Vienos operos pokylyje persipynė kultūra ir žavesys

Austrijoje sostinėje ketvirtadienį įvykusiame 56-ajame Vienos operos pokylyje persipynė kultūra, glamūras ir politika, o tarp jų svečių buvo filmų apie Džeimsą Bondą žvaigždė Rogeris Moore'as (Rodžeris Muras) ir kitos garsenybės.

Šių metų Vienos operos pokylio meninį atidarymą surengė 87 metų Prancūzijos maestro Georges'as Pretre'as (Žoržas Pretras) ir sopranas iš Rumunijos Angela Gheorghiu (Andžela Georgiu).

„Operos dainininkams Viena yra tarsi Meka“, - aiškino A.Gheorghiu, dainavusi 7 tūkst. klausytojų, susirinkusių Vienos valstybinės operos pastate, papuoštame bent 50 tūkst. gėlių žiedų.

Po solistės pasirodymo, per kurį buvo atlikti įvairūs kūriniai - pradedant arija iš Georges'o Bizet (Žoržo Bizė) operos „Karmen“ (Carmen), baigiant daina „I could have danced all night“ iš Alano J. Lernerio (Alano Dž.Lernerio) ir Fredericko Loewe (Frederiko Liovės) miuziklo „Mano puikioji ledi“ (My Fair Lady) - klausytojai plojo atsistoję.

Tarp jų buvo 144 debiutantų poros, išsipusčiusios prabangiais vakariniais drabužiais.

Vienos operos pokylio organizatoriaus Austrijos verslininko Richardo Lugnerio (Richardo Liugnerio) ypatingaisiais svečiais šiemet tapo 84 metų R.Moore'as ir Danijos kino aktorė Brigitte Nielsen (Brigitė Nilsen).

79 metų R.Lugneris kasmet patenka į pirmuosius puslapius Austrijoje, kviesdamas garsenybes į pokylį, kuris yra vienas iš svarbiausių Vienos elito kasmetinių renginių. Bilietų kainos į šį pokylį prasideda nuo 250 eurų (863 litų), o ložės nuoma kainuoja iki 18,5 tūkst. eurų (63,9 tūkst. litų).

Tarp ankstesnių R.Lugnerio svečių buvo aktorės Andie MacDowell (Endi Makdauel) ir Faye Dunaway (Fajė Danavej), nors pastaraisiais metais jis dažnai kviesdavosi mažesnio ryškio žvaigždutes ir kai kurias skandalingas veikėjas, tarp jų amerikietę salonų liūtę Paris Hilton.

Pernai R.Lugnerį per šį pokylį lydėjo Karima El Mahroug (Karima Mahrug) - paauglė marokietė, dar žinoma kaip „Rubi širdžių daužytoja“ (Ruby Rubacuori), atsidūrusi sekso skandalo, susijusio su buvusiu Italijos premjeru Silvio Berlusconi (Silvijumi Berlusconiu), centre.

48 metų B.Nielsen, buvusi Holivudo žvaigždės Sylvesterio Stallone (Silvesterio Stalonės) žmona, yra vaidinusi praeito amžiaus 9-o dešimtmečio filmuose „Rokis 4“ (Rocky IV) ir „Beverli Hilso policininkas 2“ (Beverly Hills Cop II), taip pat neseniai dalyvavo televizijos realybės šou „I'm a Celebrity Get Me Out Of Here“ vokiškoje versijoje.

Pokylyje taip pat dalyvavo 43 metų supermanekėnė Helena Christensen (Helena Kristensen).

Jame taip pat nestigo sporto žvaigždžių, tarp jų buvęs Vokietijos teniso grandas Borisas Beckeris (Borisas Bekeris) ir buvęs futbolininkas Lotharas Matthausas (Lotaras Mathauzas), kurie Vienos operas pokylyje dalyvavo pirmąkart.

„Man tai didysis pirmasis kartas. Mane pakvietė vienas geras draugas, ir aš negalėjau atsisakyti“, - aiškino B.Beckeris, laimėjęs „Didžiojo kirčio“ turnyrus 1985-1996 metais.

Pokylyje dalyvavo nemažai politikų - jame buvo matomi daugelis Austrijos vyriausybės narių, pasinaudojusių proga trumpam atitrūkti nuo skolų krizės krečiamos euro zonos problemų.

Austrijos prezidentas Heinzas Fischeris (Heincas Fišeris) taip pat pakvietė į šį pokylį Jungtinių Tautų generalinį sekretorių Ban Ki-mooną (Ban Kimuną) po visą dieną trukusių intensyvių derybų dėl krizės Sirijoje.


Šiame straipsnyje: VienaVienos pokylispokylis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių