Vilniuje ir Klaipėdoje „XYZ” sujungs operą ir elektroninę muziką

Praėjus vos dviems dienoms po premjeros Vilniuje, rugsėjo 11-ąją jau publikai Klaipėdoje bus pristatyta elektroninė operos fantazija „XYZ”.

Sprogs eksperimentas

Tai naujausias režisierės Dalios Ibelhauptaitės ir bohemiečių projektas, šįsyk – su grupe „Silence”.

Šis precedentų neturintis muzikinis teatralizuotas performansas Vilniuje skambės loftuose, buvusioje gamykloje, Klaipėdoje – buvusiame laivų remonto angare įrengtame „Švyturio menų doke“, kuris, anot D.Ibelhauptaitės, jam idealiai tinkamas.

Sostinėje ir uostamiestyje bohemiečiai kartu su „Silence“ ruošiasi patikrinti, kaip žymiausios klasikinės operų arijos sureaguos su šiuolaikine elektronine muzika. Jų kuriama elektroninės operos fantazija „XYZ“ –  pusantros valandos pasirodymas, kuriame susijungs opera, elektronika, teatras, videomenas ir performansas. Bohemiečių solistai dainuos visų pamėgtas operų arijas, kurias aranžuos ir atliks „Silence“ kompozitoriai bei instrumentalistai. Elektroninės muzikos ir operos kompozicijos bei jų remiksai bus kuriami čia ir dabar, bohemiečių dainininkams dainuojant ir „Silence” kompozitoriams-prodiuseriams grojant gyvai.

„Sumaišę du muzikos žanrus siekiame parodyti jaunai auditorijai, kad opera gali būti „funky, sexy ir cool“, o klasikos mėgėjai galės susipažindinti su technologine pažanga mene“, – kalbėjo D.Ibelhauptaitė.

„XYZ“ vaizdo reginį kurs videoprojekcijos, speciali scenografija ir apšvietimas. Jam bus panaudotos įvairių bohemiečių pastatymų transformuotos dekoracijos ir Juozo Statkevičiaus kostiumai.

Bohemiečiai eina pirmyn

„Pradedame penktąjį bohemiečių sezoną ieškodami naujų išraiškos formų. Susitikimas su „Silence” šeima mums iššūkis, bet tai atveria naujas galimybes opera sudominti daugiau jaunų žmonių, leidžia patiems transformuotis ir neužmigti saugioje ramybės būsenoje“, – teigė ryžtingai nusiteikusi D.Ibelhauptaitė.

Jos, dirigento Gintaro Rinkevičiaus ir kostiumų dailininko J.Statkevičiaus kūrybinė sąjunga bei prieš ketverius metus suburti bohemiečiai – veržlus ir laisvas kūrybinis reiškinys. Savo šeimos nariais bohemiečiai vadina šimtus žmonių. Ne tik tuos, kurie vaidina scenoje, groja orkestre ar dainuoja chore, bet ir visus, kurie savo darbais ir idėjomis dirba tam, kad spektakliai vyktų ir šis sambūris gyvuotų. Bohemiečių pastatymai Vilniaus kongresų rūmuose –  R.Leoncavallo „Pajacai“, G.Puccini’o „Bohema“, W.A.Mozarto „Užburtoji fleita“, J.Massenet’ė „Verteris“, S.Sondheimo „Svynis Todas: Demonas kirpėjas“ – per ketverius metus pritraukė daugiau nei 100 tūkst. žiūrovų.

Anot režisierės, bohemiečių kūrybinės ambicijos, noras eksperimentuoti niekada netilpo į įprastus muzikos žanrų rėmus ir tradicines teatro erdves. „Juk dar prieš ketverius metus svajojome pastatyti „Bohemą“ gamykloje. Loftas ir dokas man primena Niujorką, kur jau kelis dešimtmečius patys įvairiausi menų projektai vyksta industrinėse erdvėse“, – sakė režisierė.

„Silence“ nebijo rizikos

Elektroninėje operos fantazijoje „XYZ“ bohemiečių operos dainininkai Edgaras Montvidas, Dainius Stumbras, Rafailas Karpis, Jeronimas Milius, Asmik Grigorian, Joana Gedmintaitė, Lauryna Bendžiūnaitė susitiks su elektroninės muzikos kūrėjais Vidžiu, Leonu Somovu, Few Nolderiu ir Mario Basanovu, atstovaujančiais „Silence“ šeimai.

„Silence“ – tai vardas, suvienijęs bene talentingiausius Lietuvos jaunosios kartos elektroninės muzikos kūrėjus ir atlikėjus. „Silence“ šeimos nariai yra vokalistai ir dainų autoriai Jazzu, Adomas, Monika Liu bei jau minėta talentingų vyrukų ketveriukė. Jų kuriama išskirtinio skambesio muzika keičia šiandieninės Lietuvos garsinį peizažą.

„Bandymai jungti klasikinės muzikos žanrus su naujausiomis muzikinės išraiškos formomis – visada rizikingas dalykas. Bet tai mums ir patinka, – tvirtino „Silence” šeimos ideologas Vidmantas Čepkauskas (Vidis), paklaustą apie bendrą projektą su bohemiečiais. – Verta rizikuoti, kai kartu tai daro entuziastingai nusiteikę geriausi savo srities atstovai. Tada galima tikėtis kažko naujo ir įdomaus, dar negirdėto ir neregėto“.

Bilietus į „XYZ“ pasirodymus platina „Bilietai.lt“, jie kainuoja nuo 50 iki 150 Lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių