V. Juodėnaitės mados fotografijos paroda Niujorke sulaukė ypatingo susidomėjimo

Sausio 20 dieną Lietuvos Respublikos konsulatas Niujorke pristatė Viktorijos Juodėnaitės improvizacinės mados fotografijos darbų parodą. Parodoje buvo galima pamatyti Lietuvos dizainerių grupės „SwanPh“ kolekcijos fotosesiją Niujorke, JAV gyvenančios dizainerės Aurijos Petraitytės rankinių „Figaro by Accessoir“ nuotraukas.

Parodoje pristatytos 25 didelio formato fotografijos – fotografės asmeniniai projektai ir komerciniai darbai. Pristatyme apsilankė beveik 400 žmonių, tarp kurių ne vienas žinomas JAV veikėjas.

Paroda buvo inicijuota Generalinio konsulo žmonos Dalios Paslauskienės bei konsulato darbuotojų, ieškojusių naujų, progresyvių ir modernių būdų Lietuvą pristatyti Niujorko gyventojams. Parodos pristatyme Lietuvos konsulato Niujorke patalpose apsilankė margas ir didelis beveik 400-tų niujorkiečių būrys, tarp jų - vienas žymiausių politinių karikatūristų, Nobelio premijos laureatas Rananas Lurie, Nexusas Showroomas mados namų atstovai Roberto Dugarte ir Alexanderis Francois, „Thompson“ modelių agentūros atstovė Linda Zuidmeera, modelis ir aktorius Ernas Mollas ir daugelis kitų.

Šiuo metu, intensyviai nykstant ribai tarp komercinės ir meninės fotografijos vis daugiau fotografų atranda savo kūrybinę nišą mados fotografijoje. V. Juodėnaitės parodoje buvo pristatytos fotografijos iš „SwanPh“ 2010 m. pavasario/vasaros kolekcijos, „Figaro by Accessoir“ rankinių kolekcijos fotografijos, įžymybių trenerio/boksininko Michaelio Jasperso ir mados koncepcinio projekto su Vincentu Fanwicku bei „cheerleader“ čempione Haley Kasenetza fotosesijų nuotraukos.

„Įkvėpta Lietuvos dizainerių grupės „SwanPh“ Times Square fotosesijos rezultatų bei energijos  nusprendžiau nesustoti, imti iniciatyvą į savo rankas ir važiuoti pirmyn.  Paskatinus dizaineriui ir „SwanPh“ fotosesijos idėjiniam vadui Serge Gandžumianui, „SwanPh“ fotosesijos nuotraukos buvo pristatytos tarptautinės mados fotografijų parodos „Madamorfozės“ vertinimo komisijai, kuri vieną iš jų atrinko į parodos ekspoziciją. Po darbo su „SwanPh“ sekė naujos fotosesijos vizija. Kartu su jauna bei talentinga lietuve rankinių dizainere Aurija Petraityte ir jos verslo partneriu Aleksu Glibberu nutarėme surengti fotosesija „Figaro“ rankinių linijai, modelių aprangai panaudojant „Goldspun“ džinsus. Fotosesija buvo surengta madingame „Manana“ klube, Niujorke“, - pasakojo Viktorija Juodėnaitė.

Mada, spalvos, judesys, jaunatviškas polėkis ir energija yra pagrindinis ir jungiamasis visos parodos elementas. Įdomu tai, kad į parodos atidarymą susirinko visi fotosesijų dalyviai (dizaineriai, manekenai, stilistai, makiažo bei šukuosenų specialistai, foto asistentai), dalinosi fotosesijų istorijomis, nuotykiais, pasakojo apie mados pasaulio užkulisius bei realybę. „America LTV“, vadovaujama Mykolo Gudelio ir Vitos Pagrižauskaitės, yra šių projektų partnerė, fotosesijų metų fiksuojanti fotografijos procesą video juostoje taip papildanti ir pagyvinanti galutinį fotosesijos rezultatą.

„Man fotografija yra gyvenimo varomoji jėga, aš telpu į fotografijos rėmus.  Parodija tame, kad jokie rėmai fotografijoje neegzistuoja.  Man svarbu palikti patogumo bei komforto kiautą nuošalyje ir ieškoti grožio judesyje, susiliejusiuose kontūruose, tikroje emocijoje, kartais pasišaipyti iš savęs ir be galo rimto požiūrio į gyvenimą.

Fotografuojant  aš patenku į kitą pasaulį, kūrybinio proceso metu telieka tik mano vizija, fotoaparatas ir modelis.  Šiuo metu man ypatingai yra svarbus santykis tarp plastiško judesio ir emocijos, impulso ir reakcijos,  šviesos ir šešėlio. Mano herojai yra stiprūs, nepriklausomi bei motyvuoti žmonės, kurie auga, ir svarbiausia – jaučia. Aš nežinau į kurią pusę mano gyvenimas pasisuks, esu užtikrinta tik tiek, kad mano fotografinės klajonės po vizualinį pasaulį dar nesibaigs," - sakė Viktorija Juodėnaitė.

Viktorija Juodėnaitė gimė Lietuvoje, tačiau jau 10 metų gyvena  Niujorke. Dar ankstyvoje paauglystėje pradėjo domėtis fotografija.  Tik atvykusi į Ameriką 2000 metais Viktorija buvo įtraukta į mados pasauli kaip modelis.  Buvimas mados pasaulyje suteikė galimybę laikinai atsidurti kitoje objektyvo pusėje, pamatyti madų pasaulio virtuvę. Po 7 metų, praleistų mados pasaulyje, Viktorija pradėjo transformaciją į kitą sferą - profesionalią fotografiją bei žurnalistiką.  Šiuo metu Viktorija fotografuoja „Couture“ madų savaitei, „Luxury“ žurnalui bei dirba su jaunais bei perspektyviais drabužių dizaineriais.

Ši mados fotografijos paroda yra 8-oji per visa fotografės karjerą. Viktorijos fotografijos buvo publikuotos JAV bei Lietuviškuose leidiniuose, išleista knyga „The Ear Inn“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių