Britų spauda trykšta džiaugsmu dėl „naujųjų romantikų“ sužadėtuvių

Didžiosios Britanijos spauda trečiadienį mirga antraštėmis apie princo Williamo ir jo ilgametės draugės Kate Middleton sužadėtuves, o džiugias nuotaikas, pakurstytas šios seniai lauktos žinios, temdo tik tai, kad šalia sosto įpėdinio nėra jo velionės motinos Dianos.

Žiniasklaidos dėmesio centre atsidūrė jausmingas princo sprendimas įteikti būsimai nuotakai savo velionės motinos baltojo aukso sužadėtuvių žiedą su 18 karatų mėlynu safyru, apsuptu keturiolika deimantų.

Šis įspūdingas žiedas atiteko Williamui po tragiškos ledi Dianos žūties per automobilio avariją Paryžiuje 1997 metais.

„Su šiuo žiedu... Di ištekėjo“, - skelbė antraštė bulvarinio dienraščio „Daily Mirror“ pirmajame puslapyje.

Pasak leidinio, šis Williamo, kuris yra antrasis eilėje į sostą, gestas yra „nuostabi karališkosios šeimos istorijos akimirka ir jaudinantis sūnaus pagarbos atidavimas mylimai motinai“.

Dienraštis „The Times“ taip pat atkreipė dėmesį į šio žingsnio jausmingumą, pavadinęs sužadėtinius „naujaisiais romantikais“.

Kitas bulvarinis laikraštis „Daily Mail“ savo ruožtu pažymi, kad neįkainojama šeimos relikvija „tiko jo (princo) motinai... ir jo mylimajai“.

Antradienį paskelbtas oficialus pareiškimas apie poros ketinimus ateinančiais metais susituokti suteikė atokvėpį nuo slogių straipsnių ekonomikos temomis, kurie pastaraisiais mėnesiais dominavo spaudoje.

„The Telegraph“ dėkoja porai už tai, kad suteikė britams retą džiaugsmo akimirką, ir rašo, jog tai bus „vaisinga ir nepaprastai laiminga sąjunga“, „pakelsianti dvasią“ šaliai, kuri “vėl apimta prastos nuotaikos“.

Londone leidžiamas bulvarinis laikraštis „Evening Standard“ tvirtina, kad dėl būsimos sutuoktuvių ceremonijos, „pompastiškų iškilmių, kurias ši šalis neginčijamai moka organizuoti, Britanija atsidurs tarptautinių naujienų epicentre“.

Dauguma laikraščių taip pat sveikino tai, kad į karališkąją šeimą priimamas „nekilmingas asmuo“ - jų nuomone, tai turėtų padėti jai vėl užmegzti ryšį su visuomene po smūgio jos autoritetui, kurį sudavė princesės Dianos mirtis.

„Williamas ir Kate suteiks mums monarchiją, tinkamą XXI amžiui“, - rašo bulvarinis laikraštis “The Sun“ specialiajame trečiadienio numeryje.

„Dar visai neseniai niekas nebūtų patikėjęs, kad buvusios lėktuvų palydovės dukra gali vieną dieną tapti Anglijos karaliene“, - rašo laikraštis.

„Šiandien tai realybė ir ji parodo, kad Britanija atsikrato aukštuomenei būdingo luominio pasipūtimo“, - antrina žiniasklaidos grupei priklausantis “The Times“.

„Būtent tokiais momentais, kaip šis, monarchija atsinaujina ir iš naujo nustato savo kryptį mūsų amžiuje“, - rašo laikraštis.

„Kate Middleton yra nekilminga mergina, tačiau savo sprendimu ji parodė nepaprastą orumą ir drąsą“, - priduria jis.

Vis dėlto ne visi šalies leidiniai tryško euforija.

Centro kairiosios pakraipos laikraščiams „The Guardian“ ir „The Independent“ būsimos sutuoktuvės sukėlė kur kas mažesnį entuziazmą.

„Karališkos vestuvės ekonominio sunkmečio laiku“, - skelbė antraštė dienraštyje „The Guardian“.

Vienas skiltininkas supliekė žiniasklaidą už tai, kad ji sužadėtuves pateikė kaip „jo (princo), o ne jų (bendrą) sprendimą“, tačiau visgi priėjo išvadą, jog „net labiausiai užkietėjęs respublikonas linkės jiems geros kloties“.

Tuo tarpu „The Independent“ buvo vienintelis laikraštis, kurio pagrindinė numerio tema buvo ne būsimos sutuoktuvės.

Pirmajame puslapyje laikraštis šiuo klausimu išspausdino tik skiltininkės Julie Burchill komentaro, kuriame ji tvirtino, kad K.Middleton „teka už jos neverto“, ištrauką.


Šiame straipsnyje: princas WilliamasKate Middleton

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Paskelbta 2018 metų Vilniaus knygų mugės tema
  Paskelbta 2018 metų Vilniaus knygų mugės tema

  Kitais metais devynioliktą kartą rengiamos Vilniaus knygų mugės tema bus „Skaitau Lietuvą, skaitau pasaulį“, sekmadienį pranešė „Litexpo“. ...

  1
 • Per Užgavėnes šiauliečiai sudegino net 17 Morių
  Per Užgavėnes šiauliečiai sudegino net 17 Morių

  Vasario 25 d. Žaliūkių malūnininko sodyboje Šiauliuose rinkosi arkliai, ožiai, žydai, čigonai, raganos, velniai ir visi kiti persirengeliai, norintys kuo greičiau išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Užgavėnių švent...

  1
 • Rumšiškėse triukšmingai išvaryta žiema
  Rumšiškėse triukšmingai išvaryta žiema

  Nors dauguma mūsų blynus keps ir žiemą varys tik antradienį, Rumšiškės jau šiandien skendo automobilių eilėse, persirengėlių triukšme ir Užgavėnių skanėstų kvapuose. ...

  2
 • Kaune skambėjo Palestinos vardas
  Kaune skambėjo Palestinos vardas

  Vilniuje prasidėjus knygų mugei, ne visas kultūrinis gyvenimas persikėlė į sostinę. Pirmosios knygos apie Palestiną lietuvių kalba pristatymas įvyko ketvirtadienį Kaune, dieną, prieš ją pristatant Vilniuje. ...

  4
 • Tris vaikus auginantis kunigas: nebijokime rodyti meilės
  Tris vaikus auginantis kunigas: nebijokime rodyti meilės

  Lietuvą jis stebi ir myli iš tolo, bet kartkartėmis grįžta į tėvynę. "Lietuvoje daug žmonių, kurie ir liko žmonėmis. Nepaisant ekonominių sunkumų jie sunkiai dirba ir prisiima atsakomybę", – teigia JAV gyvenantis liuteron...

  1
 • Knygų savaitgalis: elektroninės ir audioknygos padeda sumažinti stresą
  Knygų savaitgalis: elektroninės ir audioknygos padeda sumažinti stresą

  Ar sutinkate, kad dažnas ir beprasmiškas žiūrėjimas į telefono ekraną, pavyzdžiui, naršant socialiniuose tinkluose, kelia susierzinimą ir gali tapti depresijos priežastimi? Tuo tarpu pastebėta, kad telefoną naudojantys elektroninių kn...

 • A. Čekuolis: literatūros ateitis priklauso dokumentiniam rašymui
  A. Čekuolis: literatūros ateitis priklauso dokumentiniam rašymui

  Beveik tris dešimtmečius televizijos eteryje dirbęs publicistas, žurnalistas, rašytojas, keliautojas ir laidų vedėjas Algimantas Čekuolis Vilniaus knygų mugėje pristato savo naujausią knygą, pavadintą „Salos ir jų žmonės&ldquo...

 • Po anšlaginių baleto trupės gastrolių Pekine – nauji kvietimai
  Po anšlaginių baleto trupės gastrolių Pekine – nauji kvietimai

  Baigėsi šią savaitę Kinijos Nacionaliniame scenos menų centre (National Centre for the Performing Arts, toliau - NCPA) vykusios Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklio „Gulbių ežeras“ gastrolės. ...

 • Gyvenimu išmokė džiaugtis mama
  Gyvenimu išmokė džiaugtis mama

  Mylimą aktorę Virginiją Kochanskytę Klaipėdos gatvėse sutinkantys klaipėdiečiai dažniausiai tapatina su jos įkūnijamomis herojėmis. Daugelis nė neįtaria, kiek ir kokių darbų imasi ši moteris, kaip yra nusipelniusi Klaipėdai, ne visi ži...

  3
 • Į knygų mugę – ne vien pirkinių, bet ir minčių
  Į knygų mugę – ne vien pirkinių, bet ir minčių

  Vakar prasidėjusi XVIII Vilniaus knygų mugė lankytojus kviečia atrasti lietuviškus ženklus pasaulyje. Nors įprasta manyti, kad į mugę pirmiausiai vykstama įsigyti knygų ar jų autorių autografų, gyvai pamatyti iš užsienio atvykusių ...

Daugiau straipsnių