Trumpų filmų festivalis „Vilniaus kino šortai” – Klaipėdoje (programa)

6-asis tarptautinis trumpų filmų festivalis „Vilniaus kino šortai” penktadienį–sekmadienį Klaipėdos sinefilus kviečia mėgautis trumpomis kino istorijomis.

Trys dienos naujausių ir geriausių trumpų istorijų iš viso pasaulio. Filmai, rodyti nuo Kanų iki Berlyno, jau pelnę pripažinimą ir tik jo laukiantys – toks šiemečių „Vilniaus kino šortų” bagažas.

Rimantė Daugėlaitė, festivalio organizatorė, apie šių metų „Vilniaus kino šortų” programą sakė: ,,Kino juostose pasakojamų trumpų istorijų – daug ir įvairių. Rodome daugiau nei 60 skirtingo žanro filmų iš 20 skirtingų šalių, sugulusių net į dešimt konkursinių programų. Visus metus sudarinėdami festivalio programą pastebėjome, kad į „Vilniaus kino šortus” savo darbus siuntė ir pačių geriausių ne tik Europos, bet viso pasaulio kino mokyklų studentai bei nepriklausomi debiutuojantys kūrėjai. Festivalio programoje turime ir naujosios kino bangos animacinių bei dokumentinių filmų. Galiu drąsiai teigti, kad žiūrovų smalsumas ir aistra trumpam kinui šiemet bus patenkinti su kaupu”, – kalbėjo festivalio vadovė.

„Vilniaus kino šortų” programoje – ir lietuvių režisierių trumpojo metražoi filmai. Festivalio metu bus pristatytos dvi specialiosios programos: šiemet sukurtų, dar niekur nerodytų lietuvių režisierių premjerų programa su 5 naujausiais trumpojo metražo filmais bei lietuviška „Kino alpinistų“ programa, pateikianti naujausius lietuvių kolektyvo „Super8 Picnic in a Hand” rinktinius filmus iš kino juostos.

Šiemet festivalį pasiekė ir į programą pateko įvertinimo bei apdovanojimų sulaukę trumpojo metražo filmai. Australų kino kūrėjo Davido Eastealo drama „Tėvas“ Europoje jau apkeliavo 15 didžiųjų filmų festivalių, tokių kaip Singapūro filmų festivalis, tarptautinis Londono kino festivalis, Melburno filmų festivalis.

Taip pat bus pristatytas žvaigždės statusą jau spėjęs pelnyti Jungtinėje Karalystėje gyvenančio ir kuriančio lietuvių režisieriaus Antano Žygavičiaus vaidybinis filmas „Tebūnie gyvulys“, pasakojantis apie išbandymus, kuriuos patiria jauno vyro moralė pilnose smurto Londono gatvėse.

Tarptautinis trumpų filmų festivalis “Vilniaus kino šortai” spalio 13–16 dienomis startavo Vilniuje, kino centre „Skalvija“ ir kino teatre „Pasaka”. Spalio 21–23 dienomis festivalis savo kiną rodys Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Programa Klaipėdoje

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose

(Didžioji Vandens g. 2)

Spalio 21 d.

17 val. – konkursinė programa V: apie mišką, elfą, viršsvorį, greitį, Napoleoną;

19 val. – konkursinė programa II: apie skubėjimą, dingusius dantis, Liusę, neviltį drąsą;

21 val. – konkursinė programa I: apie samurajus, prisiminimus, šeimą, fantazijas.

Spalio 22 d.

14 val. – konkursinė programa III: apie ąžuolą svetainėje, istoriją, palaimą, aktą;

16 val. – konkursinė programa VII: apie pamainą, tualetą, Frankfurtą, sieną;

18 val. – konkursinė programa IV: apie Berlyną, meilę, nostalgiją, Londoną, galimybę;

20 val. – konkursinė programa IX: apie Himalajus, paslaptį, laukimą, išsivadavimą.

Spalio 23 d.

14 val. – konkursinė programa VIII: apie atostogas, košmarą, šaltį, mirtį;

16 val. – konkursinė programa X: apie austrišką porą, groteską, viltį, liūdesį;

18 val. – konkursinė programa VI: apie pavojų, Paryžių, dienos kelionę, tėvą, meilę.

Įėjimas į vieną seansą – 6 Lt.

Daugiau informacijos: www.filmshorts.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių