A. Užkalnis: po astrologės prognozių man nugara perbėgo šiurpai

Kokios Kūčios be ateities spėjimų? Iš tiesų, visiems prie bendro stalo susirinkus, vienas malonumas praskleisti ateities šydą ir išbandyti įvairiausius papročius ar burtus, kurių rezultatais ateitį išmatuoti bandydavo mūsų senoliai.

BTV siūlo prisijungti prie kandžiojo Andriaus Užkalnio bei jo laidos „Užkalnio 5“ svečių, kurie patars apie populiariausius burimo metodus, žvelgs į ateitį bei diskutuos apie Kūčių šventės svarbą kiekvieno lietuvio gyvenime.

Kūčių tradicijos keičiasi. Ar jos, metams bėgant, pasikeitė ir jūsų šeimoje? Laidoje „Užkalnio 5“ kunigas Jonas Morkvėnas samprotaus apie Kūčių bei religijos vaidmenį mūsų gyvenime. „Kartais su visais tais Kūčių burtais ir žaidimais mes net nesuprantame kaip rizikuojame.Visa tai gali ir išsipildyti“, - apie tikrąją burtų žalą užsiminė J.Morkvėnas.

Etnologas Liubertas Klimb leisis į kelionę praeitimi ir mums papasakos, kaip Kūčios būdavo švenčiamos anksčiau. „Tai yra labai subtili šeimos šventė. Taip pat Kūčios yra ir viena iš lietuviškiausių švenčių. Todėl tradicijas, kaip jas sutinkame, būtina puoselėti“, - pasakojo L.Klimba. Kurios iš mūsų šventimo tradicijų yra pačios seniausios? Kokius papročius metams bėgant pamiršome?

Kokios gi prognozės be astrologės? Šį kartą prie Kūčių stalo su A.Užkalniu – ponia Valdemara. Ji bandys atskleisti, ką mums žada žvaigždės. Šį kartą jūsų, mieli žiūrovai, lauks tikslesnės nei įprasta prognozės, kurias išgirdus savo cinizmo kiautą nusiims net pats laidos vedėjas A.Užkalnis. Kodėl ir kokios tos pranašystės bus?

Taip pat apie savo šeimos Kūčių tradicijas papasakos dainininkė Vaida Genytė bei aktorė Larisa Kalpokaitė. Kodėl ir kaip visažinį Andrių Užkalnį laidoje privers raudonuoti dainininkė V.Genytė? Ar gali dainininkė pranokti žiniomis aštrialiežuvį laidos šeimininką? Visos svarbiausios tradicijos, tiksliausios prognozės, burtai, gražios dainos ir puikiausia Kūčių nuotaika tik su „Užkalnio 5. 2013 prognozės“ .


Šiame straipsnyje: UžkalnisburtaiKūčios

NAUJAUSI KOMENTARAI

Reikėtų

Reikėtų portretas
Reikėtų žurnalistams išgirsti ar kitaip susižinoti pavardes. tiesiog nepagarba p. Klimką vadinti iškraipyta pavarde.

kiaune

kiaune portretas
kokia cia laida auskalnio 5? nauja kokia turbut?

Mulkintojams

Mulkintojams portretas
Įvykus didelėms nelaimėms ar katastrofoms, prisimenamas Nostradamas, neva, keliems šimtmečiams išpranašavęs pasaulio įvykius. Tik kažkodėl Nostradamo aiškintojai „pranašystes“ atranda po įvykių. Beje, esu skaitęs keturis skirtingus tų „pranašysčių“ variantus. Girdėjau, kad yra apie 15 vertimų. Matyt, kiekvienas vertėjas pritaiko prie jau įvykusių katastrofų. Tik ko vertos tokios pranašystės? Po 1990 m. Rusijoje žinomo astrologo P. Globos katastrofų prognozes skelbdavo televizijos ir laikraščiai. Katastrofos neįvykdavo, arba įvykdavo visai kitoje vietoje ir kitu laiku. Mokslu pagrįstos geologų ir seismologų prognozės pasirodė esančios kur kas arčiau tikrovės, o P. Globos spėlionės tyliai dingo. Astrologai nuolat kala į galvas, kad žmonių, valstybių ir viso pasaulio likimus lemia žvaigždynų, planetų ir kitų dangaus kūnų padėtis. Tos teorijos grindžiamos prieš 2 ar daugiau tūkstantmečių tuometinių astrologų – astronomų pirmtakų - sudarytais horoskopais. Pirmiausiai, pamirštama, kad Saulės sistema sukasi apie mūsų Galaktikos centrą 220 km. per sekundę greičiu, tad, žvaigždžių ir žvaigždynų padėtis ir forma jau nebe ta, kokia buvo prieš 3000 m. Vien dėl to horoskopai jau būtų pasenę. Mus ir žvaigždynus bei juos sudarančias žvaigždes skiria milžiniški atstumai. Šviesa, skriedama 300 tūkstančių kilometrų per sekundę, tuos atstumus įveikia per dešimtis, šimtus tūkstančių ir milijonus metų. Tolimų planetų ir žvaigždžių įtaka Žemei yra nepalyginamai mažesnė už Saulės ir Mėnulio poveikį. Dėl pastarųjų įtakos ritasi potvynių ir atoslūgių bangos, o Saulei mes turime būti dėkingi beveik už viską, kas vyksta Žemėje, ir už savo egzistavimą. Bent kiek ragavę astronomijos žinių turėtų suprasti, kad danguje jokių Zodiako ženklų nėra. Nėra nei liūtų, nei mergelių, skorpionų ar dar ko nors. Yra žmonių sugalvoti žvaigždžių grupių pavadinimai. Fantazijos turintis žmogus žvaigždėtame danguje, kaip ir dangumi plaukiančiuose debesyse gali įžiūrėti, ką tik nori. Taip gilioje senovėje, kai kosmosą žmonės įsivaizdavo dievų buveine, ir atsirado Zodiako ženklai. Lygiai taip pat „klaidžiojančioms žvaigždėms“ – planetoms – buvo suteikti žmonių išsigalvotų dievų vardai. Tad, kaip galima rimtu veidu įrodinėti (ir dar imti už tai pinigus), kad likimus lemia kažkada žmonių sugalvoti simboliai. Lygiai tas pats su kortomis. Tai juk viso labo kartono gabaliukai, su žmonių sugalvotais paveikslėliais. Iš kur ten stebuklingos galios? Beje, žinojau būrėją, kuri burdavo degtukų dėžučių etiketėmis. Eidavo žmonės ir nešdavo pinigus už „teisingas“ pranašystes. Kas tai, jeigu ne naivuolių mulkinimas? Dar vienas „ateities numatymo“ būdas – numerologija. O juk skaičiai – irgi tik žmonių sugalvoti simboliai, kad daiktų kiekį butų galima išreikšti. Priskirti jiems stebuklingas galias lygiai taip pat nelogiška, kaip ir kartono gabalėliams, kavos tirščiams ar ramunių žiedams.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių