„Bliuzo naktims“ nusilenks bliuzo karaliai ir karalienės

Už trijų savaičių pilnametystę švęsiančias "Bliuzo naktis" savo pasirodymais pagerbs ne tik gausus pulkas tituluotų tolimojo užsienio žvaigždžių, bet ir vietiniai bei kaimyninės Latvijos bliuzo karaliai ir karalienės.

"Deriname paskutinius festivalio akordus ir jaučiame didelį bliuzo gerbėjų susidomėjimą. Palapinės ir miegmaišiai ruošiami, bilietai graibstomi, o organizatoriai vis rečiau miega naktimis, stengdamiesi, jog 18-asis festivalis būtų įspūdingas kaip niekad. Neabejojame, kad bliuzo fiestą pagardins ir pripažinti bliuzo korifėjai iš Lietuvos ir Latvijos", - sako "Bliuzo naktų" prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

Į Varnius, kaip ir kasmet, atvyks garsiausia Latvijos bliuzo grupė "Latvian Blues Band", kuri scenoje žiba jau daugiau nei 13 metų. Nuo 2000-ųjų latviai ėmė dalyvauti festivaliuose Kanadoje ("Blues Fest International", "Windsor and London", "South Country Fair"), Kroatijoje, Graikijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Amerikoje.

Prieš penkerius metus "Latvian Blues Band" pasiekė šlovės viršūnę, kai Prancūzijoje buvo nominuota kaip "Geriausia Europos bliuzo grupė". Tarptautinį pripažinimą lydėjo ir pergalė "Baltijos bliuzo konkurse" Vokietijoje, kur grupė iškovojo teisę varžytis prestižiniame renginyje "Bliuzo iššūkiai", vyksiančiame JAV, Memfyje.

"Ypatingai džiugu, kad tokia tituluota grupė, kuri apšildė Joe Cocker, vėl sugrįš į "Bliuzo naktų" sceną, kurioje pirmą kartą pasirodė dar 1998 metais ir grojo pagrindiniais smuikais. Tikimės, šiemet mūsų kaimynams griaudės ne mažesnės publikos ovacijos, kadangi muzikantai nuolat tobulėja", - pažymi A. Barniškis-Blėka.

Kita latvių grupė, kuri atvyksta į "Bliuzo naktų" festivalį – "Keksi", susikūrusi dar 1997 metais. Vos tik debiutavusi grupė pradėjo koncertuoti tarptautiniuose festivaliuose Estijoje, vėliau Švedijoje. Du grupės muzikantai daugiau nei puse metų grojo Singapūre, o jiems grįžus, grupė vėl atnaujino aktyvią muzikinę veiklą, kurią tęsia iki šiol.

"Bliuzo naktys" neįsivaizduojamos be Lietuvos bliuzo karalienės Arinos. Jos muzikinė karjera kupina apdovanojimų. Arina daug koncertavo Prancūzijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Rusijoje, Latvijoje, Italijoje, Ukrainoje, Rumunijoje, Olandijoje. Šiuo metu ji studijuoja Maskvoje ir įrašinėja dainas savo soliniam albumui

Ant festivalio scenos taip pat lips grupė, žinoma kaip "bliuzmeikeriai". "Blues Makers" repertuare nuo 1990-ųjų skamba bliuzo, džiazo ir roko klasika, savos kūrybos kompozicijos lietuvių ir anglų kalba. Antrą dešimtmetį "bliuzmeikeriai" aktyviai dalyvauja tiek Lietuvos, tiek užsienio muzikos gyvenime. Nuolatiniai festivalio svečiai kartu su kviestiniais muzikantais šiemet paruošė ypatingą programą "Tribute to Muddy Waters", kurioje skambės iškiliausios visų laikų bliuzo muzikos asmenybės Muddy Waters kūriniai.

Į festivalio sceną po ilgos pertraukos vėl sugrįš grupė "Senas kuinas", išsiskirianti kietai lyrišku metalinio atspalvio bliuzu. Grupės šaknys skaičiuojamos dar nuo 1984 metų, tad jos muzikantus galima vadinti patyrusiais scenos vilkais. Jų koncertų sąrašas – neįtikėtinai ilgas. Kartu su "Senu kuinu" scenoje taip pat pasirodys ir Lietuvoje bei užsienyje gerai žinomi "The Road Band", kurie yra sugroję daugiau nei tūkstantį koncertų. Taip pat festivalyje žiūrovai išvys grupę Šv. Sodas bei atlikėją V Jutas su specialia akustine programa.

Be šių atlikėjų ir grupių, "Bliuzo naktų" scenoje pasirodys bliuzo žvaigždės iš JAV "Smokin Joe Kubek and Bnois King", festivalio sceną virpins pernai geriausiu pasaulio bliuzo instrumentalistu pripažintas armonikėlės virtuozas Billy Gibson, jam akompanuos norvegų bliuzo pažiba – akordeono didmeistris JT.Lauritsen su grupe "The Buckchot hunter".

Lūksto ežero pakrantėje taip pat svečiuosis bliuzo primadona iš Prancūzijos Nina Van Horn, bliuzo, boogie ir kitus stilius maišantys vokiečiai Georgas Shroeteris ir Marcas Breitfelder, "slidinėjimo" gitara technikos meistras kanadietis Brianas Coberis, žymieji estai-amerikiečiai "Jimmie "Bluesman" Lawson" & Crossfire", linksmojo boogie woogie vėliavos nešėjai iš Lenkijos "Boogie Boys".

Liepos 2-3 d. vyksiančią muzikinę fiestą "Bliuzo naktyse" papildys tradiciškai vyksiantys naktiniai "jam session", naktimis žiūrovai Lūksto ežero viduryje išvys fejerverkų šou "Bliuzo žiburiai". Taip pat tikimasi pagerinti tradicinės "Bliuziasriubės" virimo rekordą.

Praėjus mėnesiui po "Bliuzo naktų", rugpjūčio 6-7 d. Zaraso saloje (Zarasai) gerbėjų lauks jaunesnysis festivalio broliukas "Roko naktys", kuris pristatys pasaulinio kalibro roko metalo ir kitų muzikos stilių žvaigždės iš Skandinavijos, Vakarų Europos, JAV ir Baltijos šalių bei pasiūlys išskirtinę pramogų po atviru dangumi puokštę.


Šiame straipsnyje: Bliuzo naktys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių