Žurnalistas A. Tapinas fantastiniame romane perrašė Vilniaus istoriją

Nuo šiol į žurnalistą, laidų vedėją Andrių Tapiną bus galima kreiptis ir kaip į rašytoją. Vasario mėnesį leidykla „Alma littera“ išleis jo knygą „Vilko valanda“, tapsiančia steampunk stiliaus romanų pradininke Lietuvoje. Pirmųjų kritikų teigimu, televizijoje įgytą patirtį sudominti žiūrovą A. Tapinas sugebėjo perkelti ir į knygos puslapius.

Knyga „Vilko valanda“ yra atsakymų virtinė į klausimus, kas būtų buvę, jeigu universiteto alchemikų atradimas būtų aukštyn kojom apvertęs Europos gyvenimą, o Vilnius būtų ištrūkęs iš Rusijos imperijos gniaužtų ir praėjusio amžiaus pradžioje tapęs Laisvuoju Miestu – progreso, mokslo ir mistikos centru.

Gan naujas steampunk žanras pasirinktas neatsitiktinai – jo dėka A. Tapinas kviečia sugrįžti į 1905-ųjų metų Vilnių, tačiau istorinę medžiagą praturtina ir fantastikos elementais.

„Su skaitytoju žaisime intelektualų žaidimą – jis galės nuspręsti, kiek romanas „Vilko valanda“ yra istoriškai tikslus. Pavyzdžiui, Vilnius knygoje yra kitoks – išdidus, laisvas, fantastinėmis mašinomis sujungtas su visa Europa ir, žinoma, turintis šiurpių paslapčių. Knygoje yra veikėjų, kurie – visiški mano vaizduotės dariniai. Yra istorinių asmenybių, kurios atsidūrusios šiame romane elgiasi kitaip, negu esame įpratę skaityti istorijos vadovėliuose. Galiausiai, akylas skaitytojas ras ir faktiškai nepadailintų veikėjų“, – pasakoja A. Tapinas.

Valandų valandos praleistos archyvuose vartant anglų, rusų ir lietuvių kalba parašytus metraščius bei senas autoriaus fantastinės literatūros pomėgis kviečia pasinerti į nutrūktgalvišką Lietuvos sostinę Vilnių, svarstant, koks jis galėjo būti, jeigu įvykiai būtų susiklostę visai kitaip. Autoriaus teigimu, šiame romane jis nėra savanaudiškas – paliekama vietos ir skaitytojo fantazijai bei erudicijai.

Vis dėlto romanas nėra skirtas vien istorijos ar fantastikos mėgėjams. Pasak A. Tapino, knyga puikiai įsikurtų namuose tų, kurie įpratę prie greito gyvenimo ritmo, turi mažai laiko ir prisėdę prie knygos tikisi nenuobodžiauti.

„Tikslas būtų pasiektas, jei skaitytojas, įsijautęs į mano knygą, akis nuo paskutinio puslapio pakeltų tik švintant“, – sako A. Tapinas, pridurdamas, kad knygą reikėtų pasiūlyti ir skaitymą užmiršusiems vaikams, dienas leidžiantiems kompiuterinių žaidimų pasaulyje.

„Vilko valandos“ skaitytojų laukia ir dar vienas netikėtumas – pirmą kartą Lietuvoje knygos puslapiuose bus galima rasti komiksus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių