V. Didiulia įveikė senbuvius ir tapo unikaliu gitaros virtuozu

Spalį pirmajį savo karjeroje koncertą Lietuvoje surengs Didiulia – vienas populiariausių Rytų Europos gitaristų. Iš Baltarusijos kilusi gitaros žvaigždė savo talento gerbėjus kviečia į koncertą, kuriame kartu su grupe atliks per trylika sėkmingos karjeros metų sukurtas kompozicijas.

Valerijus Didiulia – unikalus reiškinys Rytų Europos scenoje. Tai kompozitorius, prodiuseris ir atlikėjas, kurio kūrybos kraityje – per 120 originalių melodijų, bendri projektai su garsiomis Rusijos ir Vakarų pasaulio muzikos asmenybėmis, keliolika albumų, pasirodymai geriausiose Maskvos ir Sankt Peterburgo salėse. Jo muzika vadinama raminančia ir net gydančia, padedančia pabėgti nuo įtempto kasdienio gyvenimo ritmo, pasinerti į svajonių ir paslapčių pasaulį. Rusijoje Didiulia dėl to dažnai lyginamas su Alu Di Meola ir kitais visame pasaulyje garsiais gitaristais.

Gardine gimusiam Valerijui buvo penkeri, kai mama jam padovanojo pirmąją gitarą. Berniuko likimas buvo nulemtas – instrumento iš rankų nuo tada jis nepaleido nė dienai. Paauglystėje Valerijus grojo grupėje „Alyje Zori“, vėliau tapo daug po Europą keliavusios šokio ir dainų grupės „Belyje Rosy“ garso režisieriumi. Gastrolių metu grupė nemažai laiko praleido Ispanijoje – čia pažinta flamenko muzika padarė didelę įtaką jauno gitaristo kūrybai, o kiti grupės nariai iki šiol prisimena, kad neretai laisvą valandą muzikantas praleisdavo, savo malonumui grodamas gatvėse.

Duris į didžiąją sceną muzikantui atvėrė TV konkursai ir pasirodymas festivalyje „Slavianskij bazar“, kuriame Didiulios pasirodymą stebėjo milijonai žiūrovų daugelyje šalių. Publiką tiesiog užbūrė gitaristo meistriškumas ir nuostabios melodijos, kuriose susipina folkloro, džiazo, „new age“ ir net elektroninės šokių muzikos įtaka.

„Esu pasaulio pilietis. Mano muzika – kosmopolitinė, nepririšta prie vieno stiliaus. Tai tiesiog šiuolaikinė instrumentinė muzika. Gyva, dinamiška, tikiuosi, puikiai suprantama publikai“, - sako 44-erių muzikantas.

Iš Baltarusijos persikėlęs į Maskvą, jis turėjo įveikti skeptikų pasipriešinimą – įrašų leidyklos netikėjo, kad instrumentinė muzika gali būti populiari Rusijoje. Iš daugybės pramogų verslo senbuvių muzikantui teko išgirsti „ne“, jo nufilmuoto klipo kūriniui „Aisedora“ nenorėjo transliuoti TV kanalai. Muzikantui teko verstis, mokant groti gitara ir kartais koncertuojant klubuose.

Sėkmę gitaristui atnešė pažintis su prodiuseriu Josifu Prigožinu – padedant jam, 2000-aisiais buvo išleistas debiutinis albumas „Flamenko“, jo tituliniam kūriniui nufilmuotas klipas su žinomos trupės „Todes“ šokėjais. Didiulia greitai sulaukė kvietimų pasirodyti populiariausiose TV laidose, muzikos festivaliuose ir bendruose projektuose su žinomais dainininkais. Tarp jų – Rusijos scenos žvaigždės Avraamas Russo, Dmitrijus Malikovas, Kristina Orbakaitė.

Šiandien komplimentų gitaristo talentui negaili operos legenda Placido Domingo, buvęs grupių „Deep Purple“ ir „Rainbow“ vokalistas Joe Lynnas Turneris, su kuriuo Didiulia šiuo metu ruošia naują muzikinį projektą.

Didiulios muzika skambėjo trijuose kino filmuose, taip pat – BBC dokumentiniame filme apie Rusiją. Pats muzikantas atliko epizodinį vaidmenį režisieriaus Andrejaus Končalovskio juostoje „Kvailių namai“. Joje filmavosi ir garsusis Kanados roko atlikėjas Bryanas Adamsas, kuris liko sužavėtas Didiulios sugebėjimų.

Augant muzikanto populiarumui, daugėjo pasiūlymų koncertuoti, tad 2004-aisiais gitaristas subūrė grupę, su kuria koncertuoja ir šiandien. Jau vienas pirmųjų grupės koncertų įvyko prestižinėje Sankt Peterburgo salėje „Oktiabrskij“ - visi keturi tūkstančiai bilietų buvo greitai išpirkti.

Nuo to laiko Didiulios karjeros kreivė nuolat kyla aukštyn. Kūriniai „Leila“, „Arabica“, „Peščernyj gorod Inkerman“ ir daugybė kitų melodijų sulaukė didelio brandžios muzikos mėgėjų dėmesio. Paneigdami skeptikų prognozes, šie kūriniai surado vietą Rusijos radijo stočių eteryje.

2008-aisiais apie gitaristą ir jo grupę sukurtas dokumentinis filmas. 2010-aisiais muzikantas su partneriais Kanadoje įsteigė kompaniją, kuri rūpinasi jo muzikos leidyba ir gastrolių organizavimu Šiaurės Amerikoje.

Šių metų sausį prekyboje pasirodė naujausias gitaristo leidinys – koncerto Kremliuje metu įrašytas albumas ir DVD „Live In Kremlin“. Jame, kaip ir koncertuose, greta žinomų melodijų skamba kūriniai, kuriuos galima išgirsti tik koncertuose. Tokių bus ir Vilniuje.

„Yra kūrinių, kurie nuostabiai skamba gyvai, bet negaliu jų įrašyti studijoje, nes tada jie praranda savo ypatingą magiją. Man labai džiugu jais su žiūrovais dalintis koncertuose“, - kviesdamas į pasirodymą Vilniuje, sako Didiulia.

 

Scenoje gitaristas pasirodo su šešių muzikantų grupe – jo gitaros skambesį papildo perkusiniai, pučiamieji, mušamieji, klavišiniai instrumentai ir bosinė gitara.

Didiulia ir jo grupė oficialiai skelbiami daugiausia koncertuojančiu Rusijos ir Baltarusijos kolektyvu – vidutiniškai per metus surengia 120 pasirodymų pilnutėlėse salėse.

Gitaristo gastrolių grafikas – sudėliotas dvejus metus į priekį, todėl derybos dėl jo viešnagės Lietuvoje užtruko. Tačiau šiandien gerbėjai jau gali neabejoti – rudenį šis ypatingų sugebėjimų muzikantas savo talentą pademonstruos Vilniuje.

Didiulios koncertą Vilniuje rengia didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius „BDG Music Group“,  gegužę žiūrovus pakviesiantis į Kongresų rūmuose vyksiančius JAV džiazo vokalo dievaitės Dee Dee Bridgewater koncertą bei amerikiečių šokio trupės „Bad Boys Of Dance“ šou „Rock The Ballet“, rugpjūtį – į įspūdingą šokių muzikos naktį Trakų pilyje „Stebuklas“, gruodį – į grupės „Vaya Con Dios“ atsisveikinimo koncertą Vilniaus Pramogų arenoje. „BDG Music Group” taip pat surengs tris didžiausius koncertus Baltijos šalyse: birželio 4-ąją – Erico Claptono pasirodymą  Kauno „Žalgirio“ arenoje,  liepos 27 dieną - „Depeche Mode“ koncertą Vilniaus Vingio parke, o rugpjūčio 20 dieną – Robbie Williamso šou Taline.Šiame straipsnyje: koncertasDiduliamuzika

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių