Britų spauda trykšta džiaugsmu dėl „naujųjų romantikų“ sužadėtuvių

Didžiosios Britanijos spauda trečiadienį mirga antraštėmis apie princo Williamo ir jo ilgametės draugės Kate Middleton sužadėtuves, o džiugias nuotaikas, pakurstytas šios seniai lauktos žinios, temdo tik tai, kad šalia sosto įpėdinio nėra jo velionės motinos Dianos.

Žiniasklaidos dėmesio centre atsidūrė jausmingas princo sprendimas įteikti būsimai nuotakai savo velionės motinos baltojo aukso sužadėtuvių žiedą su 18 karatų mėlynu safyru, apsuptu keturiolika deimantų.

Šis įspūdingas žiedas atiteko Williamui po tragiškos ledi Dianos žūties per automobilio avariją Paryžiuje 1997 metais.

„Su šiuo žiedu... Di ištekėjo“, - skelbė antraštė bulvarinio dienraščio „Daily Mirror“ pirmajame puslapyje.

Pasak leidinio, šis Williamo, kuris yra antrasis eilėje į sostą, gestas yra „nuostabi karališkosios šeimos istorijos akimirka ir jaudinantis sūnaus pagarbos atidavimas mylimai motinai“.

Dienraštis „The Times“ taip pat atkreipė dėmesį į šio žingsnio jausmingumą, pavadinęs sužadėtinius „naujaisiais romantikais“.

Kitas bulvarinis laikraštis „Daily Mail“ savo ruožtu pažymi, kad neįkainojama šeimos relikvija „tiko jo (princo) motinai... ir jo mylimajai“.

Antradienį paskelbtas oficialus pareiškimas apie poros ketinimus ateinančiais metais susituokti suteikė atokvėpį nuo slogių straipsnių ekonomikos temomis, kurie pastaraisiais mėnesiais dominavo spaudoje.

„The Telegraph“ dėkoja porai už tai, kad suteikė britams retą džiaugsmo akimirką, ir rašo, jog tai bus „vaisinga ir nepaprastai laiminga sąjunga“, „pakelsianti dvasią“ šaliai, kuri “vėl apimta prastos nuotaikos“.

Londone leidžiamas bulvarinis laikraštis „Evening Standard“ tvirtina, kad dėl būsimos sutuoktuvių ceremonijos, „pompastiškų iškilmių, kurias ši šalis neginčijamai moka organizuoti, Britanija atsidurs tarptautinių naujienų epicentre“.

Dauguma laikraščių taip pat sveikino tai, kad į karališkąją šeimą priimamas „nekilmingas asmuo“ - jų nuomone, tai turėtų padėti jai vėl užmegzti ryšį su visuomene po smūgio jos autoritetui, kurį sudavė princesės Dianos mirtis.

„Williamas ir Kate suteiks mums monarchiją, tinkamą XXI amžiui“, - rašo bulvarinis laikraštis “The Sun“ specialiajame trečiadienio numeryje.

„Dar visai neseniai niekas nebūtų patikėjęs, kad buvusios lėktuvų palydovės dukra gali vieną dieną tapti Anglijos karaliene“, - rašo laikraštis.

„Šiandien tai realybė ir ji parodo, kad Britanija atsikrato aukštuomenei būdingo luominio pasipūtimo“, - antrina žiniasklaidos grupei priklausantis “The Times“.

„Būtent tokiais momentais, kaip šis, monarchija atsinaujina ir iš naujo nustato savo kryptį mūsų amžiuje“, - rašo laikraštis.

„Kate Middleton yra nekilminga mergina, tačiau savo sprendimu ji parodė nepaprastą orumą ir drąsą“, - priduria jis.

Vis dėlto ne visi šalies leidiniai tryško euforija.

Centro kairiosios pakraipos laikraščiams „The Guardian“ ir „The Independent“ būsimos sutuoktuvės sukėlė kur kas mažesnį entuziazmą.

„Karališkos vestuvės ekonominio sunkmečio laiku“, - skelbė antraštė dienraštyje „The Guardian“.

Vienas skiltininkas supliekė žiniasklaidą už tai, kad ji sužadėtuves pateikė kaip „jo (princo), o ne jų (bendrą) sprendimą“, tačiau visgi priėjo išvadą, jog „net labiausiai užkietėjęs respublikonas linkės jiems geros kloties“.

Tuo tarpu „The Independent“ buvo vienintelis laikraštis, kurio pagrindinė numerio tema buvo ne būsimos sutuoktuvės.

Pirmajame puslapyje laikraštis šiuo klausimu išspausdino tik skiltininkės Julie Burchill komentaro, kuriame ji tvirtino, kad K.Middleton „teka už jos neverto“, ištrauką.


Šiame straipsnyje: princas WilliamasKate Middleton

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių