė A.Barbera.

Japonų animacijos meistras Hayao Miyazaki (Hajao Mijadzakis) taip pat dalyvauja - su istorija apie Antrąjį pasaulinį karą "Kyla vėjas" (Kaze Tachinu) pagal jo paties mangą.

Taibėjuje gyvenantis režisierius Tsai Ming-liangas (Cai Mingliangas) atvežė vienintelį festivalio konkursinės programos filmą kinų kalba - "Beglobiai šunys" (Jiao You) apie šeimą, gyvenančią visuomenės paribyje.

Kritikai jau rodė didelį entuziazmą, ypač - dėl Izraelio režisieriaus Amoso Gitai (Amoso Gitajaus) juostos "Ana Arabia", kuri buvo nufilmuota vienu 81 minutės kadru.

Italų teatro režisierė Emma Dante (Ema Dantė) dėl "Aukso liūto" varžosi pateikusi debiutinį filmą "Gatvė Palerme" (Via Castellana Bandiera) apie moterų nesantaiką Sicilijoje.

Ši juosta taip pat yra viena iš devynių, pretenduojančių į "Žydrojo liūto", teikiamo už veikalus homoseksualistine tema, apdovanojimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių