Žadama išleisti naują Hitlerio manifesto „Mein Kampf“ leidimą

Vokietijos žemė, kuriai priklauso Adolfo Hitlerio manifesto „Mein Kampf“ (Mano kova) autorinės teisės, antradienį paskelbė išleisianti šios knygos versiją su komentarais, praėjus 70 metų po šio nacių diktatoriaus savižudybės.

Praeitą mėnesį laimėjusi bylą prieš vieną Didžiosios Britanijos leidyklą, planavusią išleisti ištraukas iš šios antisemitinės knygos su istorikų komentarais, Bavarija nurodė išleisianti kitą „Mein Kamf“ versiją 2015 metais.

Bavarijos finansų ministras Markusas Soederis (Markusas Sėderis) sakė Vokietijos naujienų agentūrai DPA, kad šis sprendimas buvo priimtas po derybų prie apskritojo stalo su šio žingsnio šalininkais ir priešininkais, taip pat nurodė, jog tokiu būdu siekiama „demistifikuoti“ knygą, kupiną neapykantos ir paranojiškų fantazijų.

„Norime aiškiai parodyti, kokių nesąmonių ten esama, kad ir kokių katastrofinių pasekmių jos būtų atnešusios“, - M.Soederis sakė apie knygą, kuria buvo pagrįsta didžioji dalis nacių vykdytos genocido politikos.

Jis pridūrė, kad Bavarija sieks, jog bet kokie vėlesni šios knygos leidimai būtų kiek įmanoma „komerciškai nepatrauklūs“.

Ši Vokietijos žemė taip pat planuoja išleisti mokykloms skirtą „Mein Kampf“ versiją su komentarais, skatinančiais kritinį požiūrį.

Tuo tarpu Holokaustą išgyvenę žmonės ir jų artimieji sakė nerimaujantys, kad neonaciai gali pasinaudoti šia knyga savo propagandai skleisti.

Kovą Bavarijos sostinės Miuncheno teismas nutarė, kad britas leidėjas Peteris McGee (Piteris Makgi) pažeistų Bavarijai priklausančias autorines teises, jeigu įgyvendintų savo planus pardavinėti Vokietijoje knygą su „Mein Kampf“ ištraukomis ir komentarais.

P.McGee pažadėjo apskųsti šią nutartį.

A.Hitleris savo manifestą parašė 1924 metais, būdamas Bavarijoje esančiame Landsbergo kalėjime, kai buvo nuteistas po 1923 metais Miunchene nesėkmingai nacių mėginto surengti pučo. Šioje knygoje jis pasakoja apie savo gyvenimą ir dėsto teorijas apie arijų „rasės grynumą“, neapykantą žydams ir priešiškumą komunizmui.

Iki nacių diktatoriaus 1945 metais buvo išplatinta milijonai „Mein Kampf“ kopijų.

Ši knyga Vokietijoje nėra oficialiai uždrausta, tačiau po Antrojo pasaulinio karo Bavarijai, kuriai jos autorinės teisės priklausys iki 2015 metų, neleido jos pakartotinai spausdinti.

Nuo 2016 metų trečiosios šalys galės leisti „Mein Kampf“ be Bavarijos sutikimo, „nebent ji būtų naudojama rasinei neapykantai kurstyti“, nurodė M.Soederis.NAUJAUSI KOMENTARAI

gyventojas

gyventojas portretas
gal galetumet prideti informacija kur butu galima ta knyga isigyti

M

M portretas
na knygynuose abejoju ar bus, nes daug kur uzdrausta sita knyga. Bet interneto amziuje, parsiusiust galima be problemu:)

ATGAILAUKITE

ATGAILAUKITE portretas
NEPAMIRŠKIT, KAD YRA NE TIK ŽMONIŲ TEISMAS, BET IR IZRAELIO DIEVO TEISMAS. Izaijo 42: 13 Viešpats išeis kaip karžygys, kaip karo vyras pažadins savo įniršį. Jis šauks, šauks garsiai, Jis nugalės savo priešus. 14 „Aš ilgai tylėjau, buvau tylus ir kantrus. Dabar šauksiu kaip gimdyvė, iš karto viską sugriausiu ir sunaikinsiu. 15 Aš ištuštinsiu kalnus ir kalvas, upes padarysiu salomis, išdžiovinsiu tvenkinius ir žolę. TAIP, GERIAU JAU ATGAILAUKIT, NES JĖZUS KRISTUS TIKRAI SUGRĮŠ IR SUNAIKINS VISA VELNYNĄ IR GYVAČIŲ LIZDĄ! Izaijo 45: 21 Skubėkite, ateikite ir tarkitės! Kas apie tai pranešė pirmiau ir paskelbė iš anksto? Ar ne Aš, Viešpats? Šalia manęs nėra kito. Aš – teisus Dievas ir gelbėtojas. 22 Pažiūrėkite į mane ir būkite išgelbėti, visi žemės kraštai, – Aš esu Dievas ir nėra kito. 23 Aš savimi prisiekiau, mano žodis yra tiesa ir tas žodis pasiliks. Prieš mane suklups kiekvienas kelis ir kiekvienas liežuvis man prisieks. 24 Bus sakoma: ‘Viešpatyje aš turiu teisumą ir jėgą’. Visi, kurie Jam priešinasi, ateis pas Jį susigėdę. 25 Visi Izraelio palikuonys bus išteisinti Viešpatyje ir džiūgaus“. Izaijo 66: 2 Mano ranka visa tai sukūrė, ir taip visa atsirado, – sako Viešpats. – Aš pažvelgsiu į žmogų, kuris yra vargšas bei turi atgailaujančią dvasią ir dreba prieš mano žodį. Danieliaus 12: 10 Daugelis bus apvalyti, išbalinti ir išmėginti. Nedorėliai elgsis nedorai ir to nesupras, bet išmintingieji supras. Izaijo 46: 9 Atsiminkite praeitį, kad Aš esu Dievas ir kito dievo, panašaus į mane, nėra. 10 Aš skelbiu dalykus nuo pat pradžios ir pasakau, kas dar nėra įvykę. Mano nutarimas pasiliks ir Aš padarysiu, ką esu numatęs.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių