Vilniaus menų spaustuvėje – Vasaros šokio mokykla

Pirmadienį Vilniaus menų spaustuvėje duris atveria šešių dienų Vasaros šokio mokykla, kurioje šiemet dalyvauja dėstytojai ir šokėjai iš 8 šalių.

Vasaros šokio mokykla – tai Lietuvos šokio informacijos centro jau 13-ąjį kartą  organizuojamas šokio profesionalų ir mėgėjų tobulinimosi renginys. Jame, kaip ir kasmet, susirinks maždaug 100 dalyvių iš skirtingų šalių, kuriuos vienija bendra – šokio – kalba.

Vienas iš esminių kiekvienos profesinės bendruomenės sėkmės faktorių – galimybė suburti bendruomenę, megzti ryšius šalyje ir užsienyje, dalytis idėjomis su kitais profesionalais ir pažindinti su savo aistra publiką, kuri ja domisi. Tokią galimybę baleto ir šiuolaikinio šokio profesionalams ir mėgėjams suteikia Vasaros šokio mokykla. Čia suvažiavę šokėjai ir dėstytojai iš skirtingų šalių kartu mokosi, bendrauja, ilsisi, o paskutinę mokyklos dieną pristato ir pamokose sukurtus eskizus.

Kasmet mokykloje keičiasi disciplinos ir dėstytojai, tačiau jei pageidauja dalyviai, į mokyklą kai kurie dėstytojai grįžta ir kelis kartus.

Šiemet antrą kartą lietuvius džiazo šokio mokys prancūzas Claude‘as Aymon, kurio pernykštės džiazo šokio pamokos buvo perpildytos. Claude‘as yra įdomus šokio pedagogas ir choreografas iš Marselio, jis pats kuria muziką, kurią naudoja savo pamokose. Kartu su savo įkurta trupe C2A, Claude‘as kuria šokio spektaklius ir rodo juos įvairiose Europos scenose.

Dar viena iš dėstytojų, sugrįžtančių į šokio mokyklą – kinezioterapeutė Danguolė Venslavičė. Pernai jos paskaita apie dažniausiai pasitaikančias šokėjų traumas ir jų išvengimo būdus, sutraukė daug susidomėjusiųjų. Šiemet ji šokėjams pristatys teorinę-praktinę paskaitą „Šokio kineziologija“, kurioje analizuos, kaip juda šokėjo kūnas – tokios žinios naudingos ir ieškant naujų judesio galimybių, ir siekiant išvengti traumų.

Baleto profesionalams renginys šiemet suteikia ypatingą galimybę – dalyvauti itin paklausaus Europoje baleto pedagogo Bruce’o Michelsono seminare.

Garsus baleto dėstytojas, amerikietis, šiuo metu reziduojantis ir dėstantis Florencijoje (Italija), B.Michelsonas gali pasigirti neeiline baleto primarijaus karjera, trukusia 18 metų – jos metu Michelsonas šoko tokiose garsiose trupėse kaip Hamburgo baleto teatras, Ženevos baleto teatras, Nederlands Dans Theater 1. Nuo 2000 m. dėsto baleto trupėms, tarp kurių: La Scala, Preljocaj baletas, Giotenburgo baletas, Aterballetto, Permės valstybinis baletas, Scapino baletas, Codarts, Galili Dance ir daugelis kitų. Bruce’as teigė, kad pagrindinis jo pamokų tikslas – suteikti šokėjams profesionalių įrankių, įgalinančių juos sujungti baleto technikos principus su kūrybinėmis idėjomis.

Šiuolaikinio išraiškos šokio gerbėjams Vasaros šokio mokykla pasiūlė rinktis vieną iš dviejų dėstytojų – ispaną Iñaki Azpillagą ar šveicarą Jérôme‘ą Meyerį.

I.Azpillaga kviečia į šiuolaikinio šokio technikos užsiėmimus, skirtus tiems, kuriems įdomus šokis, kaip išraiškos menas. Daugelį metų atidavęs šokiui Ispanijos Nacionaliniame balete bei kitose trupėse, I.Azpillaga jau 15 metų dirba su garsiu Belgijos šokėju, choreografu, filmų kūrėju Wimu Vandekeybusu ir jo trupe „Ultima Vez“.

J.Meyeris, šokęs Scapino, Ženevos baletuose, Batsheva šokio trupėje ir Nyderlandų šokio teatre I, dėstys savo paties sukurtą šiuolaikinio šokio metodiką, kurią jis įvardijo kaip „Free Flow Movement Integration“. Pasak jo, laisvė, judesys ir jungtis yra bet kokio šokio pamatas, bet atspirties tašku turi tapti malonumas tyrinėti natūralų kūno judesį ir besipriešinančias jėgas, nes tai padeda sukurti savitą kūno kalbą.

Vasaros šokio mokykla vyks Vilniaus menų spaustuvėje rugpjūčio 20–25 dienomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių